Dostawa fabrycznie nowego, lekkiego samochodu specjalnego pożarniczego z napędem 4x4 przeznaczonego dla potrzeb ratowniczo-gaśniczych na teren Gminy Hrubieszów
Gmina Hrubieszów
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00135041
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00135041/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-03-02 13:29
- Lokalizacja
- Hrubieszów, lubelskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-e5547261-1bac-414b-9ffc-d44e9c6ac027
- Identyfikator
- 9191735733
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00135041 z dnia 2026-03-02 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa fabrycznie nowego, lekkiego samochodu specjalnego pożarniczego z napędem 4x4 przeznaczonego dla potrzeb ratowniczo-gaśniczych na teren Gminy Hrubieszów
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Hrubieszów
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 950368782
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: B. Prusa 8
1.5.2.) Miejscowość: Hrubieszów
1.5.3.) Kod pocztowy: 22-500
1.5.4.) Województwo: lubelskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL812 - Chełmsko-zamojski
1.5.7.) Numer telefonu: 0846962681
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@hrubieszow-gmina.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://ughrubieszow.bip.lubelskie.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-e5547261-1bac-414b-9ffc-d44e9c6ac0271.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawa fabrycznie nowego, lekkiego samochodu specjalnego pożarniczego z napędem 4x4 przeznaczonego dla potrzeb ratowniczo-gaśniczych na teren Gminy Hrubieszów2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e5547261-1bac-414b-9ffc-d44e9c6ac027
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00135041
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-03-02
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00044263/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.2 Dostawa fabrycznie nowego, lekkiego samochodu specjalnego pożarniczego z napędem 4x4 przeznaczonego dla potrzeb ratowniczo-gaśniczych na teren Gminy Hrubieszów
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
INTERREG NEXT Polska - Ukraina 2021-20272.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00111094
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RIPG.271.5.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 680000,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest „Dostawa fabrycznie nowego, lekkiego samochodu specjalnego pożarniczego z napędem 4x4 przeznaczonego dla potrzeb ratowniczo-gaśniczych na teren Gminy Hrubieszów”.
Wykonawca zobowiązany jest do udzielenia gwarancji podwozia i zabudowy na okres
minimum 24 miesiące (okres gwarancji podwozia i zabudowy jest drugim kryterium oceny ofert).
Zamówienie objęte jest dofinansowaniem ze środków Unii Europejskiej INTERREG NEXT
Polska – Ukraina 2021-2027.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 2 swz.
4.5.3.) Główny kod CPV: 34144210-3 - Wozy strażackie
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W przedmiotowym postępowaniu zamawiający w udostępnionym jednym z dokumentów zamówienia tj. „Szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia” – załączniku nr 2 specyfikacji warunków zamówienia dokonał opisu przedmiotu zamówienia, który mógł utrudniać uczciwą konkurencję lub doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych wykonawców poprzez zamieszczone między innymi w punkcie 1.10 tego dokumentu treści, że „Producent pojazdu kompletnego posiadać musi Certyfikat ISO 9001:2015 potwierdzający, że wdrożył on i stosuje system zarządzania jakością w zakresie montażu specjalistycznych nadwozi przeciwpożarowych na podwoziach samochodów dostawczych i osobowych. Certyfikat musi być ważny na dzień składania oferty” – w myśl art. 99 ust. 4 ustawy Prawo zamówień publicznych, a zgodnie z art. 16 ustawy zamawiający zobowiązany jest przygotować i przeprowadzić postępowanie o udzielenia zamówienia w sposób zapewniający zachowanie uczciwej konkurencji, równe traktowanie wykonawców, przejrzysty i proporcjonalny.Wymagany certyfikat nie jest dokumentem niezbędnym, koniecznym do produkcji tego typu samochodów.
Zamawiający nie ma możliwości usunięcia przedstawionych wad postępowania (naruszenia przepisów ustawy) ponieważ nie jest możliwa na tym etapie (po otwarciu ofert) zmiana opisu przedmiotu zamówienia.
| 2026-03-02 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |