Specjalistyczne usługi opiekuńcze realizowane przez Podmioty Ekonomii Społecznej w ramach projektu pn.: „POLANOWSKIE CENTRUM USŁUG SPOŁECZNYCH

Polanowskie Centrum Usług Społecznych

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00124462
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00124462/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-02-23 15:07
Lokalizacja
Polanów, zachodniopomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-21300078-d070-4590-ae88-255416f7c4aa
Identyfikator
6691463495
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi opieki dziennejUsługi rehabilitacyjneUsługi fizjoterapiiUsługi opieki społecznej dla osób starszychUsługi opieki społecznej dla osób niepełnosprawnychUsługi opieki społecznej dla dzieci i młodzieży

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00124462 z dnia 2026-02-23

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Specjalistyczne usługi opiekuńcze realizowane przez Podmioty Ekonomii Społecznej w ramach projektu pn.: „POLANOWSKIE CENTRUM USŁUG SPOŁECZNYCH

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Polanowskie Centrum Usług Społecznych

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 003801717

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Wolności 7

1.5.2.) Miejscowość: Polanów

1.5.3.) Kod pocztowy: 76-010

1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL426 - Koszaliński

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: pcus@polanow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://pcus.com.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-21300078-d070-4590-ae88-255416f7c4aa

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ochrona socjalna

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Tak

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Specjalistyczne usługi opiekuńcze realizowane przez Podmioty Ekonomii Społecznej w ramach projektu pn.: „POLANOWSKIE CENTRUM USŁUG SPOŁECZNYCH

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-21300078-d070-4590-ae88-255416f7c4aa

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00124462

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-02-23

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00485009/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.1 Specjalistyczne usługi opiekuńcze w miejscu zamieszkania: usługi pielęgnacyjne; śr. 68h/ m-cu x 18 m-cy x 125zł/h; um. cywilnoprawna; 70% k. bezpośrednich. Usługi zlecone PES

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

„POLANOWSKIE CENTRUM USŁUG SPOŁECZNYCH”

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00006090

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: DAiŚPS.S.260.3.2.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

7.1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja usług społecznych przez podmioty ekonomii społecznej w ramach projektu pn.: „POLANOWSKIE CENTRUM USŁUG SPOŁECZNYCH”
7.2. Przed wszczęciem postępowania nie przeprowadzano konsultacji rynkowych.
7.3. Zamawiający nie dopuszcza składanie ofert częściowych.
7.4. Zamawiający, po dokonaniu analizy przedmiotu zamówienia, odstępuje od podziału zamówienia na części. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie specjalistycznych usług opiekuńczych (SUO) realizowanych na rzecz tych samych osób objętych wsparciem, które stanowią funkcjonalnie i organizacyjnie powiązaną całość. Usługi psychologiczne, edukacyjne i terapeutyczne, pielęgnacyjne oraz fizjoterapeutyczne są wzajemnie uzupełniające się i wymagają spójnej koordynacji, jednolitego harmonogramu oraz prowadzenia jednolitej dokumentacji. Podział zamówienia na części mógłby skutkować utrudnieniami organizacyjnymi, ryzykiem braku ciągłości świadczeń oraz obniżeniem jakości realizowanych usług. Brak podziału zamówienia na części nie narusza zasad uczciwej konkurencji ani równego traktowania wykonawców, gdyż zamówienie może być realizowane również przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, zgodnie z art. 58 ustawy PZP.
Mając na uwadze powyższe, Zamawiający, działając na podstawie art. 91 ust. 2 ustawy PZP, uzasadnia odstąpienie od podziału zamówienia na części charakterem i specyfiką przedmiotu zamówienia.
7.5. Zakres i sposób realizacji zamówienia określają także załączniki do SWZ: Opis przedmiotu zamówienia oraz Wzór umowy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 85312100-0 - Usługi opieki dziennej

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

85312500-4 - Usługi rehabilitacyjne

85142100-7 - Usługi fizjoterapii

85311100-3 - Usługi opieki społecznej dla osób starszych

85311200-4 - Usługi opieki społecznej dla osób niepełnosprawnych

85311300-5 - Usługi opieki społecznej dla dzieci i młodzieży

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W przedmiotowym postępowaniu w terminie składania ofert nie wpłynęła żadna oferta.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 0

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 0 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 0 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 0 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

2026-02-23 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi