Świadczenie usług asystenta osobistego osoby z niepełnosprawnością w ramach programu „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością” dla Jednostek Samorządu Terytorialnego – edycja 2026

Gmina Dzierzgoń

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00126568
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00126568/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-02-24 14:40
Lokalizacja
Dzierzgoń, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-51cda467-0f81-4339-a158-292595a14e08
Identyfikator
5792069701
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi pracy społecznejUsługi opieki społecznej dla osób niepełnosprawnych

Wykonawcy

1 przyznane

Spółdzielnia Socjalna "Pomozenia z Sercem"Dzierzgoń, PL · lot 0
398 750 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00126568 z dnia 2026-02-24

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Świadczenie usług asystenta osobistego osoby z niepełnosprawnością w ramach programu „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością” dla Jednostek Samorządu Terytorialnego – edycja 2026

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Dzierzgoń

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 170747833

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Plac Wolności 1

1.5.2.) Miejscowość: Dzierzgoń

1.5.3.) Kod pocztowy: 82-440

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL638 - Starogardzki

1.5.7.) Numer telefonu: 55 276 25 01

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@dzierzgon.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://dzierzgon.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Tak

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Świadczenie usług asystenta osobistego osoby z niepełnosprawnością w ramach programu „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością” dla Jednostek Samorządu Terytorialnego – edycja 2026

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-51cda467-0f81-4339-a158-292595a14e08

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00126568

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-02-24

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00034593/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.5 Świadczenie usług asystenta osobistego osoby z niepełnosprawnością w ramach programu „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością” dla Jednostek Samorządu Terytorialnego – edycja 2026

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00046945

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 13 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

- Spółdzielnię Socjalną Pomezania z Sercem (Spółdzielnię) powołano do zadań własnych JST z zakresu pomocy społecznej, w myśl ustawy o samorządzie gminnym i spółdzielniach socjalnych. Gminy Dzierzgoń i Prabuty posiadają 100% udziałów w kapitale Spółdzielni. Obydwie JST sprawują pełną kontrolę, wpływają na decyzje strategiczne oraz zakres działalności Spółdzielni. W skład organów decyzyjnych wchodzą przedstawiciele JST. Spełniony warunek z art. 214 ust. 1
pkt. 13 lit. a.
- Wg prognoz handlowych, o których mowa w art. 214 ust 6 PZP, w działalności Spółdzielni dotyczącej wykonywanych zadań powierzonych przez zamawiającego na 2026 rok prognozowane jest osiągnięcie przychodów na poziomie 92% i w latach kolejnych na poziomie 94%. Spełniony warunek z art. 214 ust. 1 pkt. 13 lit. b.
- Posiadanie przez obydwie JST 100% udziałów w kapitale Spółdzielni jest tożsame z tym, że w Spółdzielni nie ma bezpośredniego udziału kapitału prywatnego. Spełniony warunek art. 214 ust. 1 pkt. 13 lit. c.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: MOPS.271.1.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 398750,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług asystenta osobistego osoby z niepełnosprawnością w ramach programu „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością” dla Jednostek Samorządu Terytorialnego – edycja 2026, w okresie od 01 lutego do 31 grudnia 2026r. Przewidywana liczba godzin świadczenia usług w tym okresie - 18 000. Przewidywana liczba osób objętych usługami - 30. Usługi asystencji osobistej polegają na wspieraniu przez asystenta osoby z niepełnosprawnością w różnych sferach życia, w tym:
- wsparcie Uczestnika w czynnościach samoobsługowych, w tym utrzymaniu higieny osobistej;
- wsparcie Uczestnika w prowadzeniu gospodarstwa domowego i wypełnianiu ról w rodzinie;
- wsparcie w przemieszczaniu się poza miejscem zamieszkania;
- wsparcie Uczestnika w podejmowaniu aktywności życiowej i komunikowaniu się z otoczeniem.
Ustalenie godzin i sposobu wykonywanych świadczeń będzie dostosowywane do indywidualnych potrzeb osób objętych opieką, na podstawie decyzji wydanej przez Zamawiającego. Usługi Asystenta osobistego osoby niepełnosprawnej (zwanego asystentem), polegają w szczególności na pomocy w załatwianiu spraw urzędowych, pomocy w doprowadzeniu do lekarza, na badania diagnostyczne lub na zabiegi rehabilitacyjne, pomocy w doprowadzaniu do ośrodków wsparcia dziennego i na spotkania grup członkowskich, w których osoba niepełnosprawna może i chce uczestniczyć, pomocy w realizacji potrzeb kulturalno-rekreacyjnych i integracji ze środowiskiem, w tym również towarzyszenie w charakterze opiekuna na turnusie rehabilitacyjnym, wycieczkach i innych imprezach wyjazdowych, doradzaniu w zakresie usług medycznych, rehabilitacyjnych, zawodowego przekwalifikowania, kontaktów społecznych i usług kulturalno-rekreacyjnych, diagnozowaniu warunków życia i pomoc w usuwaniu wszelkiego typu barier (psychologicznych, społecznych, architektonicznych, technicznych), współpracy z pracownikiem socjalnym w zakresie zabezpieczania potrzeb egzystencjonalnych, pomocy w innych sprawach życiowo ważnych dla osoby niepełnosprawnej.

4.5.3.) Główny kod CPV: 85310000-5 - Usługi pracy społecznej

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

85311200-4 - Usługi opieki społecznej dla osób niepełnosprawnych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 398750,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 398750,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 398750,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Spółdzielnia Socjalna POMEZANIA Z SERCEM

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 5792302669

7.3.3) Ulica: ul. Słowackiego 3/4

7.3.4) Miejscowość: Dzierzgoń

7.3.5) Kod pocztowy: 82-440

7.3.6.) Województwo: pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-02-11

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 398750,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-12-31
2026-02-24 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi