Deratyzacja, dezynfekcja, dezynsekcja i ozonowanie lokali, części wspólnych, terenów przyległych do nieruchomości.

ZARZĄD KOMUNALNYCH ZASOBÓW LOKALOWYCH SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00127911
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00127911/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-02-25 11:59
Lokalizacja
Poznań, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-cb625211-9eb7-4eb9-a437-60cc0eab7ea7
Identyfikator
2090002942
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi odszczurzaniaUsługi w zakresie sprzątania i odkażaniaUsługi dezynfekcji i dezynsekcji budynków

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00127911 z dnia 2026-02-25

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Deratyzacja, dezynfekcja, dezynsekcja i ozonowanie lokali, części wspólnych, terenów przyległych do nieruchomości.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: ZARZĄD KOMUNALNYCH ZASOBÓW LOKALOWYCH SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 302538131

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Jana Matejki 57

1.5.2.) Miejscowość: Poznań

1.5.3.) Kod pocztowy: 60-770

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL415 - Miasto Poznań

1.5.7.) Numer telefonu: 61 415 88 00

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: obsluga.klienta@zkzl.poznan.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://zkzl.poznan.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://zkzl.eb2b.com.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Deratyzacja, dezynfekcja, dezynsekcja i ozonowanie lokali, części wspólnych, terenów przyległych do nieruchomości.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-cb625211-9eb7-4eb9-a437-60cc0eab7ea7

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00127911

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-02-25

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00107393

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.201.9.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 268089,40 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem umowy jest świadczenie usług polegających na:
a) deratyzacji (z wykorzystaniem trwałych karmników deratyzacyjnych),
b) dezynfekcji,
c) dezynsekcji,
d) dezodoryzacji,
e) ozonowaniu,
f) zwalczaniu gniazd os, szerszeni,
g) wyłapaniu gołębi żywych, usuwaniu martwych gołębi,
h) sprzątaniu odchodów,
i) dezynfekcji, dezynsekcji, dezodoryzacji po usunięciu martwych gołębi,
j) dezynfekcji, dezynsekcji, dezodoryzacji i ozonowania po zgonach i eksmisjach,
k) dezynfekcji placów zabaw.
Wykonanie przedmiotu Umowy będzie się odbywać w lokalach, na terenie części wspólnych (np. klatka schodowa, strych, piwnica), na terenach przylegających do nieruchomości (np. podwórze, zasiek).
2. Wykonanie przedmiotu Umowy nastąpi na podstawie wystosowanego przez Zamawiającego do Wykonawcy pisemnego lub elektronicznego zgłoszenia zawierającego:
a) adres nieruchomości oraz wstępny zakres prac,
b) tryb wykonania prac (zwykły, pilny),
c) osobę do kontaktu.
3. Przez trwały karmnik deratyzacyjny rozumie się karmnik wykonany z plastiku lub metalu.
4. Wykonawca oświadcza, że posiada wszelkie niezbędne, wymagane przepisami uprawnienia do prawidłowej realizacji przedmiotu niniejszej Umowy oraz sprzęt, narzędzia, zasoby kadrowe, zasoby finansowe, potencjał ekonomiczny zabezpieczający wykonanie Umowy.
5. Wykonawca oświadcza, że użyte do wykonania przedmiotu niniejszej umowy preparaty, materiały (substancje czynne w nich zastosowane) są dopuszczone do obrotu zgodnie z przepisami prawa, w szczególności zgodnie z przepisami ustawy z dnia 9 października 2015 r. o produktach biobójczych (Dz. U. z 2021 r., poz. 24 z późn. zm.) i posiadają atesty wydane przez Państwowy Zakład Higieny, a nadto, że mogą być stosowane w budynkach o charakterze mieszkalnym, w pomieszczeniach wspólnego użytku jak klatka schodowa, korytarz itp.
6. Wykonawca przystąpi do realizacji zgłoszenia (tj. podejmie wszystkie czynności niezbędne do wykonania usługi):
a) w terminie 3 dni roboczych od dnia otrzymania zgłoszenia zwykłego lub
b) w terminie 1 dnia roboczego od dnia otrzymania zgłoszenia pilnego.
7. Nadzór nad realizacją Umowy ze strony Zamawiającego będą sprawować poszczególni pracownicy Punktów Obsługi Klienta Zamawiającego.
8. Wykonawca nie może zlecić wykonania całości lub części umowy innym podmiotom niż wskazanym § 9 ust 1 bez pisemnego zgłoszenia Zamawiającemu.
9. Oferta Wykonawcy stanowi integralną część Umowy.
10. Podane w formularzu ofertowym prognozowane ilości usług do wykonania są ilością szacunkową Zamawiający zastrzega sobie możliwość zlecenia innej ilości usług w ramach maksymalnego wynagrodzenia wynikającego z Umowy zawartej z Wykonawcą.

4.5.3.) Główny kod CPV: 90923000-3 - Usługi odszczurzania

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

90900000-6 - Usługi w zakresie sprzątania i odkażania

90921000-9 - Usługi dezynfekcji i dezynsekcji budynków

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie faktyczne:
W dniu 20.02.2026 r. nastąpiło otwarcie ofert, w którym złożono dwie oferty. Po dokonaniu czynności otwarcia ofert Zamawiający stwierdził wystąpienie w dokumentacji postępowania istotnej wady polegającej na błędzie w formularzu ofertowym stanowiącym załącznik do dokumentów zamówienia.
Błąd polega na pominięciu jednej pozycji w tabeli formularza ofertowego „Usługa 677 nieruchomości - 2 x w roku kwiecień/październik”, która jest elementem niezbędnym do prawidłowego wykonania przedmiotu zamówienia. Brak tej pozycji skutkuje tym, że:
• wykonawcy nie mieli możliwości wyceny całego zakresu zamówienia,
• złożone oferty nie obejmują kompletnego przedmiotu zamówienia,
• dodanie brakującej pozycji po terminie składania ofert spowodowałoby zmianę treści ofert, w szczególności ich wartości,
• nie istnieje możliwość uzupełnienia brakującej pozycji bez naruszenia zasad uczciwej konkurencji i równego traktowania wykonawców.
Wada ta ma charakter istotny i nieusuwalny na obecnym etapie postępowania, ponieważ jej usunięcie wymagałoby zmiany treści ofert lub umożliwienia ich ponownego złożenia, co stanowiłoby naruszenie przepisów ustawy Pzp.
Uzasadnienie prawne:
W przedmiotowym postępowaniu stwierdzona wada dokumentacji postępowania stanowi przesłankę do jego unieważnienia, ponieważ:
• dotyczy elementu wpływającego na zakres świadczenia wykonawcy,
• ma wpływ na treść ofert,
• nie może zostać usunięta bez naruszenia przepisów ustawy,
• uniemożliwia wybór oferty i zawarcie ważnej umowy.
Powyższa wada ma charakter nieusuwalny, istnieje od momentu wszczęcia postępowania oraz powoduje, że ewentualne zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego byłoby obarczone wadą skutkującą jej unieważnieniem. W związku z tym konieczne jest unieważnienie przedmiotowego postępowania na podstawie art. 255 pkt 6 ustawy Pzp, zgodnie z którym Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 171554,25 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 461735,85 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

2026-02-25 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi