Dostawa oleju napędowego na potrzeby Gminy Aleksandrów

GMINA ALEKSANDRÓW

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00134884
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00134884/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-03-02 13:05
Lokalizacja
Aleksandrów, lubelskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-5848ef32-a8ab-45f6-87b3-87163c3324f4
Identyfikator
9181997006
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Olej napędowy

Wykonawcy

1 przyznane

PETROJET SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄPionki, PL · lot 0
78 329,84 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00134884 z dnia 2026-03-02

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa oleju napędowego na potrzeby Gminy Aleksandrów

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA ALEKSANDRÓW

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 950369043

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: xx

1.5.2.) Miejscowość: Aleksandrów

1.5.3.) Kod pocztowy: 23-408

1.5.4.) Województwo: lubelskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL812 - Chełmsko-zamojski

1.5.7.) Numer telefonu: 0846875002

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@ealeksandrow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://ugaleksandrow.bip.lubelskie.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-5848ef32-a8ab-45f6-87b3-87163c3324f4

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa oleju napędowego na potrzeby Gminy Aleksandrów

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5848ef32-a8ab-45f6-87b3-87163c3324f4

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00134884

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-03-02

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00017549/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.4 Dostawa oleju napędowego na potrzeby Gminy Aleksandrów

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00052565

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ID.271.2.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 68130,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1). Przedmiotem zamówienia jest sukcesywny zakup wraz z rozładunkiem (tankowaniem do zbiornika) oleju napędowego (ON) w ilości 15 tys. litrów (szacowany maksymalny zakres zamówienia) do zbiornika zlokalizowanego przy Urzędzie Gminy w Aleksandrowie. Ostateczna ilość zamówionego oleju napędowego będzie uzależniona od rzeczywistych potrzeb Zamawiającego, przy czym minimalny, gwarantowany zakres zamówienia wynosi nie mniej niż 8 tys. litrów. Zamawiający oświadcza, że zamówiony i dostarczony olej napędowy będzie w całości wykorzystywany do tankowania pojazdów i urządzeń, będących jego własnością lub w jego użytkowaniu oraz pojazdów i sprzętu jednostek OSP z terenu Gminy Aleksandrów.
2). Wielkość częściowych dostaw będzie wynikała z bieżącego zapotrzebowania składanego przez uprawnionych przedstawicieli Zamawiającego. Dostawy częściowe (w ilości ok. 7 razy) muszą zostać zrealizowane w terminie, jaki Wykonawca zaoferuje w ofercie (kryterium oceny ofert).
Zamówienia będą składane przez Zamawiającego e-mailem w dni robocze w godzinach od 7:30 do 15:30. Wykonawca zobowiązany jest niezwłocznie potwierdzić fakt przyjęcia zamówienia na adres e-mail wskazany przez Zamawiającego. Jeżeli termin dostawy upływa w dniu ustawowo wolnym od pracy to Wykonawca dostarczy olej napędowy w dniu roboczym następującym po tym dniu. Jednorazowe zapotrzebowanie nie będzie mniejsze niż 2 tys. litrów. Rozliczenie pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcą nastąpi w oparciu o cenę netto za 1.000 litrów oleju napędowego
z daty dostawy każdej partii towaru wg cennika rafinerii wskazanej w ofercie Wykonawcy, z zastosowaniem stałego narzutu/upustu Wykonawcy na podstawie faktycznej ilości zakupionego oleju.
3). Oferowany olej napędowy musi spełniać wymagania określone są w aktualnie obowiązujących polskich normach jakościowych: PN-EN 590+A1:2017-06 dla paliw płynnych oraz wymaganiach zawartych w Rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych z dnia 26 czerwca 2024 r. (Dz.U. z 2024 r. poz. 1018 z pózn. zm.) lub równoważne. Zamawiający wymaga także aby paliwa były zgodne z nowelizowanymi w trakcie dostaw normami i przepisami określającymi wymagania jakościowe oraz ze świadectwem jakości wystawionym przez producenta. W okresie zimowym Zamawiający wymaga aby Wykonawca stosował olej napędowy o parametrach – zakresach dla olejów napędowych o polepszonych właściwościach niskotemperaturowych. Wykonawca zapewni świadectwa jakościowe paliw na każde żądanie Zamawiającego. Normy zawarte w opisie przedmiotu zamówienia określają standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia.
4). Wykonawca gwarantuje wysoką jakość sprzedawanego oleju napędowego, zgodną z obowiązującymi normami i wymaganiami wymienionymi w pkt. 3. W przypadku powstania uzasadnionych wątpliwości dotyczących jakości paliwa – zostanie pobrana próbka przy udziale wykonawcy i przebadana w specjalistycznym laboratorium. W przypadku negatywnych wyników badań Wykonawca nie otrzyma wynagrodzenia za wadliwą partię paliw i pokryje koszty zleconych badań.
5). Zamawiający wymaga aby olej dostarczany był cysternami dostawczymi posiadającymi legalizowane urządzenia wydawczo-pomiarowe, z których po zakończeniu wydawania paliwa otrzymywany będzie wydruk wydanej ilości paliwa w przeliczeniu (automatycznym) do temperatury (referencyjnej) 15ºC.
6). Wykonawca dostarczy przedmiot zamówienia na własny koszt i ryzyko do Urzędu Gminy w Aleksandrowie.
7). Wykonawca do każdej partii dostarczonego oleju napędowego przedłoży dokument potwierdzający pochodzenie i jakość dostarczonego oleju napędowego.

4.5.3.) Główny kod CPV: 09134100-8 - Olej napędowy

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 78329,84 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 79132,05 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 78329,84 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Petrojet Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7962909473

7.3.4) Miejscowość: Kieszek

7.3.5) Kod pocztowy: 26-670

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-02-12

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 78329,84 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-12-31
2026-03-02 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy