Świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej dla obiektów WCPR

WARSZAWSKIE CENTRUM POMOCY RODZINIE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00128842
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00128842/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-02-25 15:07
Lokalizacja
Warszawa, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-0445f677-cf4b-4e2b-bbec-0380a7df8a5a
Identyfikator
5212992374
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Przesył energii elektrycznej

Wykonawcy

1 przyznane

STOEN OPERATOR SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄWarszawa, PL · lot 0
1 038 825 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00128842 z dnia 2026-02-25

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej dla obiektów WCPR

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: WARSZAWSKIE CENTRUM POMOCY RODZINIE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 014931762

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Lipińska 2

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 01-833

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowieniapubliczne@wcpr.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://wcpr.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ochrona socjalna

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej dla obiektów WCPR

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0445f677-cf4b-4e2b-bbec-0380a7df8a5a

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00128842

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-02-25

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00024311/12/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.1 Usługa dystrybucji energii elektrycznej dla obiektów Warszawskiego Centrum Pomocy Rodzinie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Zamawiający udziela zamówienia w trybie z wolnej ręki z uwagi na fakt, że usługi dystrybucji energii elektrycznej mogą być świadczone tylko przez jednego Wykonawcę z przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze. Podmiotem świadczącym usługi dystrybucji energii elektrycznej musi być Wykonawca, do którego sieci dystrybucyjnej przyłączone są nieruchomości należące do Zamawiającego. Nieruchomości będące w zarządzie Zamawiającego są przyłączone do systemu dystrybucyjnego, którego operatorem w m. st Warszawy jest Stoen Operator sp. z o.o. Z uwagi na fakt, iż jedyną siecią elektryczną na tym terenie jest sieć zarządzana przez Stoen Operator sp. z o.o., ul. Piękna 46, 00-672 Warszawa, firma ta pozostaje jedynym Wykonawcą, który może realizować usługi dystrybucji energii do obiektów objętych przedmiotem zamówienia. Ponadto istniejąca infrastruktura techniczna uniemożliwia realizację zamówienia przez innego Wykonawcę niż Stoen Operator sp. z o.o.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 28/2025/ZP-WR/WCPR

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

2. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi dystrybucji energii elektrycznej dla obiektów Warszawskiego Centrum Pomocy Rodzinie zlokalizowanych w Warszawie, na warunkach określonych w ustawie z dnia 10 kwietnia 1997 r. - Prawo energetyczne (Dz. U. z 2024 r., poz. 266 z późn. zm.) oraz zgodnie z wydanymi do tej ustawy przepisami wykonawczymi, Taryfy dla usług dystrybucji energii elektrycznej Operatora Systemu Dystrybucyjnego STOEN OPERATOR sp. z o.o. (Taryfie OSD), oraz powszechnie obowiązujących przepisach prawnych.

4.5.3.) Główny kod CPV: 65310000-9 - Przesył energii elektrycznej

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: STOEN OPERATOR sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5252386094

7.3.3) Ulica: ul. Piękna 46

7.3.4) Miejscowość: Warszawa

7.3.5) Kod pocztowy: 00-627

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-11-29

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1038825,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 36 miesiące

2026-02-25 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi