Zaprojekt. budynków mieszkalnych wielorodzinnych, w technologii prefabrykowanej, z budową wew. układu komunikacyjnego, budową przyłączy i instalacji zewn, przebudową sieci(...)

Urząd Miasta Łodzi

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00121736
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00121736/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-02-20 12:50
Lokalizacja
Łódź, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-a05323e8-03b6-44b3-bedc-ad039dad78a2
Identyfikator
7250028902
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi architektoniczne w zakresie przestrzeniUsługi projektowania architektonicznegoUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaUsługi architektoniczne dotyczące planowania przestrzennego i zagospodarowania terenuUsługi nadzoru i kontroli

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00121736 z dnia 2026-02-20

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Zaprojekt. budynków mieszkalnych wielorodzinnych, w technologii prefabrykowanej, z budową wew. układu komunikacyjnego, budową przyłączy i instalacji zewn, przebudową sieci(...)

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi zamawiający centralny

1.2.) Nazwa zamawiającego: Urząd Miasta Łodzi

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 472057632

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Piotrkowska 104

1.5.2.) Miejscowość: Łódź

1.5.3.) Kod pocztowy: 90-926

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL711 - Miasto Łódź

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@uml.lodz.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://uml.lodz.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://uml.ezamawiajacy.pl/pn/ML/demand/250064/notice/public/details

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zaprojekt. budynków mieszkalnych wielorodzinnych, w technologii prefabrykowanej, z budową wew. układu komunikacyjnego, budową przyłączy i instalacji zewn, przebudową sieci(...)

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a05323e8-03b6-44b3-bedc-ad039dad78a2

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00121736

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-02-20

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00577121

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: DOM-WZP-III.271.143.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zaprojektowanie budynków mieszkalnych wielorodzinnych, w technologii prefabrykowanej, z budową wewnętrznego układu komunikacyjnego, z miejscami postojowymi, dojściami i dojazdami do budynku, urządzeniem terenu wokół budynków (mała architektura, plac zabaw, nasadzenia zieleni i/lub pielęgnacja zieleni istniejącej), budową przyłączy i instalacji zewnętrznych, przebudową istniejących sieci kolidujących z inwestycją (w zakresie niezbędnym do uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę) wraz z uzyskaniem ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę dla inwestycji położonych na terenie miasta Łodzi.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71222000-0 - Usługi architektoniczne w zakresie przestrzeni

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71400000-2 - Usługi architektoniczne dotyczące planowania przestrzennego i zagospodarowania terenu

71700000-5 - Usługi nadzoru i kontroli

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W przedmiotowym postępowaniu złożono 2 oferty. Wykonawca LEKKO Architekci Sp. z o.o. ul. Święty Marcin 29/8, 61-806 Poznań został wezwany do złożenia wyjaśnień w zakresie rażąco niskiej ceny. W wyznaczonym przez Zamawiającego terminie, tj. do dnia 26.01.2026 r. do godz. 10:00, ww. Wykonawca nie złożył wyjaśnień. Wyjaśnienia zostały złożone dopiero w dniu 26.01.2026 r. o godz. 13:23:33. Zamawiający uznał, że powyższe wyjaśnienia zostały złożone po terminie wskazanym w wezwaniu, tj. po dniu 26.01.2026 r. do godz. 10:00, wobec czego nie mogą zostać uznane za skutecznie doręczone Zamawiającemu w wymaganym terminie.
Mając na uwadze powyższe, oferta Wykonawcy LEKKO Architekci Sp. z o.o. podlega odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 8 w związku z art. 224 ust.6 ustawy Pzp.
W związku z powyższym kolejnym w rankingu Wykonawcą jest Modular Design Sp. z o.o. ul. Sportowa 7b, 05-840 Brwinów, który złożył ofertę na kwotę 697 410,00 PLN brutto. Cena oferty nr 2 przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
W związku z powyższym Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego z uwagi na fakt, iż cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia środków finansowych do oferowanej ceny. Brak zwiększenia kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia skutkuje unieważnieniem postępowania.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 241080,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 697410,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

2026-02-20 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi