Świadczenie usług polegających na dozorowaniu budynków Urzędu Miasta Krakowa – zamówienie polegające na powtórzeniu podobnych usług do części 2 zamówienia podstawowego OR-10.271.105.2021

Gmina Miejska Kraków - Urząd Miasta Krakowa

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00501756
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00501756/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2024-09-16 14:33
Lokalizacja
Kraków, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-b5bb8c1f-561e-459f-950b-ae14f1dbd3a3
Identyfikator
6761013717
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi dozorowania

Wykonawcy

1 przyznane

OCHRONA MIENIA KRAKÓW SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄKraków, PL · lot 0
668 071 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00501756 z dnia 2024-09-16

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Świadczenie usług polegających na dozorowaniu budynków Urzędu Miasta Krakowa – zamówienie polegające na powtórzeniu podobnych usług do części 2 zamówienia podstawowego OR-10.271.105.2021

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miejska Kraków - Urząd Miasta Krakowa

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 351554353

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Plac Wszystkich Świętych 3-4

1.5.2.) Miejscowość: Kraków

1.5.3.) Kod pocztowy: 31-004

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: info@um.krakow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.bip.krakow.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-b5bb8c1f-561e-459f-950b-ae14f1dbd3a3

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Świadczenie usług polegających na dozorowaniu budynków Urzędu Miasta Krakowa – zamówienie polegające na powtórzeniu podobnych usług do części 2 zamówienia podstawowego OR-10.271.105.2021

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b5bb8c1f-561e-459f-950b-ae14f1dbd3a3

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00501756

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-09-16

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00436758

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Gmina Miejska Kraków na mocy umowy Nr W/I/1343/OU/64/2022 zawartej w dniu 30 maja 2022 r., powierzyła Wykonawcy: Ochrona Mienia Kraków Sp. z o.o., ul. Górników 13, 30-819 Kraków, świadczenie usług polegających na dozorowaniu budynków oraz monitorowaniu sygnałów lokalnych systemów alarmowych wraz z podejmowaniem interwencji w budynkach i lokalach Urzędu Miasta Krakowa (zamówienie podstawowe OR -10.271.105.2021).
Niniejsze zamówienie zostanie udzielone:
a) w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego,
b) dotychczasowemu wykonawcy usług,
c) jako zamówienie polegające na powtórzeniu podobnych usług, które były przewidziane w ogłoszeniu o zamówieniu dla
zamówienia podstawowego i są zgodne z jego przedmiotem.
Dodatkowo całkowita wartość tego zamówienia została uwzględniona przy obliczaniu wartości zamówienia podstawowego.
Powyższe uzasadnienie wyczerpuje przesłanki do stosowania trybu zamówienia z wolnej ręki na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: OR-10.271.58.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 543147,20 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest „Świadczenie usług polegających na dozorowaniu budynków Urzędu Miasta Krakowa – zamówienie polegające na powtórzeniu podobnych usług do zamówienia podstawowego OR-10.271.105.2021”.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera umowa wraz z załącznikami.

4.5.3.) Główny kod CPV: 98341140-8 - Usługi dozorowania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 668071,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

6.7.) Wskazanie, czy najkorzystniejsza oferta wykonawcy, któremu udzielono zamówienia uwzględnia określone w kryteriach:

zgodnie z art. 242 ust. 2 ustawy - aspekty społeczne

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Ochrona Mienia Kraków Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 003871787

7.3.3) Ulica: ul. Górników 13

7.3.4) Miejscowość: Kraków

7.3.5) Kod pocztowy: 30-819

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

1) OCHRONA MIENIA SP. Z O.O., 30-819 Kraków, ul. Górników 13;
2) Agencja Ochrony Osób i Mienia Justus Sp. z o.o. 30-394 Kraków, ul. Skotnicka 230.

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-08-30

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 668071 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 10 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

obejmujące, zgodnie z art. 96 ustawy: - aspekty społeczne

obejmujące, zgodnie z art. 96 ustawy: - aspekty srodowiskowe

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

1. Prawidłowe brzmienie Sekcji VIII pkt 8.3.) ogłoszenia: Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: zgodnie z § 2 zawartej umowy "Przedmiot zamówienia będzie realizowany przez okres 10 miesięcy, tj. od 1 września 2024 roku do dnia 30 czerwca 2025 roku, z zastrzeżeniem możliwości jednostronnego ograniczenia przez Zamawiającego zakresu świadczonych usług lub wcześniejszego rozwiązania umowy zgodnie z § 1 ust. 8 lub ust. 9 projektu umowy".

2. Na podstawie art. 95 ust. 1 ustawy, Zamawiający wymaga zatrudnienia na podstawie stosunku pracy przez Wykonawcę (lub podwykonawcę) personelu świadczącego usługi, tj.: osób wykonujących czynności dozoru oraz osoby pełniącej nadzór nad realizacją zamówienia (koordynatora), ponieważ wykonywanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (t.j. Dz.U. z 2023 r., poz. 1465), zgodnie z wymaganiami określonymi w § 4 projektu umowy.

3. Ogłoszenie o wyniku postępowania dotyczy zawartej umowy nr W/I/3377/OU/66/2024
2024-09-16 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi