Opracowanie, dostarczenie i montaż systemu przedmuchu i napowietrzania dla przepompowni Wilków PS2, ul. Spółdzielcza oraz Serby PS, ul. Krótka

ZAKŁAD GOSPODARKI KOMUNALNEJ W SERBACH

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00123966
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00123966/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-02-23 13:28
Lokalizacja
Serby, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-d32c19d9-c17e-4801-b605-cecde391cb88
Identyfikator
6932186940
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi instalowania sprężarek

Wykonawcy

1 przyznane

EKOWODROL ARMATURA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄKoszalin, PL · lot 0
408 000 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00123966 z dnia 2026-02-23

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Opracowanie, dostarczenie i montaż systemu przedmuchu i napowietrzania
dla przepompowni Wilków PS2, ul. Spółdzielcza oraz Serby PS, ul. Krótka

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: ZAKŁAD GOSPODARKI KOMUNALNEJ W SERBACH

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 386320398

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Brzozowa 3

1.5.2.) Miejscowość: Serby

1.5.3.) Kod pocztowy: 67-210

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL516 - Legnicko-głogowski

1.5.7.) Numer telefonu: +48 76 831 28 90

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zgk@zgkserby.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zgkserby.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-d32c19d9-c17e-4801-b605-cecde391cb88

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samorządowy zakład budżetowy

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Opracowanie, dostarczenie i montaż systemu przedmuchu i napowietrzania
dla przepompowni Wilków PS2, ul. Spółdzielcza oraz Serby PS, ul. Krótka

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d32c19d9-c17e-4801-b605-cecde391cb88

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00123966

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-02-23

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00045844/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.1 Opracowanie, dostarczenie i montaż systemu przedmuchu i napowietrzania dla przepompowni Wilków PS2, ul. Spółdzielcza oraz Serby PS, ul. Krótka

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00079037

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZGK.271.1.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 341463,41 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pn. „Opracowanie, dostarczenie i montaż systemu przedmuchu i napowietrzania dla przepompowni Wilków PS2, ul. Spółdzielcza oraz Serby PS, ul. Krótka”.
2. Przedmiot zamówienia obejmuje opracowanie, dobór, dostarczenie i montaż kompletnego systemu urządzenia do przedmuchu, płukania i napowietrzania rurociągu tłocznego ścieków sprzężonym powietrzem w celu efektywnej i bezpiecznej (we współpracy pompy ze sprężarką) likwidacji odorów z rurociągu tłocznego, usuwania nagromadzonych osadów na ściankach rurociągów i zapobieganiu ich osadzania, a także ograniczeniu korozji siarczanowej. Instalacja ma na celu poprawienie sytuacji z występującymi odorami w okolicach studni rozprężnej ww. przepompowni. Obiekty przeznaczone do zainstalowania systemu przedmuchu i napowietrzania:
- Wilków PS2 ul. Spółdzielcza [Gmina Głogów, województwo dolnośląskie],
- Serby PS ul. Krótka [Gmina Głogów, województwo dolnośląskie].
3. Wymagane efekty doboru i pracy stacji do przedmuchu i napowietrzania rurociągu tłocznego:
1) zagwarantowanie efektu w postaci redukcji średniego ładunku siarkowodoru emitowanego w studni rozprężnej o min. 90 %, który to efekt osiągany jest poprzez realizację następujących funkcji urządzenia:
- usunięcie z przewodu ścieków zagnitych ścieków o zbyt długim czasie przebywania,
- usunięcie złogów i zerwanie nagromadzonego biofilmu w rurociągu tłocznym powodujących namnażanie się bakterii odpowiedzialnych za wytwarzanie H2S,
- zapewnienie długotrwałego efektu natlenienia ścieków dodatkowo ograniczającego ich zagniwanie,
- ograniczenie korozji siarczanowej w rozpatrywanym systemie kanalizacyjnym,
2) urządzenie nie będzie wpływać negatywnie na pracę przepompowni, dobrane parametry urządzenia oraz algorytm sterowania określający sposób jego pracy muszą zabezpieczać istniejące pompy przed pracą poza dopuszczalnym zakresem charakterystyki ich pracy,
3) przywrócenie pierwotnej / poprawianej sprawności układu tłocznego w wyniku intensywnego płukania rurociągu tocznego na całej jego długości,
4) eliminacja konieczności stosowania związków chemicznych ograniczających występowania odorów.
4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 2 (Opis przedmiotu zamówienia) do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 51134000-0 - Usługi instalowania sprężarek

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 408000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 408000,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 408000,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: EkoWodrol Armatura Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 525849306

7.3.3) Ulica: Połczyńska 71A

7.3.4) Miejscowość: Koszalin

7.3.5) Kod pocztowy: 75-811

7.3.6.) Województwo: zachodniopomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-02-18

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 408000,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 105 dni

2026-02-23 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy