Dostawa ciągnika wraz z osprzętem na potrzeby ZGKiM w Iłowej

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Iłowej

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00501079
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00501079/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2024-09-16 12:05
Lokalizacja
Iłowa, lubuskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-6c40fc6e-857c-4c34-8056-03799788c11a
Identyfikator
9240004195
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

CiągnikiMaszyny rolnicze

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00501079 z dnia 2024-09-16

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa ciągnika wraz z osprzętem na potrzeby ZGKiM w Iłowej

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Iłowej

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 970016688

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Żeromskiego 25

1.5.2.) Miejscowość: Iłowa

1.5.3.) Kod pocztowy: 68-120

1.5.4.) Województwo: lubuskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL432 - Zielonogórski

1.5.7.) Numer telefonu: 68 377 44 15

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zgkim@ilowa.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.wrota.lubuskie.pl/zgkimilowa/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-6c40fc6e-857c-4c34-8056-03799788c11a

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa ciągnika wraz z osprzętem na potrzeby ZGKiM w Iłowej

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6c40fc6e-857c-4c34-8056-03799788c11a

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00501079

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-09-16

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00467896

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZGKiM.271.6.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa ciągnika wraz z osprzętem na potrzeby funkcjonowania Zakładu Gospodarki
Komunalnej i Mieszkaniowej w Iłowej. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określony został w Załączniku nr 2.
2. Opis przedmiotu zamówienia (OPZ) jest załącznikiem do ogłoszenia o przetargu i jest dostępny na stronie internetowej
Zamawiającego. Jeżeli OPZ wskazywałby w odniesieniu do niektórych materiałów lub urządzeń znaki towarowe, patenty lub
pochodzenie - Zamawiający, zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy Pzp, dopuszcza oferowanie materiałów lub urządzeń
równoważnych. Zamawiający dopuszcza oferowanie materiałów lub rozwiązań „równoważnych” pod względem parametrów
technicznych, wytrzymałościowych, użytkowych oraz eksploatacyjnych pod warunkiem, że zagwarantują one realizację
dostawy zgodnie z OPZ oraz zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w niniejszej SWZ.
Materiały lub urządzenia pochodzące od konkretnych producentów określają minimalne parametry jakościowe i cechy
użytkowe, jakim muszą odpowiadać materiały lub urządzenia oferowane przez wykonawcę, aby zostały spełnione
wymagania stawiane przez zamawiającego. Materiały lub urządzenia pochodzące od konkretnych producentów stanowią
wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Pod pojęciem „minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe”
Zamawiający rozumie wymagania dotyczące materiałów lub urządzeń zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach,
stronach internetowych producentów. Operowanie przykładowymi nazwami producenta ma jedynie na celu doprecyzowanie
poziomu oczekiwań zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. Posługiwanie się nazwami
producentów/produktów ma wyłącznie charakter przykładowy. Zamawiający, wskazując oznaczenie konkretnego producenta
(dostawcy) lub konkretny produkt przy opisie przedmiotu zamówienia, dopuszcza jednocześnie produkty równoważne o
parametrach jakościowych i cechach użytkowych co najmniej na poziomie parametrów wskazanego produktu, uznając tym
samym każdy produkt o wskazanych lub lepszych parametrach. W takiej sytuacji Zamawiający wymaga złożenia
stosownych dokumentów, uwiarygodniających te materiały lub urządzenia.
3. Przedmiot zamówienia obejmuje zakup wraz z dostawą fabrycznie nowego ciągnika wraz z osprzętem do realizacji
bieżących potrzeb ZGKiM w Iłowej.
1) Oferowany przez Wykonawcę pojazd wraz z osprzętem powinien być
kompletny, w pełni sprawny i spełniać wymagania techniczne, jakościowe i użytkowe określone w szczegółowym opisie
przedmiotu zamówienia.
2) Wykonawca dostarczy przedmiot zamówienia wyposażony we wszystkie płyny eksploatacyjne oraz zatankowany do
przewidzianej przez producenta minimalnej pojemności zbiornika pojazdu.
3) Wykonawca udzieli Zamawiającemu gwarancji na dostarczony ciągnik wraz z
osprzętem na okres wskazany w ofercie liczony od dnia podpisania przez przedstawicieli stron protokołu zdawczoodbiorczego.
4) W okresie gwarancji wszystkie koszty naprawy w tym dojazd, koszt materiałów
i części zamiennych, za wyjątkiem materiałów i części eksploatacyjnych podlegających naturalnemu zużyciu ponosi
Wykonawca.
5) Wykonawca powinien zapewnić autoryzowany serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Serwis stacjonarny powinien
znajdować na terenie Polski w odległości do 100 km od siedziby Zamawiającego, dopuszcza się serwis mobilny, z
zastrzeżeniem, że:
a) maksymalny czas reakcji serwisu z przedstawieniem propozycji usunięcia awarii od momentu zgłoszenia awarii do 24
godzin,
b) wykonanie obowiązków z tytułu gwarancji odbywać się będzie transportem i na koszt Wykonawcy,
c) Wykonawca zobowiązuje się w ramach gwarancji do usunięcia wad pojazdu lub poszczególnych osprzętów, które
ujawniły się w okresie gwarancji w nieprzekraczalnym terminie 10 dni roboczych,
d) Wykonawca zapewnia minimum dwa bezpłatne przeglądy okresowe w okresie gwarancji w miejscu garażowania
ciągnika, serwis gwarancyjny sprawowany będzie przez autoryzowanych serwisantów nadzorowany bezpośrednio przez
Wykonawcę,
e) o w/w przeglądach Zamawiający powiadomi Wykonawcę z co najmniej 3 dniowym wyprzedzeniem,
f) naprawy gwarancyjne wykonywane będą bezpłatnie w miejscu pracy ciągnika – naprawa do 72 godzin licząc od godziny
zgłoszenia,
g) w przypadku serwisu mobilnego Zamawiający zastrzega, że kosztem dojazdu może obciążyć Zamawiającego
maksymalnie do 100 km.
6) Wszelkie koszty dostawy ciągnika wraz z osprzętem do Zamawiającego ponosi
Wykonawca.
7) Miejsce dostawy zamówienia –Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Iłowej, ul. Żeromskiego 25, 68-120
Iłowa
8) Przed złożeniem oferty, Wykonawca winien zapoznać się ze
specyfikacją warunków zamówienia, przedmiotem zamówienia, istotnymi postanowieniami umowy, jak również uzyskać inne
niezbędne informacje potrzebne do sporządzenia oferty.
9) W cenie oferty należy uwzględnić przeszkolenie 2 operatorów pojazdu/osprzętu pod względem eksploatacyjnym oraz
technicznym.
4. Wykonawca we własnym zakresie i na swój koszt dostarczy przedmiot zamówienia na adres Zamawiającego

4.5.3.) Główny kod CPV: 16700000-2 - Ciągniki

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

16000000-5 - Maszyny rolnicze

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Najtańsza oferta przekracza środki budżetowe

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

2024-09-16 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy