Interwencyjne zimowe utrzymanie dróg gminnych i wewnętrznych na terenie miasta Polkowice w sezonie 2026

GMINA POLKOWICE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00131494
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00131494/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-02-27 09:05
Lokalizacja
Polkowice, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-801be874-f4e2-4464-8235-043162ac4fd2
Identyfikator
6922253936
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi odśnieżaniaUsługi usuwania oblodzeńUsługi sprzątania i zamiatania ulic

Wykonawcy

1 przyznane

'PRZEDSIĘBIORSTWO GOSPODARKI MIEJSKIEJ' SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄPolkowice, PL · lot 0
300 316,81 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00131494 z dnia 2026-02-27

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Interwencyjne zimowe utrzymanie dróg gminnych i wewnętrznych na terenie miasta Polkowice w sezonie 2026

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA POLKOWICE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 390647618

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek 1

1.5.2.) Miejscowość: Polkowice

1.5.3.) Kod pocztowy: 59-100

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL516 - Legnicko-głogowski

1.5.7.) Numer telefonu: +48768474159

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: a.stepien@gmina.polkowice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.polkowice.eu/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-801be874-f4e2-4464-8235-043162ac4fd2

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Interwencyjne zimowe utrzymanie dróg gminnych i wewnętrznych na terenie miasta Polkowice w sezonie 2026

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-801be874-f4e2-4464-8235-043162ac4fd2

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00131494

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-02-27

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00033754/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.16 Interwencyjne zimowe utrzymanie dróg na terenie miasta Polkowice

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00084572

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WZP.271.2.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 230586,51 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest „Interwencyjne zimowe utrzymanie dróg gminnych i wewnętrznych na terenie miasta Polkowice w sezonie 2026”.
Zakres zadania obejmuje zimowe prace interwencyjne z utrzymania dróg na terenie miasta, w tym:
1) zimowe utrzymanie dróg ujętych i nieujętych w załącznikach nr 1 – 3 do umowy (wg potrzeb) lub uprzątnięcie dróg po zdarzeniach drogowych,
2) wywóz nadmiaru śniegu spowodowany wystąpieniem obfitych opadów (anomalia pogodowa) na miejsce wskazane przez Zamawiającego (wg potrzeb),
3) polewanie wodą dróg (wg potrzeb, nie należy realizować jeżeli temperatura powietrza jest niższa niż 3C),
4) zamiatanie (mechaniczne lub ręczne) dróg ujętych i nieujętych w załącznikach nr 4 – 6 do umowy (wg potrzeb) lub uprzątnięcie dróg po zdarzeniach drogowych.
Szacowane ilości prac określone zostały w dokumentach zamówienia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 90620000-9 - Usługi odśnieżania

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

90630000-2 - Usługi usuwania oblodzeń

90610000-6 - Usługi sprzątania i zamiatania ulic

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 300316,81 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 300316,81 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 300316,81 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Gospodarki Miejskiej Sp.z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 390558659

7.3.3) Ulica: Dąbrowskiego 2

7.3.4) Miejscowość: Polkowice

7.3.5) Kod pocztowy: 59-100

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-02-26

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 300316,81 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 60 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

obejmujące, zgodnie z art. 96 ustawy: - aspekty srodowiskowe

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Termin wykonania zamówienia wynosi: 60 dni od dnia podpisania umowy, jednakże nie wcześniej niż od dnia 1 marca 2026 r.
2026-02-27 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi