„Zakup i dostawa środków piorąco-dezynfekujących obejmujących pranie i dezynfekcję chemiczno-termiczną w temp. od 30 stopni Celsjusza dla Zakładu Aktywności Zawodowej we Włocławku w roku 2026.”
ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ WE WŁOCŁAWKU
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00133551
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00133551/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-03-01 22:45
- Lokalizacja
- Włocławek, kujawsko-pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-83cd99cb-e417-4595-8f5f-62bc003ce934
- Identyfikator
- 8883127630
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00133551 z dnia 2026-03-01 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
„Zakup i dostawa środków piorąco-dezynfekujących obejmujących pranie i dezynfekcję chemiczno-termiczną w temp. od 30 stopni Celsjusza dla Zakładu Aktywności Zawodowej we Włocławku w roku 2026.”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ WE WŁOCŁAWKU
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 365990764
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Łęgska 20
1.5.2.) Miejscowość: Włocławek
1.5.3.) Kod pocztowy: 87-800
1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL619 - Włocławski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: kontakt@zaz.wloclawek.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.zaz.wloclawek.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-83cd99cb-e417-4595-8f5f-62bc003ce9341.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samorządowy zakład budżetowy
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Zakup i dostawa środków piorąco-dezynfekujących obejmujących pranie i dezynfekcję chemiczno-termiczną w temp. od 30 stopni Celsjusza dla Zakładu Aktywności Zawodowej we Włocławku w roku 2026.”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-83cd99cb-e417-4595-8f5f-62bc003ce934
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00133551
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-03-01
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00089099/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.3 "Zakup i dostawa środków piorąco-dezynfekujących obejmujących pranie i dezynfekcję chemiczno-termiczną w temp. od 30 stopni Celsjusza dla Zakładu Aktywności Zawodowej we Włocławku w roku 2026."
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00010640
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZAZ.3320.1.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest sprzedaż i sukcesywne dostawy preparatów piorąco-dezynfekujących do pralnic używanych przez Zakład Aktywności Zawodowej we Włocławku wraz z zapewnieniem systemu i urządzeń technologicznych do przygotowania i dystrybucji tych środków w 2026 roku.
Zamówienie obejmuje w szczególności:
a) zakup i dostawę środków piorąco-dezynfekujących obejmujących pranie i dezynfekcję chemiczno-termiczną w temp. od 30 stopni Celsjusza, wyprodukowanych zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju i w 95% biodegradowalnych;
b) zainstalowanie systemu centralnego dozowania do pralnic;
c) obsługę techniczno – serwisową systemu centralnego dozowania, będącego własnością Zamawiającego;
d) przeprowadzenie szkolenia profesjonalnego z zakresu dozowania środków piorących oraz obsługi systemu dozującego – 4 razy w roku.
Szczegółowy zakres i warunki realizacji zamówienia oraz szacunkową ilość środków zawarto w Opisie Przedmiotu Zamówienia, stanowiącym Załącznik nr 9 do niniejszej SWZ oraz w projektowanych postanowieniach umownych, stanowiących Załącznik nr 8 do SWZ. Wszystkie parametry podane w Załączniku nr 9 do SWZ należy traktować jako minimalne.
2. Standardy jakościowe:
1) Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych we wzorze umowy, stanowiącym Załącznik nr 8 do SWZ.
2) Wykonawca zobowiązany jest własnym staraniem uzyskać wszystkie informacje potrzebne do przygotowania oferty i podpisania umowy.
3) Zamawiający wymaga, aby oferowany przedmiot zamówienia spełniał wymogi określone obowiązującym prawem polskim, jak i prawem Unii Europejskiej, został dopuszczony do obrotu handlowego i posiadał wymagane prawem ważne dokumenty, stwierdzające dopuszczenie do stosowania na terenie Polski, a także spełniał inne wymagania (normy, parametry), określone przez Zamawiającego w opisie przedmiotu zamówienia.
4) Zamawiający dołożył wszelkich starań, aby w opisie przedmiotu zamówienia nie znalazła się żadna nazwa handlowa firmy, towaru lub produktu. Jeśli w dokumentach zamówienia, wskazana jest nazwa handlowa firmy, towaru lub produktu, ma ona wyłącznie charakter informacyjny.
5) Zamawiający dopuszcza oferowanie produktów równoważnych pod warunkiem, że zagwarantują one uzyskanie parametrów technicznych i funkcjonalnych nie gorszych od założonych w Opisie przedmiotu zamówienia, będą posiadały wymagane odpowiednie atesty, certyfikaty lub dopuszczenia oraz zapewnią wykonanie zamówienia zgodnie z oczekiwaniami i wymaganiami Zamawiającego określonymi w SWZ. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia minimalne wymagania określone przez Zamawiającego w Opisie przedmiotu zamówienia. W takim przypadku, wykonawca załącza do oferty wykaz rozwiązań równoważnych wraz z jego opisem lub normami oraz wskazaniem pozycji w Opisie przedmiotu zamówienia, których dotyczy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 39831000-6 - Preparaty piorące
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Podstawa prawna art. 255 pkt 2 ustawy PZP, który stanowi: „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli: (…) wszystkie złożone wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo oferty podlegały odrzuceniu”.
Uzasadnienie faktyczne i prawne:
W prowadzonym postępowaniu na zadanie pn.: „Zakup i dostawa środków piorąco-dezynfekujących obejmujących pranie i dezynfekcję chemiczno-termiczną w temp. od 30 stopni Celsjusza dla Zakładu Aktywności Zawodowej we Włocławku w roku 2026” przed upływem terminu składania ofert, tj. do dnia 20 stycznia 2026 r. do godz. 12.00, do Zamawiającego wpłynęły 4 oferty. Ofertę nr 1 złożył Wykonawca – Propre Sp. z o.o.; ul. Legionowa 10/208, 15-099 Białystok. W wyniku przeprowadzonej czynności badania oferty Zamawiający stwierdził, że oferta Wykonawcy – Propre Sp. z o.o.; ul. Legionowa 10/208, 15-099 Białystok – podlega odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy PZP. Ofertę nr 2 złożył Wykonawca – Clovin S.A.; ul Zarzecze 14, 18-220 Czyżew. W wyniku przeprowadzonej czynności badania oferty Zamawiający stwierdził, że oferta Wykonawcy – Clovin S.A.; ul. Zarzecze 14, 18-220 Czyżew – podlega odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy PZP. Ofertę nr 3 złożył Wykonawca – CRM Cleaning Sp. z o.o.; ul. Ułanów Jazłowieckich 16, 05-092 Łomianki. W wyniku przeprowadzonej czynności badania oferty Zamawiający stwierdził, że oferta Wykonawcy – CRM Cleaning Sp. z o.o.; ul. Ułanów Jazłowieckich 16, 05-092 Łomianki – podlega odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy PZP. Ofertę nr 4 złożył Wykonawca – Fabryka Maszyn Pralniczych „PRAMAZUT” Sp. z o.o.; ul. Miodowa 9A, 26-001 Masłów Pierwszy. W wyniku przeprowadzonej czynności badania oferty Zamawiający stwierdził, że oferta Wykonawcy – Fabryka Maszyn Pralniczych „PRAMAZUT” Sp. z o.o.; ul. Miodowa 9A, 26-001 Masłów Pierwszy – podlega odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 2 lit. c ustawy PZP oraz na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 8 ustawy PZP.
W związku z tym, że na zadanie pn.: „Zakup i dostawa środków piorąco-dezynfekujących obejmujących pranie i dezynfekcję chemiczno-termiczną w temp. od 30 stopni Celsjusza dla Zakładu Aktywności Zawodowej we Włocławku w roku 2026” wpłynęły cztery oferty i dodatkowo wszystkie one podlegają odrzuceniu, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia na podstawie art. 255 pkt 2 ustawy PZP, który stanowi: „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli: (…) wszystkie złożone wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo oferty podlegały odrzuceniu”.
| 2026-03-01 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |