Transformacja energetyczna obiektów użyteczności publicznej w Oświęcimiu ‑ roboty budowlane termomodernizacyjne oraz roboty budowlane dostosowujące obiekty do wymogów dla osób niepełnosprawnych

MIASTO OŚWIĘCIM

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00123121
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00123121/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-02-23 09:53
Lokalizacja
Oświęcim, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-065b4692-2537-4bb9-8822-87af3d696095
Identyfikator
5492197458
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty przy wznoszeniu rusztowańRoboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskieRoboty remontowe i renowacyjneWykonywanie pokryć dachowychRoboty w zakresie stolarki budowlanejInstalowanie drzwi i okienRoboty malarskieRoboty rozbiórkoweInstalowanie wyrobów metalowychRoboty izolacyjneRoboty elewacyjneRoboty instalacyjne elektryczneRoboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistyczeRoboty w zakresie różnych nawierzchniInne instalacje elektryczne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00123121 z dnia 2026-02-23

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Transformacja energetyczna obiektów użyteczności publicznej w Oświęcimiu ‑ roboty budowlane termomodernizacyjne oraz roboty budowlane dostosowujące obiekty do wymogów dla osób niepełnosprawnych

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: MIASTO OŚWIĘCIM

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072181787

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Zaborska 2

1.5.2.) Miejscowość: Oświęcim

1.5.3.) Kod pocztowy: 32-600

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL21A - Oświęcimski

1.5.7.) Numer telefonu: +48 33 84 66 222, +48 33 84 66 223

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@um.oswiecim.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.oswiecim.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-065b4692-2537-4bb9-8822-87af3d696095

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Transformacja energetyczna obiektów użyteczności publicznej w Oświęcimiu ‑ roboty budowlane termomodernizacyjne oraz roboty budowlane dostosowujące obiekty do wymogów dla osób niepełnosprawnych

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-065b4692-2537-4bb9-8822-87af3d696095

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00123121

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-02-23

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00080065/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.7 Transformacja energetyczna obiektów użyteczności publicznej w Oświęcimiu

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Projekt pn. „Transformacja energetyczna obiektów użyteczności publicznej w Oświęcimiu”, w ramach Priorytetu 8 Fundusze europejskie dla sprawiedliwej transformacji Małopolski Zachodniej, Działanie 8.11 Transformacja energetyczna, Program Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00085263

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.48.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 3158554,85 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

część 1 zamówienia: Termomodernizacja budynku Zarządu Budynków Mieszkalnych przy ul. Bema 12 w Oświęcimiu ‑ roboty budowlane termomodernizacyjne oraz roboty budowlane dostosowujące obiekty do wymogów dla osób niepełnosprawnych;

1. Przedmiotem zamówienia, do wykonania którego zobowiązany będzie wykonawca wybrany w niniejszym postępowaniu, jest termomodernizacja budynku Zarządu Budynków Mieszkalnych przy ul. Bema 12 w Oświęcimiu ‑ roboty budowlane termomodernizacyjne oraz roboty budowlane dostosowujące obiekty do wymogów dla osób niepełnosprawnych (część 1 zamówienia) zgodnie z wymogami i warunkami określonymi przez Zamawiającego, poprzez realizację robót budowlanych, wraz z dostawą niezbędnych materiałów i urządzeń oraz realizacją wszelkich czynności towarzyszących w ramach inwestycji.
2. Wykonawca może złożyć ofertę na jedną lub obie części zamówienia.
3. Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia wraz z wymaganiami Zamawiającego, warunki realizacji zamówienia, odbioru i rozliczenia, warunki gwarancji i rękojmi określone zostały w dokumentach przedmiotowego zamówienia załączonych do SWZ:
a) projektach,
b) uzgodnieniach,
c) przedmiarach robót,
d) wzorze umowy w sprawie niniejszego zamówienia publicznego (wspólnym dla obu części zamówienia; w przypadku konieczności sporządzenia umów odrębnie dla każdej z części zamówienia treść umowy zostanie przygotowana zgodnie z założeniem, o którym mowa w ust. 4)
e) wzorze dokumentu gwarancyjnego.
4. Zakresy ilościowe robót wskazane w SWZ i załącznikach do niej (w przedmiarach robót) są wartościami szacunkowymi i mogą ulec zmianie. Wskazane ilości nie stanowią zobowiązania Zamawiającego do zamówienia świadczenia w ilościach określonych w tych dokumentach.
5. Zamówienie uzyskało dofinansowanie i będzie realizowane w ramach Projektu pn. „Transformacja energetyczna obiektów użyteczności publicznej w Oświęcimiu” w ramach Priorytetu 8 Fundusze europejskie dla sprawiedliwej transformacji Małopolski Zachodniej, Działanie 8.11 Transformacja energetyczna, Typ projektu C Kompleksowe inwestycje w renowację i dekarbonizację budynków z uwzględnieniem priorytetowego traktowania projektów uwzględniających zasady Nowego Europejskiego Bauhausu, Program Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021‑2027.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45262100-2 - Roboty przy wznoszeniu rusztowań

45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45421130-4 - Instalowanie drzwi i okien

45442100-8 - Roboty malarskie

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45421160-3 - Instalowanie wyrobów metalowych

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45443000-4 - Roboty elewacyjne

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45317000-2 - Inne instalacje elektryczne

4.5.5.) Wartość części: 2348666,83 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

część 2 zamówienia: Termomodernizacja budynku Stowarzyszenia Dla Dzieci Niepełnosprawnych "Promyk" przy ul. Zwycięstwa 75 w Oświęcimiu ‑ roboty budowlane termomodernizacyjne oraz roboty budowlane dostosowujące obiekty do wymogów dla osób niepełnosprawnych.

1. Przedmiotem zamówienia, do wykonania którego zobowiązany będzie wykonawca wybrany w niniejszym postępowaniu, jest termomodernizacja budynku Stowarzyszenia Dla Dzieci Niepełnosprawnych "Promyk" przy ul. Zwycięstwa 75 w Oświęcimiu ‑ roboty budowlane termomodernizacyjne oraz roboty budowlane dostosowujące obiekty do wymogów dla osób niepełnosprawnych, zgodnie z wymogami i warunkami określonymi przez Zamawiającego, poprzez realizację robót budowlanych, wraz z dostawą niezbędnych materiałów i urządzeń oraz realizacją wszelkich czynności towarzyszących w ramach inwestycji.
2. Wykonawca może złożyć ofertę na jedną lub obie części zamówienia.
3. Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia wraz z wymaganiami Zamawiającego, warunki realizacji zamówienia, odbioru i rozliczenia, warunki gwarancji i rękojmi określone zostały w dokumentach przedmiotowego zamówienia załączonych do SWZ:
a) projektach,
b) uzgodnieniach,
c) przedmiarach robót,
d) wzorze umowy w sprawie niniejszego zamówienia publicznego (wspólnym dla obu części zamówienia; w przypadku konieczności sporządzenia umów odrębnie dla każdej z części zamówienia treść umowy zostanie przygotowana zgodnie z założeniem, o którym mowa w ust. 4)
e) wzorze dokumentu gwarancyjnego.
4. Zakresy ilościowe robót wskazane w SWZ i załącznikach do niej (w przedmiarach robót) są wartościami szacunkowymi i mogą ulec zmianie. Wskazane ilości nie stanowią zobowiązania Zamawiającego do zamówienia świadczenia w ilościach określonych w tych dokumentach.
5. Zamówienie uzyskało dofinansowanie i będzie realizowane w ramach Projektu pn. „Transformacja energetyczna obiektów użyteczności publicznej w Oświęcimiu” w ramach Priorytetu 8 Fundusze europejskie dla sprawiedliwej transformacji Małopolski Zachodniej, Działanie 8.11 Transformacja energetyczna, Typ projektu C Kompleksowe inwestycje w renowację i dekarbonizację budynków z uwzględnieniem priorytetowego traktowania projektów uwzględniających zasady Nowego Europejskiego Bauhausu, Program Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021‑2027.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45421130-4 - Instalowanie drzwi i okien

45442100-8 - Roboty malarskie

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45421160-3 - Instalowanie wyrobów metalowych

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45443000-4 - Roboty elewacyjne

45262100-2 - Roboty przy wznoszeniu rusztowań

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45317000-2 - Inne instalacje elektryczne

4.5.5.) Wartość części: 809888,02 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający, działając na podstawie przepisu art. 255 pkt 3 ustawy Pzp, unieważnił postępowanie, którego przedmiotem jest transformacja energetyczna obiektów użyteczności publicznej w Oświęcimiu ‑ roboty budowlane termomodernizacyjne oraz roboty budowlane dostosowujące obiekty do wymogów dla osób niepełnosprawnych: ‑ budynek Zarządu Budynków Mieszkalnych przy ul. Bema 12 w Oświęcimiu (część 1 zamówienia), ponieważ oferta z najniższą ceną w części 1, tj. 3 115 025,64 zł przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia w części 1, tj. 2 770 000,00 zł brutto.

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający, działając na podstawie przepisu art. 255 pkt 3 ustawy Pzp, unieważnił postępowanie, którego przedmiotem jest transformacja energetyczna obiektów użyteczności publicznej w Oświęcimiu ‑ roboty budowlane termomodernizacyjne oraz roboty budowlane dostosowujące obiekty do wymogów dla osób niepełnosprawnych: ‑ budynek Stowarzyszenia dla Dzieci Niepełnosprawnych "PROMYK" przy ul. Zwycięstwa 75 w Oświęcimiu” (część 2 zamówienia), ponieważ oferta z najniższą ceną w części 2 zamówienia, tj. 1 321 685,96 zł przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia w w części 2 zamówienia, tj. 950 000,00 zł brutto

2026-02-23 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane