Sukcesywna dostawa artykułów spożywczych na potrzeby WS SP ZOZ w Nowej Soli

Wielospecjalistyczny Szpital Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00131421
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00131421/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-02-27 08:42
Lokalizacja
Nowa Sól, lubuskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-da86b07b-02a5-4d37-a4d9-bea8e2dea22b
Identyfikator
9251723350
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Owoce, warzywa i podobne produktyRyby mrożone, filety rybne i pozostałe mięso rybWarzywa mrożone

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00131421 z dnia 2026-02-27

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Sukcesywna dostawa artykułów spożywczych na potrzeby
WS SP ZOZ w Nowej Soli

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Wielospecjalistyczny Szpital Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 970774733

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Chałubińskiego 7

1.5.2.) Miejscowość: Nowa Sól

1.5.3.) Kod pocztowy: 67-100

1.5.4.) Województwo: lubuskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL432 - Zielonogórski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: a.szpet@szpital-nowasol.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.szpital-nowasol.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://szpital-nowasol-pzp.logintrade.net/zapytania_email,218807,7b464b4cd213635d8987b63d01d96f48.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Sukcesywna dostawa artykułów spożywczych na potrzeby
WS SP ZOZ w Nowej Soli

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-da86b07b-02a5-4d37-a4d9-bea8e2dea22b

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00131421

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-02-27

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00040712/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.48 Artykuły spożywcze - wyroby garmażeryjne mrożone (owoce warzywa).

1.2.50 Artykuły spożywcze- ryby

1.2.54 Kiełki, sałata.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00584888

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: DZP-280-87/2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 287764,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

kiełki, sałata, pieczarki

4.5.3.) Główny kod CPV: 15300000-1 - Owoce, warzywa i podobne produkty

4.5.5.) Wartość części: 67147,50 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Ryby mrożone

4.5.3.) Główny kod CPV: 15220000-6 - Ryby mrożone, filety rybne i pozostałe mięso ryb

4.5.5.) Wartość części: 100422 PLN

Część 3

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Owoce i warzywa mrożone

4.5.3.) Główny kod CPV: 15331170-9 - Warzywa mrożone

4.5.5.) Wartość części: 134582,70 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Działając na podstawie art. 255 ust. 2 ustawy z 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych
(j.t.: Dz. U. z 2024 poz. 1320 z późn.zm..), zamawiający informuje, że unieważnił prowadzone postępowanie w Pakiecie 2 i 3 ze względu, iż złożone oferty podlegały odrzuceniu.

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Działając na podstawie art. 255 ust. 2 ustawy z 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (j.t.: Dz. U. z 2024 poz. 1320 z późn.zm..), zamawiający informuje, że unieważnił prowadzone postępowanie w Pakiecie 2 i 3 ze względu, iż złożone oferty podlegały odrzuceniu.

Część 3

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Działając na podstawie art. 255 ust. 6 ustawy z 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych
(j.t.: Dz. U. z 2024 poz. 1320 z późn.zm.), zamawiający informuje, że unieważnił prowadzone postępowanie w Pakiecie 1 ze względu, iż postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego
Uzasadnienie prawne: zgodnie z art. 255 pkt 6 ustawy Pzp zamawiający unieważnia postępowanie
o udzielenie zamówienia, jeżeli postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Uzasadnienie faktyczne:
Zamawiający unieważnia postępowanie w Pakiecie 1, ponieważ podczas badania i oceny złożonych ofert stwierdzono istotną wadę w dokumentacji postepowania, polegającą na błędnym określeniu ilości wymaganych w załączniku nr 2.1 do SWZ w pozycji 2 pieczarek tj. 6 000 kilogramów . Wadliwe wskazanie ilości w formularzu cenowym uniemożliwia rzetelne przygotowanie ofert przez Wykonawców oraz prowadzi do ryzyka zawarcia umowy, która nie będzie odpowiadała rzeczywistym, potrzebom zamawiającego.
Powstała wada na tym etapie postępowania nie może zostać usunięta bez istotnej zmiany treści SWZ, co naruszana zasadę niezmienności dokumentacji po upływie terminu składania oferty art. 137 ust.1 pzp oraz uniemożliwia wykonawcom na rzetelne przygotowanie ofert, co narusza zasadę uczciwej konkurencji wkreśloną w art. 16 pkt.1 ustawy pzp.
W związku z powyższym, zgodnie z art. 255 pkt. 6 ustawy Pzp, postepowanie zostaje unieważnione.

2026-02-27 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy