Zaspokajanie zbiorowych potrzeb wspólnoty, polegających na zimowym utrzymaniu oraz oczyszczaniu mienia komunalnego Gminy Baborów

Gmina Baborów

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00136331
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00136331/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-03-03 09:49
Lokalizacja
Baborów, opolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-a87e2ff0-2a5f-4df2-bc5e-40f572428769
Identyfikator
7481506649
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi sprzątania i zamiatania ulicUsługi odśnieżania

Wykonawcy

1 przyznane

ZAKŁAD USŁUG KOMUNALNYCH SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄBaborów, PL · lot 0
515 000 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00136331 z dnia 2026-03-03

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Zaspokajanie zbiorowych potrzeb wspólnoty, polegających na zimowym utrzymaniu oraz oczyszczaniu mienia komunalnego Gminy Baborów

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Baborów

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531412817

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Ratuszowa 2a

1.5.2.) Miejscowość: Baborów

1.5.3.) Kod pocztowy: 48-120

1.5.4.) Województwo: opolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL523 - Nyski

1.5.7.) Numer telefonu: 778873920

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: um@baborow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.baborow.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Tak

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zaspokajanie zbiorowych potrzeb wspólnoty, polegających na zimowym utrzymaniu oraz oczyszczaniu mienia komunalnego Gminy Baborów

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a87e2ff0-2a5f-4df2-bc5e-40f572428769

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00136331

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-03-03

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00043350/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.1 Utrzymanie czystości dróg, chodników, placów, parkingów stanowiących własność gminy Baborów w tym zimowe utrzymanie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00048586

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 13 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Gmina jest właścicielem ponad 90% udziałów w spółce ZUK Baborów, w kontrolowanej osobie prawnej nie ma udziału kapitału prywatnego, a Zamawiający tj. Gmina Baborów sprawuje nad osobą prawną kontrolę. Ponadto 90% działalności kontrolowanej osoby prawnej dotyczy wykonania zadań powierzonych jej przez zamawiającego sprawującego nad nią kontrolę.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IGP.7021.1.1.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 515000,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zaspokajanie zbiorowych potrzeb wspólnoty, polegających na zimowym utrzymaniu dróg, chodników, placów, parkingów oraz oczyszczaniu dróg, ulic, chodników, placów, parkingów oraz zatok autobusowych stanowiących mienie komunalne Gminy Baborów

4.5.3.) Główny kod CPV: 90610000-6 - Usługi sprzątania i zamiatania ulic

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

90620000-9 - Usługi odśnieżania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7480002438

7.3.3) Ulica: ul. Krakowska 1

7.3.4) Miejscowość: Baborów

7.3.5) Kod pocztowy: 48-120

7.3.6.) Województwo: opolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-02-09

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 515000,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-12-31
2026-03-03 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi