„Wykonanie zabiegów agrotechnicznych w postaci talerzowania – 2 zadania częściowe”

KRAJOWY OŚRODEK WSPARCIA ROLNICTWA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00501711
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00501711/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2024-09-16 14:24
Lokalizacja
Opole, opolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-028fe81b-c132-4dc6-9457-b4a775c8657d
Identyfikator
5272818355
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi rolniczeUsługi utrzymania gruntów

Wykonawcy

2 przyznane

LOTAR SEMMAGłogówek, PL · lot 0
118 994,67 PLN
MICHAŁ KONATPaczków, PL · lot 1
5519,54 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00501711 z dnia 2024-09-16

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
„Wykonanie zabiegów agrotechnicznych w postaci talerzowania – 2 zadania częściowe”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: KRAJOWY OŚRODEK WSPARCIA ROLNICTWA

1.3.) Oddział zamawiającego: ODDZIAŁ TERENOWY W OPOLU

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 36784953800113

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: 1 Maja 6

1.5.2.) Miejscowość: Opole

1.5.3.) Kod pocztowy: 45-068

1.5.4.) Województwo: opolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne.opole@kowr.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.kowr.gov.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://kowr.eb2b.com.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający


Państwowa osoba prawna

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Realizacja zadań w zakresie wdrażania i stosowania instrumentów wsparcia rolnictwa, gospodarowanie nieruchomościami Skarbu Państwa

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Wykonanie zabiegów agrotechnicznych w postaci talerzowania – 2 zadania częściowe”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-028fe81b-c132-4dc6-9457-b4a775c8657d

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00501711

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-09-16

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00216258/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.8 Wykonanie zabiegów agrotechnicznych w postaci talerzowania

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00459688

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: OP.WOP.ZP.11.2024.U

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 117277,84 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

zadanie częściowe 1 – obejmuje wykonanie usługi talerzowania na nieruchomościach znajdujących się na terenie powiatu nyskiego, gminy Nysa oraz gminy Głuchołazy- o łącznej powierzchni do wykonania 489,69 ha
Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie usług rolniczych na niezagospodarowanych działkach rolnych w stanie ugoru będących w Zasobie Własności Rolnej Skarbu Państwa tj. wykonanie jednokrotnej usługi talerzowania gruntów ornych .
Wykonawca w ramach przedmiotu zamówienia zobowiązany będzie do wykonania zabiegu agrotechnicznego polegającego na stalerzowaniu powierzchni zgodnie z załączonym materiałem graficznym (mapki sytuacyjne - załączniki nr 4-5 do SWZ).
Przez pojęcie talerzowania należy rozumieć zabieg agrotechniczny wykonany za pomocą brony talerzowej, którego celem jest pocięcie wierzchniej warstwy gleby lub skorupy gleby i jej odwrócenie a tym samym spulchnienie. By zabieg był skuteczny koniecznie jest zachowanie ustalonej głębokości na poziomie co najmniej 10 cm.
Pozostałe informacje dot. przedmiotu zamówienia określa SWZ oraz projektowane postanowienia umowy - załącznik nr 3 do swz.

4.5.3.) Główny kod CPV: 77100000-1 - Usługi rolnicze

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

77314000-4 - Usługi utrzymania gruntów

4.5.5.) Wartość części: 112016,59 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

zadanie częściowe 2 – obejmuje wykonanie usługi talerzowania na nieruchomościach znajdujących się na terenie powiatu nyskiego, gminy Głuchołazy - o łącznej powierzchni do wykonania 23,00 ha
Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie usług rolniczych na niezagospodarowanych działkach rolnych w stanie ugoru będących w Zasobie Własności Rolnej Skarbu Państwa tj. wykonanie jednokrotnej usługi talerzowania gruntów ornych.
Wykonawca w ramach przedmiotu zamówienia zobowiązany będzie do wykonania zabiegu agrotechnicznego polegającego na stalerzowaniu powierzchni zgodnie z załączonym materiałem graficznym (mapki sytuacyjne - załączniki nr 4-5 do SWZ).
Przez pojęcie talerzowania należy rozumieć zabieg agrotechniczny wykonany za pomocą brony talerzowej, którego celem jest pocięcie wierzchniej warstwy gleby lub skorupy gleby i jej odwrócenie a tym samym spulchnienie. By zabieg był skuteczny koniecznie jest zachowanie ustalonej głębokości na poziomie co najmniej 10 cm.
Pozostałe informacje dot. przedmiotu zamówienia określa SWZ oraz projektowane postanowienia umowy - załącznik nr 3 do swz.

4.5.3.) Główny kod CPV: 77100000-1 - Usługi rolnicze

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

77314000-4 - Usługi utrzymania gruntów

4.5.5.) Wartość części: 5261,25 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 116350,34 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 156700,80 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 118994,67 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: LOTAR SEMMA "USŁUGI ROLNE

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7551692345

7.3.3) Ulica: Mionów 39

7.3.4) Miejscowość: Głogówek

7.3.5) Kod pocztowy: 48-250

7.3.6.) Województwo: opolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-09-03

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 118994,67 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 14 dni

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 5519,54 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 11454 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 5519,54 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: FARM SERVICE - PRZEDSIĘBIORSTWO Michał Konat

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7532073204

7.3.3) Ulica: Tadeusza Kościuszki 22a

7.3.4) Miejscowość: Paczków

7.3.5) Kod pocztowy: 48-370

7.3.6.) Województwo: opolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-09-03

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 5519,54 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 dni

2024-09-16 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi