Dowożenie uczniów niepełnosprawnych do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Długoborzu w roku szkolnym 2025/2026

Gmina Rutki

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00125899
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00125899/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-02-24 12:30
Lokalizacja
Rutki-Kossaki, podlaskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-718aade9-5604-442b-a6df-113955d82b4b
Identyfikator
7231629730
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób

Wykonawcy

1 przyznane

WALDEMAR PIETRZAKWojny-Szuby Włościańskie, PL · lot 0
164 199,2 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00125899 z dnia 2026-02-24

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Dowożenie uczniów niepełnosprawnych do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Długoborzu w roku szkolnym 2025/2026

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Rutki

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 450670284

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. 11 Listopada 7

1.5.2.) Miejscowość: Rutki-Kossaki

1.5.3.) Kod pocztowy: 18-312

1.5.4.) Województwo: podlaskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL842 - Łomżyński

1.5.7.) Numer telefonu: 862763161

1.5.8.) Numer faksu: 862763160

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@gminarutki.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.ug.rutki.wrotapodlasia.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-718aade9-5604-442b-a6df-113955d82b4b

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dowożenie uczniów niepełnosprawnych do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Długoborzu w roku szkolnym 2025/2026

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-718aade9-5604-442b-a6df-113955d82b4b

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00125899

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-02-24

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00176421/14/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.5 Dowożenie uczniów niepełnosprawnych do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Długoborzu w roku szkolnym 2025/2026

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00346080

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZW.271.67.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1) Przedmiotem zamówienia jest „Dowożenie uczniów niepełnosprawnych do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Długoborzu w roku szkolnym 2025/2026”. Wykonawca będzie realizował zamówienie w ramach przewozów regularnych specjalnych.
Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:
a) Usługę dowozu uczniów niepełnosprawnych oraz zapewnienie im opieki w trakcie wsiadania, przewozu i wysiadania na trasie: miejsce zamieszkania – Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Długoborzu i z powrotem;
b) Pierwsze dowożone dziecko z miejscowości świadczenia usługi powinno być zabrane nie wcześniej niż o godz. 6:40;
c) Dowóz i przywóz odbywał się będzie codziennie w dni nauki szkolnej od poniedziałku do piątku (zgodnie z organizacją roku szkolnego oraz harmonogramem zajęć);
d) Zamawiający zapłaci Wykonawcy ustalone wynagrodzenie za 1 km tylko za faktycznie przejechane kilometry; Wykonawca nie otrzyma wynagrodzenia za gotowość do świadczenia usługi;
e) Uczniowie objęci dowozem: Grądy-Woniecko – 3 dzieci niepełnosprawnych (13 lat, 11 lat i 10 lat); Kalinówka-Wielobory - 1 dziecko niepełnosprawne (18 lat); Ożarki-Olszanka – 1 dziecko niepełnosprawne (16 lat); Nowe Zalesie – 1 dziecko niepełnosprawne (18 lat); Stare Zalesie – 1 dziecko niepełnosprawne (14 lat); Zambrzyce-Kapusty - 1 dziecko niepełnosprawne (15 lat); Zambrzyce-Plewki - 1 dziecko niepełnosprawne na wózku inwalidzkim (11 lat) i 2 dzieci niepełnosprawnych (9 lat i 12 lat); Szlasy-Łopienite - 1 dziecko niepełnosprawne (16 lat) dowóz w poniedziałek i powrót w piątek; liczba uczniów dowożonych może ulec zmianie;
f) Szacunkowa długość trasy: dzienna ilość kilometrów na trasie:
- rano: Grądy-Woniecko – Kalinówka-Wielobory – Ożarki-Olszanka - Nowe Zalesie – Stare Zalesie – Zambrzyce-Kapusty - Zambrzyce-Plewki – Szlasy-Łopienite – Długobórz Drugi przywóz Zambrzyce-Plewki – Długobórz;
- po południu: Pierwszy przywóz: Długobórz – Zambrzyce-Plewki; Drugi przywóz: Długobórz - Grądy-Woniecko – Kalinówka-Wielobory – Ożarki-Olszanka - Nowe Zalesie – Stare Zalesie – Zambrzyce-Kapusty - Zambrzyce-Plewki – Szlasy-Łopienite;
g) Łącznie dzienna długość trasy – od 200 do 220 km (w zależności od ilości dzieci);
h) Wybrany w wyniku postepowania Wykonawca Zamówienia wspólnie z Zamawiającym przed podpisaniem umowy dokonają pomiaru długości trasy i ustalą jej przebieg;
2) Realizacja dowozów będzie wykonywana w okresie od dnia 01.09.2025 r. do dnia 26.06.2026 r. w dni nauki szkolnej zgodnie z harmonogramem ustalonym z dyrektorami placówek., tj. 188 dni.
3) Przewiduje się możliwość przejazdów uczniów (w ramach obowiązkowych zajęć lub w ramach wykonywania zadań statutowych szkół) na zajęcia dodatkowe, zawody, warsztaty.
4) Wykonawca jest zobowiązany do wykonywania zadania sprawnym technicznie pojazdem każdego dnia nauki szkolnej oraz zapewnienia opieki przewożonym uczniom. Pod pojęciem opieka rozumie się zapewnienie warunków bezpieczeństwa i higieny w trakcie wsiadania, wysiadania i przejazdu dzieci i uczniów busem/autobusem, a także na zewnątrz pojazdu (po jego zatrzymaniu) przy przechodzeniu uczniów przez jezdnię. Kierowca nie może być jednocześnie opiekunem.
5) Wykonawca, z którym Zamawiający podpisze umowę na realizację usługi musi posiadać zezwolenie na wykonywanie przewozów regularnych specjalnych.
6) Pojazd musi posiadać miejsca siedzące dla wszystkich przewożonych uczniów. Pojazd musi posiadać oznakowanie dla przewozu dzieci i młodzieży zgodne z obowiązującymi przepisami.
7) W przypadku awarii pojazdu przewożącego uczniów, Wykonawca zobowiązany jest zapewnić transport pojazdem zastępczym spełniającym wymagania określone w postępowaniu.
8) Ilość dni, ilość kilometrów i ilość kursów została podana w celu wyliczenia ceny oferty i ta wartość będzie przyjęta do oceny ofert. Rozliczenie będzie odbywało się za faktyczne ilości dni i ilości przejechanych kilometrów, według podanej w ofercie ceny jednostkowej za 1 km.
9) Zamawiający dopuszcza zmniejszenie lub zwiększenie świadczenia usługi w przypadku zmiany liczby dowożonych uczniów, zmiany trasy przewozów, itp. Ze względu na specyfikę usług, rozmiar przedmiotu zamówienia został określony szacunkowo. Rzeczywista ilość usług może ulec zmianie, przy czym Wykonawca nie będzie rościł pretensji ani żądał rekompensaty finansowej, jeżeli ilość ta będzie mniejsza niż szacowana.
10) Na podstawie art. 95 ustawy Pzp Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę, osób wykonujących usługi objęte przedmiotem zamówienia: kierowców i opiekunów.
11) Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 6 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3,97 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 6,97 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 164199,2 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Hurt i Detal Pietrzak Waldemar

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7220003820

7.3.3) Ulica: Wojny-Szuby Włościańskie 22

7.3.4) Miejscowość: Szepietowo

7.3.5) Kod pocztowy: 18-210

7.3.6.) Województwo: podlaskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-09-01

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 164199,2 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2025-09-01 do 2026-06-26
2026-02-24 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi