Utrzymanie i bieżąca naprawa nawierzchni gminnych dróg gruntowych na terenie Gminy Bratian w roku 2026

Gmina Bratian

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00115754
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00115754/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-02-17 15:03
Lokalizacja
Mszanowo, warmińsko-mazurskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-cdd13c9b-ac95-4af5-ba1d-81e2aeb5a1aa
Identyfikator
8771468461
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie naprawy drógRoboty w zakresie konserwacji drógUsługi transportowe (z wyłączeniem transportu odpadów)Żwir, piasek, kamień kruszony i kruszywa

Wykonawcy

1 przyznane

MARCIN UMIŃSKINowe Miasto Lubawskie, PL · lot 0
365 500 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00115754 z dnia 2026-02-17

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Utrzymanie i bieżąca naprawa nawierzchni gminnych dróg gruntowych na terenie Gminy Bratian w roku 2026

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Bratian

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 871118922

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Podleśna 1

1.5.2.) Miejscowość: Mszanowo

1.5.3.) Kod pocztowy: 13-300

1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL621 - Elbląski

1.5.7.) Numer telefonu: 56 472 63 00

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@gminabratian.eu

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gminabratian.eu

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-cdd13c9b-ac95-4af5-ba1d-81e2aeb5a1aa

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Utrzymanie i bieżąca naprawa nawierzchni gminnych dróg gruntowych na terenie Gminy Bratian w roku 2026

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-cdd13c9b-ac95-4af5-ba1d-81e2aeb5a1aa

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00115754

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-02-17

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00032294/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Utrzymanie i bieżąca naprawa nawierzchni gminnych dróg gruntowych na terenie Gminy Bratian w roku 2026

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00036227

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RD.271.1.1.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 325203,25 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest utrzymanie i bieżąca naprawa nawierzchni gminnych dróg gruntowych na terenie Gminy Bratian w roku 2026. Zamówienie obejmuje wykonanie prac z zakresu utrzymania dróg gruntowych gwarantujących nawierzchnię bez kolein i innych większych nierówności. Usługa Wykonawcy polega na załadunku, transporcie, rozładunku i wyrównaniu gruzu/ kruszywa kamiennego (klińca) lub żwiru w łącznej ilości 3500 ton (materiał po stronie Wykonawcy) oraz dodatkowo na załadunku, transporcie, rozładunku, wyrównaniu i zagęszczeniu materiału zamawiającego (2000 ton). Materiał zamawiającego (gruz betonowo – ceglany frakcji 0-63 mm) znajduje się na terenie Gminy Bratian (teren Zakładu Usług Komunalnych w miejscowości Mszanowo). Zamawiający nie ponosi kosztów związanych z dojazdem na miejsce poboru materiału.
2) Przedmiot zamówienia obejmuje:
- organizację czynności załadowczych i wyładowczych
- wyrównanie nawierzchni drogi przed i po rozłożeniu nawiezionego materiału
Poszczególne odcinki dróg przeznaczone do prowadzenia napraw będą każdorazowo wskazywane przez Zamawiającego. Zamawiający każdorazowo wskaże termin wykonania oraz ilość kruszywa niezbędnego do wykorzystania w danej naprawie. Na dłuższych odcinkach drogi, wskazanych przez Zamawiającego wymagane jest rozgarnięcie materiału przy użyciu równiarki samojezdnej. Wykonawca będzie wyceniał poszczególne usługi na podstawie wskazanych w ofercie cen jednostkowych.
Wykonawca jest zobowiązany posiadać aktualne badania stanu technicznego pojazdów oraz aktualne ubezpieczenie OC i NW.
3) Wykonawca zobowiązany jest wycenić (podać cenę jednostkową za tonę), odrębnie napraw do których zostanie wykorzystany materiał:
- gruz betonowo - ceglany frakcji 0/31,5 mm – 1 500 ton
- gruz betonowo - ceglany frakcji 0/63 mm – 800 ton
- kliniec frakcji 0/31,5 mm – 400 ton
- kruszywo frakcji 0/30 mm – 800 ton
- materiał zamawiającego (gruz betonowo-ceglany frakcji 0-63 mm lokalizacja Mszanowo – 2 000 ton

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233141-9 - Roboty w zakresie konserwacji dróg

60000000-8 - Usługi transportowe (z wyłączeniem transportu odpadów)

14210000-6 - Żwir, piasek, kamień kruszony i kruszywa

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 365500 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 617795 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 365500 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: F.H.U. MARCIN UMIŃSKI

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 280204866

7.3.4) Miejscowość: NOWE MIASTO LUBAWSKIE

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-02-12

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 365500,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-12-31

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-02-17 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane