Dostawa systemów awaryjnego podtrzymywania temperatury LN2, przeznaczonych do zamrażarek niskotemperaturowych

Skarb Państwa Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Leśny Bank Genów Kostrzyca

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00130284
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00130284/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-02-26 12:50
Lokalizacja
Miłków, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-5e97fb2b-3a9a-4389-b3bf-7a80907b2abb
Identyfikator
6111119546
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Przyrządy i aparatura nastawcza i kontrolna

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00130284 z dnia 2026-02-26

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa systemów awaryjnego podtrzymywania temperatury LN2, przeznaczonych do zamrażarek niskotemperaturowych

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Skarb Państwa Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Leśny Bank Genów Kostrzyca

1.3.) Oddział zamawiającego: Zespół Administracyjno-Gospodarczy

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 230296241

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Miłków

1.5.2.) Miejscowość: Miłków

1.5.3.) Kod pocztowy: 58-535

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL515 - Jeleniogórski

1.5.7.) Numer telefonu: 757131048

1.5.8.) Numer faksu: 757131754

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: biuro@lasy.lbg.lasy.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.lbg.lasy.gov.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-5e97fb2b-3a9a-4389-b3bf-7a80907b2abb

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Leśnictwo

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa systemów awaryjnego podtrzymywania temperatury LN2, przeznaczonych do zamrażarek niskotemperaturowych

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5e97fb2b-3a9a-4389-b3bf-7a80907b2abb

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00130284

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-02-26

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Zamówienie jest realizowane w ramach projektu "Razem dla natury - ochrona gatunków i siedlisk na terenach cennych przyrodniczo" współfinansowanego ze środków Funduszu Spójności w ramach programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00092731

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: SG.270.1.2.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 29140,99 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa systemów awaryjnego podtrzymywania temperatury LN2, przeznaczonych w zamrażarkach niskotemperaturowych do siedziby Zamawiającego tj. do Leśnego Banku Genów Kostrzyca mieszczącej się w Miłkowie, 58-535 Miłków 300, spełniającego niżej opisane wymagania:
1. System awaryjnego podtrzymywania temperatury LN2 do zamrażarki CryoCube® 740
System awaryjnego podtrzymywania temperatury LN2 do zamrażarki CryoCube® 740 o następujących parametrach technicznych:
− wyposażony w awaryjny akumulator pozwalający tymczasowo ochronić zawartość zamrażarki na wypadek awarii zasilania lub systemów urządzenia,
− automatyczne wtryskiwanie LN₂: system aktywuje zawór elektromagnetyczny i wtryskuje ciekły azot do komory zamrażarki, gdy temperatura przekroczy ustawiony próg (zakres od -50 °C do -85 °C),
− utrzymujący temperaturę wewnątrz zamrażarki do - 80 °C w przypadku zaniku zasilania,
− kompatybilny z zamrażarką CryoCube® 740,
− pozwala na pracę bateryjną przez minimum 48 godzin,
− przewód zasilający nie krótszy niż 3 m,
− przewód czujnika temperatury co najmniej 2,5 m,
− wyposażony w włącznik i wskaźnik włączonego zasilania,
− możliwość ustawiania temperatury zadziałania (wstrzykiwania)
w zakresie od 0°C do -90°C co 10°C,
− sygnalizacja świetlna wskazująca podłączenie do zasilania,
− sygnalizacja świetlna otwartego zaworu,
− sygnalizacja alarmowa świetlna lub akustyczna (gdy temperatura wewnątrz urządzenia spadnie),
− sygnalizacja alarmowa świetlna lub akustyczna niskiego poziomu baterii,
− wyposażony w przełącznik drzwiowy zapobiegający wtryskiwaniu LN₂ podczas otwierania zamrażarki, chroniąc użytkownika przed kontaktem z zimnym gazem. szt. 1
2. System awaryjnego podtrzymywania temperatury LN2 do zamrażarki New Brunswick U 570 System awaryjnego podtrzymywania temperatury LN2 do zamrażarki New Brunswick U 570 o następujących parametrach technicznych:
− kompatybilny z zamrażarką New Brunswick U 570,
− wyposażony w awaryjny akumulator pozwalający tymczasowo ochronić zawartość zamrażarki na wypadek awarii zasilania lub systemów urządzenia,
− automatyczne wtryskiwanie LN₂: system aktywuje zawór elektromagnetyczny i wtryskuje ciekły azot do komory zamrażarki, gdy temperatura przekroczy ustawiony próg (zakres od -50 °C do -85 °C),
− utrzymujący temperaturę wewnątrz zamrażarki do - 80 °C w przypadku zaniku zasilania,
− pozwala na pracę bateryjną przez minimum 48 godzin,
− przewód zasilający nie krótszy niż 3 m,
− przewód czujnika temperatury co najmniej 2,5 m,
− wyposażony w włącznik i wskaźnik włączonego zasilania,
− możliwość ustawiania temperatury zadziałania (wstrzykiwania)
w zakresie od 0°C do -90°C co 10°C.
− sygnalizacja świetlna wskazująca podłączenie do zasilania,
− sygnalizacja świetlna otwartego zaworu,
− sygnalizacja alarmowa świetlna lub akustyczna (gdy temperatura wewnątrz urządzenia spadnie),
− sygnalizacja alarmowa świetlna lub akustyczna niskiego poziomu baterii,
− wyposażony w przełącznik drzwiowy zapobiegający wtryskiwaniu LN₂ podczas otwierania zamrażarki, chroniąc użytkownika przed kontaktem z zimnym gazem. szt. 2

Warunki dodatkowe realizacji zamówienia:
1) Zamawiający wymaga, aby przedmiot zamówienia był fabrycznie nowy, sprawny technicznie, zgodny z normami/standardami CE;
2) Wymagany przez Zamawiającego okres gwarancyjny dla przedmiotu zamówienia w wysokości minimalnej 24 miesięcy;
3) Do przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany jest dołączyć instrukcję użytkowania w wersji papierowej lub elektronicznej w języku polskim;
4) Zamawiający wymagana, aby Wykonawca zapewnił serwis gwarancyjny i pogwarancyjny na terenie Polski.

4.5.3.) Główny kod CPV: 38570000-1 - Przyrządy i aparatura nastawcza i kontrolna

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego ofertę złożył Wykonawca Biogenet Sp. z o.o. Zamawiający w piśmie na podstawie art. 222 ust. 4 ustawy z dnia 11 września 2019 r. (Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 z póżn. zm.), przekazał informację o kwocie, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Kwota ta wynosi 29 140,99 zł brutto.

Wykonawca w złożonej ofercie zaproponował cenę realizacji zamówienia w wysokości 42 976,20 zł brutto. Zamawiający po zbadaniu i sprawdzeniu oferty stwierdził, że Wykonawca w Formularzu cenowo - asortymentowym dokonał błędnych wyliczeń. Zamawiający dokonał poprawy wyliczeń i poinformował Wykonawcę, że kwota 42 976,20 zł została poprawiona przez Zamawiającego na kwotę 71 627,00 złotych.

Wobec znacznego przekroczenia planowanej kwoty oraz braku możliwości zwiększenia środków finansowych na sfinansowanie zamówienia, Zamawiający nie ma możliwości zawarcia umowy z Wykonawcą. Zawarcie umowy na warunkach zaproponowanych w ofercie skutkowałaby rażącą niegospodarnością i naruszeniem zasad celowego oraz oszczędnego wydatkowania środków publicznych, o których mowa w art. 44 ust. 3 pkt 1 ustawy o finansach publicznych.

W związku z powyższym Zamawiający unieważnia postępowanie na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych, jako że oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający może przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 71627,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 71627,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

2026-02-26 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy