Świadczenie usługi serwisu oprogramowania systemu KSAT 2000i

Gmina Legnica reprezentowana przez Prezydenta Miasta Legnica

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00131602
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00131602/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-02-27 09:32
Lokalizacja
Legnica, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-61ca5170-a868-4adb-bce1-9945a67acd76
Identyfikator
6910011742
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi w zakresie konserwacji i napraw oprogramowania

Wykonawcy

1 przyznane

COIG SPÓŁKA AKCYJNAKatowice, PL · lot 0
734 125,5 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00131602 z dnia 2026-02-27

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Świadczenie usługi serwisu oprogramowania
systemu KSAT 2000i

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Legnica reprezentowana przez Prezydenta Miasta Legnica

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 390647251

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Plac Słowiański 8

1.5.2.) Miejscowość: Legnica

1.5.3.) Kod pocztowy: 59-220

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL516 - Legnicko-głogowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@legnica.eu

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://um.bip.legnica.eu/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Świadczenie usługi serwisu oprogramowania
systemu KSAT 2000i

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-61ca5170-a868-4adb-bce1-9945a67acd76

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00131602

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-02-27

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00053411/14/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.10 Świadczenie usługi serwisu oprogramowania systemu KSAT2000i

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

a) uzasadnienie prawne: art. 213 ust. 1 oraz art. 214 ust. 1 pkt 1 lit. a i b uPzp,
b) uzasadnienie faktyczne:
Gmina Legnica jest użytkownikiem systemu KSAT2000i. Oprogramowanie to zostało wdrożone i jest serwisowane przez COIG S.A., ul. Mikołowska 100, 40-065 Katowice.System KSAT2000i ma strukturę modułową. Obecnie Gmina Legnica pracuje na zintegrowanych ze sobą modułach, obsługujących wszystkie procesy zachodzące w Urzędzie Miasta Legnicy i JST. Firma COIG SA posiada autorskie prawa majątkowe do oprogramowania KSAT 2000i, zaś Urząd Miasta Legnica korzysta z systemu na podstawie licencji. Usługi będące przedmiotem zamówienia wiążą się bezpośrednio z ingerencją w oprogramowanie programu KSAT 2000i, w tym również w kody źródłowe oprogramowania. Z uwagi na fakt, iż COIG S.A. jako uprawniony do dysponowania autorskimi prawami majątkowymi do ww. oprogramowania jest jedynym podmiotem, który może wykonać przedmiotowe prace-usługi.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IM.RZP.271.6.1.6.16.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest świadczenie przez Wykonawcę usług serwisu i bieżącej konserwacji nad wdrożonym u Zamawiającego Systemem, w zakresie niżej wymienionych Modułów i funkcjonalności:
1. Administrator Systemów Aplikacji (ASA)
2. Centralna Kartoteka Kontrahentów (CKK)
3. Centralny Rejestr Umów (CRU)
4. Egzekucja (EGZ)
5. Ewidencja Kadrowa (EK)
6. Ewidencja Koncesji Alkoholowych (ALK)
7. Ewidencja Ludności (EWD)
8. Gospodarka Mieniem Komunalnym (GMK)
9. Gospodarka magazynowa (GMM)
10. Gospodarka Odpadami (GOP)
11. Księga Główna (KG)
12. Majątek (MAJ)
13. Mandat (MD)
14. Należności i Zobowiązania (NZ)
15. Organizacja Pracy Urzędu (ORG)
16. Planowanie i Monitorowanie Budżetu (BUD) z submodułem:
a. Portal sprawozdawczy – Deklaracja VAT – 7 (BUD-SPRVAT7)
17. Płace (PL)
18. Raportowanie Adhoc (ADH)
19. Repozytorium Systemu (RS)
20. Podatki (POD)
21. Wieloletnia Prognoza Finansowa (WPF)
22. Platforma Informacyjno – Płatnicza (PLIP)

4.5.3.) Główny kod CPV: 72267000-4 - Usługi w zakresie konserwacji i napraw oprogramowania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 734125,5 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 734125,5 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 734125,5 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: COIG S.A.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 6340134205

7.3.3) Ulica: Mikołowska

7.3.4) Miejscowość: Katowice

7.3.5) Kod pocztowy: 40-065

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-06-02

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 734125,5 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące

2026-02-27 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi