„Bieżące utrzymanie dróg gminnych na terenie Gminy Trzebinia w zakresie napraw cząstkowych nawierzchni bitumicznych”.

Gmina Trzebinia

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00123196
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00123196/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-02-23 10:13
Lokalizacja
Trzebinia, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-0bae0e5a-de69-4e48-aba4-5f509881ff54
Identyfikator
6282260122
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie naprawy dróg

Wykonawcy

1 przyznane

WOJCIECH PIAŚNIKKosmolów, PL · lot 0
563 647,5 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00123196 z dnia 2026-02-23

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Bieżące utrzymanie dróg gminnych na terenie Gminy Trzebinia w zakresie napraw cząstkowych nawierzchni bitumicznych”.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Trzebinia

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276258032

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Marszałka Piłsudskiego 14

1.5.2.) Miejscowość: Trzebinia

1.5.3.) Kod pocztowy: 32-540

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL21A - Oświęcimski

1.5.7.) Numer telefonu: +48327111045, +48327111046

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@um.trzebinia.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.trzebinia.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-0bae0e5a-de69-4e48-aba4-5f509881ff54

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Bieżące utrzymanie dróg gminnych na terenie Gminy Trzebinia w zakresie napraw cząstkowych nawierzchni bitumicznych”.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0bae0e5a-de69-4e48-aba4-5f509881ff54

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00123196

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-02-23

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00042774/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Bieżące utrzymanie dróg gminnych na terenie Gminy Trzebinia w zakresie remontów cząstkowych nawierzchni bitumicznych

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00046294

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: BR.RDT.271.1.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 513612,50 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Miejsce wykonywania:13 osiedli na terenie Trzebini (Centrum, Widokowe, Krakowska, Piaski, Salwator, Trzebionka, Wodna, Górka, Krze, Siersza, Gaj, Gaj-Zacisze, Gaj Energetyków) i 10 sołectw (Piła Kościelecka, Bolęcin, Młoszowa, Dulowa, Karniowice, Psary, Myślachowice, Lgota, Płoki, Czyżówka). Termin bieżącego utrzymania dróg gminnych od daty zawarcia umowy do 31.12.2026, z tym, że po okresie zimowym naprawy na wszystkich osiedlach i we wszystkich sołectwach mają zostać wykonane w terminie do 30.06.2026 r. wg załączonego harmonogramu napraw – (załącznik 1b ) do umowy ). Realizacja robót odbywać się będzie sukcesywnie na podstawie zleceń, dotyczących miejsca i terminu wykonania zgodnie z harmonogramem. Harmonogram może zostać skorygowany przez Wykonawcę za zgodą Zamawiającego.
Zamawiający wymaga stworzenia dwóch ekip, pracujących jednocześnie na terenie miasta (ilość osiedli 13) i sołectw (ilość sołectw 10). Udzielenie gwarancji minimum 12 miesięcy. Wyjazdy celem ustalenia zakresu robót i objazdy kontrolne zapewnia Wykonawca.
Przewidywany zakres zamówienia określa formularz cenowy – załącznik nr 1a do oferty, który stanowi integralną część oferty Wykonawcy, przy czym ostateczne ilości wykonanych napraw mogą być rozbieżne z ilościami przewidywanymi, jednak ich zsumowany koszt nie przekroczy wartości umowy.
Zamówienie należy wykonać zgodnie ze Szczegółowymi Specyfikacjami Technicznymi Wykonania i Odbioru Robót, które stanowią integralną część Specyfikacji Warunków Zamówienia.
Zamawiający wymaga by wykonawca udzielił minimalnej gwarancji na zrealizowane roboty w wymiarze 12 miesięcy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 563647,50 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 765675,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 563647,50 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Firma "Kosmo-Trans" Wojciech Piaśnik

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 273443964

7.3.3) Ulica: Kosmolów, 110A

7.3.4) Miejscowość: Kosmolów

7.3.5) Kod pocztowy: 32-300

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-02-18

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 563647,50 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-12-31

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-02-23 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane