Usługa odbioru i zagospodarowania stałych odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych, położonych na terenie gminy Nowe na okres od 01 marca 2026 r. do 31 grudnia 2026 r.
Gmina Nowe
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00127941
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00127941/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-02-25 12:04
- Lokalizacja
- Nowe, kujawsko-pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-abd9eb9c-95f6-466a-87cf-0be72cd2be42
- Identyfikator
- 5591426287
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00127941 z dnia 2026-02-25 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Usługa odbioru i zagospodarowania stałych odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych, położonych na terenie gminy Nowe na okres od 01 marca 2026 r. do 31 grudnia 2026 r.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Nowe
1.3.) Oddział zamawiającego: Gmina Nowe
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 092351038
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Plac Św. Rocha 5
1.5.2.) Miejscowość: Nowe
1.5.3.) Kod pocztowy: 86-170
1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL618 - Świecki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@gminanowe.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.gminanowe.pl/?lang=PL
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Usługa odbioru i zagospodarowania stałych odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych, położonych na terenie gminy Nowe na okres od 01 marca 2026 r. do 31 grudnia 2026 r.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-abd9eb9c-95f6-466a-87cf-0be72cd2be42
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00127941
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-02-25
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00001415/08/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
2.3.1 Usługa odbioru i zagospodarowania stałych odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych, położonych na terenie Gminy Nowe oraz utworzenie i prowadzenie na terenie Gminy Nowe PSZOK
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00110273
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Postępowanie o udzielenie zamówienia prowadzone w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy art. 214 ust. 1 pkt. 11) ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. 2024 poz. 1320 z późn. zm.) – dalej ustawa.
Zgodnie z wymaganiami ustawowymi, zamówienie może zostać udzielone w trybie in-house, jeśli spełnione są łącznie następujące warunki:
1. Kontrola nad osobą prawną – Zamawiający sprawuje nad spółką kontrolę, odpowiadającą kontroli sprawowanej nad własnymi jednostkami, polegającą na dominującym wpływie na cele strategiczne oraz istotne decyzje dotyczące zarządzania sprawami spółki.
2. Zakres działalności – Ponad 90% działalności Państwa spółki dotyczy wykonywania zadań powierzonych przez Zamawiającego l
3. Brak udziału kapitału prywatnego – W spółce nie ma bezpośredniego udziału kapitału prywatnego.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IKS.271.5.2026.MC
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest usługa odbioru i zagospodarowania stałych odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych, położonych na terenie Gminy Nowe. Usługa odbioru i zagospodarowania stałych odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych, położonych na terenie gminy Nowe – szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został opisany w załączniku nr 1 do zaproszenia do negocjacji.
4.5.3.) Główny kod CPV: 90513100-7 - Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
90500000-2 - Usługi związane z odpadami
90512000-9 - Usługi transportu odpadów
90533000-2 - Usługi gospodarki odpadami
90514000-3 - Usługi recyklingu odpadów
90510000-5 - Usuwanie i obróbka odpadów
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W dniu 10 lutego 2026 r. Zamawiający wstąpił do Przedsiębiorstwa Usług Miejskich Sp. z o.o., Plac Św. Rocha 5, 86-170 Nowe z wnioskiem o dostarczenie dokumentów w celu weryfikacji możliwości powierzenia zadnia odbioru odpadów w trybie in-house. W dniu 12 lutego 2026 r. Przedsiębiorstwo Usług Miejskich Sp. z o.o. dostarczyło dokumenty, po weryfikacji których Zamawiający zdecydował się o udzieleniu zamówienia trybem in-house. W dniu 13 lutego 2026 r. zostało ogłoszone postepowanie w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie art. 305 pkt. 1 w związku z art. 214 ust. 1 pkt. 11 ustawy Pzp. W dniu 25 lutego 2026 r. Zamawiający powziął informacje, ze Przedsiębiorstwo Usług Miejskich Sp. z o.o. nie spełnia ustawowej przesłanki wynikającej z art. 214 ust. 1 pkt. 11 lit. b), tj. ze ponad 90% działalności kontrolowanej osoby prawnej dotyczy wykonywania zadań powierzonych jej przez zamawiającego sprawującego kontrolę lub przez inną osobę prawną, nad którą ten zamawiający sprawuje kontrolę, o której mowa w lit. a.W związku z powyższym Komisja Przetargowa wnioskuje o unieważnienie postepowania o udzielenie zamówienia publicznego, na podstawie art. 255 pkt. 6 Prawa zamówień publicznych – ustawa z 11 września 2019 r. (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 t.j.) – postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego. Zamawiający uznał, że kontynuowanie postępowania, przy zaistniałym stanie faktycznym, mogłoby prowadzić do zawarcia umowy obarczonej ryzykiem unieważnienia, o którym mowa w art. 457 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych. W ocenie Zamawiającego wada ta ma charakter obiektywny i niemożliwy do usunięcia na obecnym etapie postępowania.
| 2026-02-25 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |