Wykonanie dzieła artystycznego: rzeźby z hiszpańskiego piaskowca Luna poświęconej Błogosławionemu Księdzu Jerzemu Popiełuszce
Województwo Kujawsko-Pomorskie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00501765
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00501765/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2024-09-16 14:35
- Lokalizacja
- Toruń, kujawsko-pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-780c561a-dcef-47ed-b770-23a3f47b6b34
- Identyfikator
- 9561945671
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Usługi świadczone przez autorów, kompozytorów, rzeźbiarzy, animatorów kultury oraz pozostałych artystów
Wykonawcy
1 przyznane
ZBIGNIEW MIKIELEWICZCiechiocin, PL · lot 0
697 680 PLNTreść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00501765 z dnia 2024-09-16 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Wykonanie dzieła artystycznego: rzeźby z hiszpańskiego piaskowca Luna poświęconej Błogosławionemu Księdzu Jerzemu Popiełuszce
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Województwo Kujawsko-Pomorskie
1.3.) Oddział zamawiającego: Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 871121290
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Plac Teatralny 2
1.5.2.) Miejscowość: Toruń
1.5.3.) Kod pocztowy: 87-100
1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL613 - Bydgosko-toruński
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@kujawsko-pomorskie.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.kujawsko-pomorskie.pl/
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie dzieła artystycznego: rzeźby z hiszpańskiego piaskowca Luna poświęconej Błogosławionemu Księdzu Jerzemu Popiełuszce2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-780c561a-dcef-47ed-b770-23a3f47b6b34
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00501765
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-09-16
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00043071/23/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.69 Wykonanie dzieła artystycznego: rzeźby z hiszpańskiego piaskowca Luna poświęconej Błogosławionemu Księdzu Jerzemu Popiełuszce
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00470914
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 2 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu zamówienia z wolnej ręki znajduje się w sekcji "informacje dodatkowe"
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZW-I.272.68.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Wykonanie dzieła artystycznego: rzeźby z hiszpańskiego piaskowca Luna poświęconej Błogosławionemu Księdzu Jerzemu Popiełuszce - szczegółowo opisane w wzorze umowy stanowiącej integralną część przedmiotowego postępowania
4.5.3.) Główny kod CPV: 92312200-3 - Usługi świadczone przez autorów, kompozytorów, rzeźbiarzy, animatorów kultury oraz pozostałych artystów
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 697680,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 697680,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 697680,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ART. RZEŹBIARZ Zbigniew Mikielewicz
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9561520730
7.3.3) Ulica: Ciechocn 28
7.3.4) Miejscowość: Ciechiocin
7.3.5) Kod pocztowy: 87-408
7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-08-29
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 697680,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2024-10-15SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu zamówienia z wolnej ręki:Na podstawie art. 305 pkt 1 ustawy Pzp Zamawiający może udzielić zamówienia w trybie zamówienia z wolnej ręki, jeżeli
zachodzi jedna z okoliczności, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 1-5 i 7-14. Przepis art. 214 ust. 1 pkt 2 stanowi, że
Zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki, jeżeli dostawy, usługi lub roboty budowlane mogą być świadczone
tylko przez jednego wykonawcę, w przypadku udzielenia zamówienia w zakresie działalności twórczej lub artystycznej.
W związku z potrzebą upamiętnienia patrona Wojewódzkiego Szpitala we Włocławku Specjalistycznego w postaci
wykonania dzieła artystycznego: rzeźby
z hiszpańskiego piaskowca Luna poświęconej Błogosławionemu Księdzu Jerzemu Popiełuszce, należy wszcząć
postępowanie w trybie z wolnej ręki. Zgodnie z art. 305 pkt. 1 w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 2, do przeprowadzenia
postępowania został wybrany tryb z wolnej ręki, w którym zaproszenie do negocjacji zostanie skierowane do wykonawcy:
Zbigniew Mikielewicz prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą ART. RZEŹBIARZ Zbigniew Mikielewicz, Ciechocin
28, 87-408 Ciechocin z uwagi na fakt, iż z uwagi na twórczy i artystyczny wymiar wyżej wspomnianej rzeźby jedynym
wykonawcą może być Pan Zbigniew Mikielewicz.
Zbigniew Mikielewicz jest cenionym artystą rzeźbiarzem o uznanym dorobku artystycznym, swobodnie operującym skalą
oraz właściwie do celu dobranym i użytym materiałem. Jest profesjonalistą wykazującym ogromny szacunek do warsztatu
rzeźbiarskiego, wielką sprawność i możliwości techniczno-organizacyjne. W swojej twórczości porusza często tematy
egzystencjalne, ściśle związane z kondycją ludzką, stąd tak wiele w jego dorobku rzeźb figuratywnych. Artysta dba o jakość
przekazu, dlatego bardzo starannie przygotowuje się do pracy kompletując i studiując materiały związane z podejmowanym
problemem, robiąc serie szkiców i wstępnych modeli. W procesie twórczym niezwykle ważna jest dla niego faza
komponowania i korygowania rzeźby w różnych wariantach aż do momentu decyzji co do ostatecznej wersji realizowanego
dzieła. Świadczy to o szczególnym postrzeganiu roli artysty w wymiarze jego odpowiedzialności i uczciwości wobec siebie i
wobec odbiorcy z uwzględnieniem zawartej w dziele problematyki.
Pan Zbigniew Mikielewicz posiada imponujący dorobek twórczy obejmujący zwłaszcza obiekty wpisywane w przestrzeń
publiczną. Wygrał wiele konkursów rzeźbiarskich może wykazać się znaczącą ilością gotowych realizacji, co świadczy o
jego ogromnym w tym zakresie doświadczeniu. Sposób budowania relacji przestrzennych w ścisłej korelacji z semantyką
daje znakomite efekty artystyczne, tak w realizacjach figuratywnych, jak też abstrakcyjnych, dla których podstawa
filozoficzna ma także niebagatelne znaczenie.
Rzeźby pomnikowe Zbigniewa Mikielewicza mimo iż nawiązują do tradycyjnego nurtu rzeźby monumentalnej, to
niewątpliwie są dziełami sztuki nowoczesnej z charakterystycznym, autorskim rysem. Wyróżnia je rodzaj ekspresji,
kontrastowania brył, kierunków, linii napięć i rodzajów powierzchni. Autor osiąga zamierzony wyraz monumentalizując
obiekty choćby poprzez syntezę i umiejętne wykorzystanie dużych, surowych mas materii, z których wyłaniają się poszczególne elementy dzieła.
W związku z powyższym zaproszenie na negocjacje zostanie wysłane do: Zbigniew Mikielewicz prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą ART. RZEŹBIARZ Zbigniew Mikielewicz, Ciechocin 28, 87-408 Ciechocin
| 2024-09-16 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |