DOSTOSOWANIE BUDYNKU PRZY UL. DWORSKIEGO 100 DO POTRZEB ZESPOŁU SZKÓŁ ELEKTRONICZNYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W PRZEMYŚLU
Gmina Miejska Przemyśl
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00125434
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00125434/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-02-24 10:58
- Lokalizacja
- Przemyśl, podkarpackie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-30e96468-2323-4372-a871-05f6b907884c
- Identyfikator
- 7952319592
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00125434 z dnia 2026-02-24 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
DOSTOSOWANIE BUDYNKU PRZY UL. DWORSKIEGO 100 DO POTRZEB ZESPOŁU SZKÓŁ ELEKTRONICZNYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W PRZEMYŚLU
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miejska Przemyśl
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 650900341
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Rynek 1
1.5.2.) Miejscowość: Przemyśl
1.5.3.) Kod pocztowy: 37-700
1.5.4.) Województwo: podkarpackie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL822 - Przemyski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetarg@um.przemysl.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.przemysl.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/12594461.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
DOSTOSOWANIE BUDYNKU PRZY UL. DWORSKIEGO 100 DO POTRZEB ZESPOŁU SZKÓŁ ELEKTRONICZNYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W PRZEMYŚLU2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-30e96468-2323-4372-a871-05f6b907884c
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00125434
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-02-24
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00027073/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.5 Dostosowanie budynku przy ul. Dworskiego 100 do potrzeb Zespołu Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00119032
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.4.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest Nadbudowa, rozbudowa i przebudowa kompleksu budynków szkoły zlokalizowanych na działkach nr 108, 109, 112, 150 obr. 212 Przemyśl, uwzględniająca potrzeby funkcjonalne przenoszonego Zespołu Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących z dostosowaniem całego obiektu do obowiązujących norm i przepisów.
Powierzchnia zabudowy 1 893,57 m²
Powierzchnia budynku netto 3 507,65 m2
Kubatura budynku brutto 14 340,70 m³.
2. Projektowany budynek oraz zagospodarowanie terenu uwzględniają standardy dostępności architektonicznej, cyfrowej oraz informacyjno – komunikacyjnej.
Zaprojektowano 4 miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych przed budynkiem zgodnie z obowiązującymi przepisami o równej nawierzchni. Miejsca te zostaną oznakowane, na parkingu zamontowane zostaną czytelne drogowskazy i tablice z elementami wizualnymi wskazującymi kierunek ruchu. W budynku zostanie zamontowana winda spełniające wymogi dla osób niepełnosprawnych. Przy wejściu głównym do budynku zaprojektowano pochylnię dla osób niepełnosprawnych. Komunikacja przed i w budynku bezprogowa. Powierzchnia utwardzona przed budynkiem bez wystających krawężników.
W budynku na każdej kondygnacji toaleta dla osób niepełnosprawnych, w węźle sportowym łazienka dla osób niepełnosprawnych. W całym budynku komunikacja bezprogowa.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (SOPZ) znajduje się w Załączniku nr 5 do SWZ.
4. UWAGA - Przed podpisaniem umowy Wykonawca dostarczy Zamawiającemu szczegółowy kosztorys ofertowy w układzie pozycje z narzutami (w celach rozliczeniowych) z podaniem nośników cenotwórczych i stawki roboczogodziny.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45262500-6 - Roboty murarskie i murowe
45262300-4 - Betonowanie
45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych
45410000-4 - Tynkowanie
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
45233140-2 - Roboty drogowe
43325000-7 - Wyposażenie parków i placów zabaw
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45312000-7 - Instalowanie systemów alarmowych i anten
45313000-4 - Instalowanie wind i ruchomych schodów
31500000-1 - Urządzenia oświetleniowe i lampy elektryczne
09332000-5 - Instalacje słoneczne
45312311-0 - Montaż instalacji piorunochronnej
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 256 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający wszczął w dniu 19 lutego 2026 r. postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone w trybie podstawowym z możliwością negocjacji. Na dzień podjęcia niniejszej decyzji nie wpłynęły żadne pytania dotyczące treści Specyfikacji Warunków Zamówienia ani oferty.Po wszczęciu postępowania zamawiający przeprowadził ponowną analizę dokumentacji postępowania, obejmującą w szczególności zasady waloryzacji wynagrodzenia wykonawcy, podstawy wykluczenia wykonawców oraz postanowienia projektowanej umowy. Analiza ta została przeprowadzona w celu zapewnienia, aby dokumentacja postępowania w pełni odzwierciedlała aktualne potrzeby zamawiającego, właściwie regulowała kwestie związane z realizacją zamówienia oraz zapewniała przejrzystość i jednoznaczność przyszłego stosunku umownego.
W wyniku przeprowadzonej analizy zamawiający stwierdził potrzebę wprowadzenia istotnych zmian do dokumentacji postępowania. Zmiany te dotyczą elementów mających kluczowe znaczenie dla przygotowania ofert przez wykonawców, w szczególności:
• zasad waloryzacji wynagrodzenia,
• zakresu i treści podstaw wykluczenia wykonawców,
• wybranych postanowień projektowanej umowy, w tym dotyczących mechanizmów rozliczeń, odpowiedzialności stron oraz warunków realizacji zamówienia.
Zakres planowanych modyfikacji wpływa na treść przyszłej umowy oraz na sposób kalkulacji ceny ofert i ocenę ryzyk po stronie wykonawców. W ocenie zamawiającego wprowadzanie tak szerokich zmian na obecnym etapie postępowania mogłoby prowadzić do sytuacji, w której wykonawcy przygotowywaliby oferty w oparciu o odmienne założenia niż te, które zamawiający zamierza ostatecznie przyjąć. Taka sytuacja mogłaby utrudniać zachowanie jednolitych warunków udziału w postępowaniu oraz wpływać na przejrzystość i porównywalność ofert.
Zamawiający uznał, że w zaistniałych okolicznościach zasadne jest przygotowanie zaktualizowanej dokumentacji postępowania, uwzględniającej wszystkie planowane zmiany, a następnie wszczęcie nowego postępowania o udzielenie zamówienia. Pozwoli to wykonawcom na zapoznanie się z pełnym, spójnym i aktualnym zestawem wymagań oraz na przygotowanie ofert w oparciu o jednolite i stabilne warunki.
Mając powyższe na uwadze, zamawiający stwierdza, że wystąpiły okoliczności, o których mowa w art. 256 ustawy Pzp, powodujące, że dalsze prowadzenie postępowania w jego obecnym kształcie jest nieuzasadnione. W związku z tym postępowanie zostaje unieważnione.
| 2026-02-24 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |