Konserwacja urządzeń oświetlenia rogowego będącego własnością ENEA OŚWIETLENIE Sp. z o.o. na terenie Gminy Rokietnica
Gmina Rokietnica
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00136194
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00136194/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-03-03 09:09
- Lokalizacja
- Rokietnica, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-64eb4b52-3289-4df7-a438-4da9478fc319
- Identyfikator
- 7772834884
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00136194 z dnia 2026-03-03 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Konserwacja urządzeń oświetlenia rogowego będącego własnością ENEA OŚWIETLENIE Sp. z o.o. na terenie Gminy Rokietnica
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Rokietnica
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 631258543
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Golęcińska 1
1.5.2.) Miejscowość: Rokietnica
1.5.3.) Kod pocztowy: 62-090
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL418 - Poznański
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@rokietnica.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.rokietnica.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/rokietnica1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Konserwacja urządzeń oświetlenia rogowego będącego własnością ENEA OŚWIETLENIE Sp. z o.o. na terenie Gminy Rokietnica2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-64eb4b52-3289-4df7-a438-4da9478fc319
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00136194
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-03-03
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00032725/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.3 Konserwacja oświetlenia będącego własnością ENEA Oświetlenie w 2026 roku
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00006691
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Postępowanie zostało wszczęte na podstawie art.214 ust.1 pkt 1 lit.a i lit.b w zw. z art. 305 pkt 1 ustawy Pzp. Zaspokajanie zbiorowych potrzeb wspólnoty nalezy do zadań własnych gminy. W szczególnosci zadania zgodnie z art.7 ust.1 pkt 2 ustawy o samorzadzie gminnym obejmuja sprawy gminnych dróg, ulic, mostów placów oraz organizacji ruchu drogowego., w zakresie dotyczącycm m.in. oswietelenie miejsc publicznych.., dróg znajdujących sie na terenie gminy. Część znajdującuych suię na terenie Gminy infrastruktury oświetleniowej jest własnością Enea Oświetlenie sp. z o.o. z siedzibą w Szczecinie ul. Ku Słońcu 34. Spółka ta, jako jedyny podmiot posiadający na przedmiotowych ulicach i drogach urzadzenia do ich oświetlenia jest tez jedynym podmiotem zdolnym do świadczenia usługi oświetleniowej, spóła jako jedyny właściciel tego majątlku samodzielnie może decydować o sposobie eksploatacji sieci oświetleniowej i wyborze podwykonawców.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.20.2025
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Wykonanie usługi w zakresie utrzymania i konserwacji oświetlenia drogowego na terenie Gminy Rokietnica na urządzeniach pozostających we władanu Enea Oświetlenie Sp. z o.o. zgodnie z przepisami w szczególnosci zgodnie z ustawą Prawo energetyczne obejmujące obowiaqzkowe zabiegi okresowe, przeglądy i zabiegi planowane, naprawy awaryjne.
4.5.3.) Główny kod CPV: 50232100-1 - Usługi w zakresie konserwacji oświetlenia ulicznego
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 241579,32 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 241579,32 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 241579,32 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Enea Oświetlenie Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8521962912
7.3.3) Ulica: Ku Słońcu 34
7.3.4) Miejscowość: Szczecin
7.3.5) Kod pocztowy: 71-080
7.3.6.) Województwo: zachodniopomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-02-26
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 241579,32 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-12-318.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-03-03 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |