Sukcesywne dostawy oleju opałowego lekkiego na rok 2026

Gmina Ornontowice

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00128759
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00128759/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-02-25 14:46
Lokalizacja
Ornontowice, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-34019b8e-0dfd-40bd-9a15-a5bb64fad10b
Identyfikator
6351829974
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Olej opałowy

Wykonawcy

1 przyznane

REM-MAR R.Z. SYGITOWICZ SPÓŁKA JAWNARybnik, PL · lot 0
166 286,16 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00128759 z dnia 2026-02-25

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Sukcesywne dostawy oleju opałowego lekkiego na rok 2026

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzą zamawiający działający wspólnie

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Ornontowice

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276257759

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Zwycięstwa 26a

1.5.2.) Miejscowość: Ornontowice

1.5.3.) Kod pocztowy: 43-178

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22C - Tyski

1.5.7.) Numer telefonu: 323306222

1.5.8.) Numer faksu: 323306214

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@ornontowice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.ornontowice.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://e-zp.ornontowice.pl/procurements/136/procurement

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

1.9.) Informacje o pozostałych zamawiających działających wspólnie

Zamawiający 2

1.2.) Nazwa zamawiającego: ARTeria – Centrum Kultury i Promocji

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9691105231

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Zwycięstwa 26

1.5.2.) Miejscowość: Ornontowice

1.5.3.) Kod pocztowy: 43-178

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22C - Tyski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@centrumarteria.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://centrumarteria.pl/

Zamawiający 3

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zakład Gospodarki Komunalnej i Wodociągowej

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6351829974

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Zwycięstwa 26

1.5.2.) Miejscowość: Ornontowice

1.5.3.) Kod pocztowy: 43-178

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22C - Tyski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zgkiw@ornontowice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://zgkiw.bip.gov.pl/

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Sukcesywne dostawy oleju opałowego lekkiego na rok 2026

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-34019b8e-0dfd-40bd-9a15-a5bb64fad10b

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00128759

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-02-25

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00025248/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.1 Sukcesywne dostawy oleju opałowego lekkiego w roku 2026

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00561084

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZWRZP.271.00012.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 209243,80 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1.Nazwa zadania: „Sukcesywne dostawy oleju opałowego lekkiego na rok 2026”
1) Rodzaj zamówienia: dostawa.
2) Przedmiot zamówienia obejmuje:
dostawę oleju opałowego lekkiego odpowiadającego wymaganiom jakościowym wg Polskiej Normy PN-C-96024; L1 oraz wymaganiom Rozporządzenia Ministra Energii z dnia 1 grudnia 2016 r. w sprawie wymagań jakościowych dotyczących zawartości siarki dla olejów oraz rodzajów instalacji i warunków, w których będą stosowane ciężkie oleje opałowe (Dz. U. z 2016 r. poz. 2008), wymaganiom Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 11 września 2019 r. w sprawie znakowania i barwienia wyrobów energetycznych (Dz. U. 2022 r., poz. 2633).
Charakterystyka techniczna (WT) wyszczególnienie - wymagania:
Wartość opałowa MJ/kg n.n. 42.6
Zawartość siarki wagowo % n.w. 0,1
Zawartość wody mg/kg n.w. 200
Pozostałość po spopieleniu wagowo % n.w. 0,01
Barwa: czerwona
2. Prognoza zużycia oleju opałowego lekkiego przez poszczególne obiekty:
1) Gmina Ornontowice Urząd Gminy Ornontowice,
ul. Zwycięstwa 26a, 43-178 Ornontowice – 19,96 m3,
2) Gmina Ornontowice Urząd Gminy Ornontowice
(budynek Ochotnicza Straż Pożarna przy ul. Bankowej 1) – 4,00 m3,
3) Orzesko–Knurowski Bank Spółdzielczy z siedzibą w Knurowie,
ul. Szpitalna 8a, 44-194 Knurów – 4,04 m3,
4) ARTeria – Centrum Kultury i Promocji, ul. Zwycięstwa 26, 43-178 Ornontowice – 17,00 m3,
5) ARTeria – Centrum Kultury i Promocji,
(budynek Ochotnicza Straż Pożarna przy ul. Bankowej 1) – 3,60 m3,
6) Gmina Ornontowice Zakład Gospodarki Komunalnej i Wodociągowej,
ul. Zwycięstwa 26, 43-178 Ornontowice – 3,0 m3,
Łącznie: 51,60 m3
Rozliczenie pomiędzy Wykonawcą, a Zamawiającym dokonywane będzie na podstawie faktycznie dostarczonych do Zamawiającego ilości oleju opałowego lekkiego .
3. Olej dostarczany będzie sukcesywnie według potrzeb Zamawiającego w terminie zgodnym ze złożonym formularzem. Miejsce dostawy:
1) kotłownia budynku przy ul. Zwycięstwa 26a, 43-178 Ornontowice (siedziba Urzędu Gminy oraz Banku)
2) kotłownia przy ulicy Zwycięstwa 26, 43-178 Ornontowice (siedziba ZGKiW oraz ARTeria)
3) kotłownia przy ulicy Bankowej 1, 43-178 Ornontowice (siedziba OSP)
Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć wraz z każdą dostawą oleju opałowego aktualny certyfikat jakości oleju opałowego.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 3 do SWZ.
4. Zamawiający nie określa wymagań związanych z realizacją zamówienia w zakresie zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy. Wykonawca, podwykonawca, dalszy podwykonawca wykonujący czynności w zakresie realizacji zamówienia nie jest zobowiązany do zatrudnienia osób na podstawie umowy o pracę, tj. osób wykonujących czynności w ramach niniejszego zamówienia, gdzie wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (Dz. U. z 2023 r. poz.1465, z 2024 r. poz. 878, 1222).
Uwaga: Od uczestników postępowania oczekuje się starannego zapoznania się z opisem przedmiotu zamówienia, specyfikacją oraz zdobycia wszelkich informacji, które mogą być konieczne do przygotowania oferty i zawarcia umowy.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik:
Załącznik nr 3 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia
Nazwa/y i kody Wspólnego Słownika Zamówień: (CPV):
09135100-5 Olej opałowy

4.5.3.) Główny kod CPV: 09135100-5 - Olej opałowy

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 4

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 166286,16 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 202907,20 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 166286,16 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: REM-MAR R.Z. Sygitowicz sp.j.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6422785765

7.3.3) Ulica: Poprzeczna 16a

7.3.4) Miejscowość: Jejkowice

7.3.5) Kod pocztowy: 44-290

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-01-08

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 166286,16 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2026-01-08 do 2026-12-31

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

umowa nr RU.272.0057.2026
2026-02-25 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy