Świadczenie usług odbioru i transportu odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych na obszarze Gminy Kisielice

GMINA KISIELICE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00134994
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00134994/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-03-02 13:22
Lokalizacja
Kisielice, warmińsko-mazurskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-f036465e-a25d-4e16-aefe-105dc9f152a3
Identyfikator
7441684066
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych

Wykonawcy

1 przyznane

PRZEDSIĘBIORSTWO USŁUG KOMUNALNYCH, SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄKisielice, PL · lot 0
907 200 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00134994 z dnia 2026-03-02

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Świadczenie usług odbioru i transportu odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych na obszarze Gminy Kisielice

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA KISIELICE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 170748028

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Daszyńskiego 5

1.5.2.) Miejscowość: Kisielice

1.5.3.) Kod pocztowy: 14-220

1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL621 - Elbląski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@kisielice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bipkisielice.warmia.mazury.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Świadczenie usług odbioru i transportu odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych na obszarze Gminy Kisielice

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f036465e-a25d-4e16-aefe-105dc9f152a3

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00134994

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-03-02

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00045144/14/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

2.3.2 Świadczenie usług odbioru, zagospodarowania i transportu odpadów komunalnych z nieruchomości położonych na obszarze Gminy Kisielice

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Istnieją uzasadnione podstawy, aby uznać dopuszczalność stanowiska, zgodnie z którym w relacji między Gmina i Miastem Kisielice (Zamawiającym) a Przedsiębiorstwem Usług Komunalnych Sp. Z o.o. w Kisielicach (Wykonawcą) spełniona jest przesłanka sprawowania przez Zamawiającego prawnej kontroli, odpowiadającej kontroli sprawowanej nad własnymi jednostkami, polegającej na dominującym wpływie na cele strategiczne oraz istotne decyzje dotyczące zarządzania sprawami tej osoby prawnej (art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy lit. a Pzp). Dokonana analiza księgowa potwierdza przesłankę udzielenia zamówienia określonego w art. 214 ust. 1 pkt 11 lit b Pzp.
Brak obecności bezpośredniego udziału kapitału prywatnego w spółce, należy uznać za spełniony z uwagi na fakt, że 100% udziałów w spółce posiada Gmina Kisielice (Zamawiający).

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RRG.271.2.15.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Usługa w zakresie odbioru i transportu odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych z terenu gminy Kisielice.

4.5.3.) Główny kod CPV: 90513100-7 - Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Kisielicach

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7441695650

7.3.3) Ulica: Kolejowa 1

7.3.4) Miejscowość: Kisielice

7.3.5) Kod pocztowy: 14-220

7.3.6.) Województwo: warmińsko-mazurskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-12-30

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 907200,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące

2026-03-02 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi