„Doposażenie Rezonansu Magnetycznego Sola s/n 182897 w ramach Krajowego Planu odbudowy"
SAMODZIELNY PUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ ZESPÓŁ SZPITALI MIEJSKICH
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00135316
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00135316/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-03-02 14:13
- Lokalizacja
- Chorzów, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-50c6f256-4d50-4040-9c77-7cc0d4b3e877
- Identyfikator
- 6271923530
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00135316 z dnia 2026-03-02 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
„Doposażenie Rezonansu Magnetycznego Sola s/n 182897 w ramach Krajowego Planu odbudowy"
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: SAMODZIELNY PUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ ZESPÓŁ SZPITALI MIEJSKICH
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 271503410
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Strzelców Bytomskich 11
1.5.2.) Miejscowość: Chorzów
1.5.3.) Kod pocztowy: 41-500
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@zsm.com.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.zsm.com.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://zsm-chorzow.ezamawiajacy.pl/pn/zsm-chorzow/demand/264479/notice/public/details1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Doposażenie Rezonansu Magnetycznego Sola s/n 182897 w ramach Krajowego Planu odbudowy"2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-50c6f256-4d50-4040-9c77-7cc0d4b3e877
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00135316
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-03-02
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Wdrożenia e-usług oraz cyfrowych rozwiązań wspierających funkcjonowanie Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie" Projekt finansowany ze środków z Krajowego planu Odbudowy (KPOD.07.03-IP.10-0369/25/KPO/191/2025/33)2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00115740
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZSM/ZP/9/2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 509112,97 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem niniejszego zamówienia jest doposażenie Rezonansu Magnetycznego Sola s/n 182897 dla Zespołu Szpitali Miejskich – Zakład Radiologii, diagnostyki obrazowej i Medycyny Nuklearnej przy ul. Władysława Truchana 7 w Chorzowie.
Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w załączniku nr 2 do SWZ - OPZ tj. parametry, wymagania techniczne, warunki, gwarancje.
Zakup finansowany jest w ramach inwestycji D1.1.2 „Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia” będąca elementem komponentu D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia”. Nabór: KPOD.07.03-IP.10-001/25. Umowa: KPOD.07.03-IP.10-0369/25/KPO/191/2025/33.
4.5.3.) Główny kod CPV: 48180000-3 - Pakiety oprogramowania medycznego
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
33113000-5 - Urządzenia do obrazowania rezonansu magnetycznego
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenia zamówienia, jeżeli postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.Zamawiający informuje, iż w dniu 24.02.2026 r. opublikował na stronie prowadzonego postępowania informację o zmianie terminów składania i otwarcia ofert, wniesienia wadium oraz terminu związania ofertą, wraz ze zmianą ogłoszenia.
Opublikowana w Biuletynie Zamówień Publicznych zmiana ogłoszenia nr 2026/BZP 00125923/01 zawierała jednak wyłącznie zmianę terminu otwarcia ofert (na dzień 02.03.2026 r.) oraz terminu związania ofertą. Nie dokonano zmiany terminu składania ofert, który pozostał zgodnie z pierwotnym ogłoszeniem określony na dzień 26.02.2026 r.
Powyższe doprowadziło do powstania rozbieżności pomiędzy treścią ogłoszenia opublikowanego w BZP a informacjami zamieszczonymi na stronie prowadzonego postępowania, co skutkuje istotną wadą proceduralną naruszającą zasady przejrzystości i równego traktowania wykonawców.
| 2026-03-02 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |