Dostawa subskrypcji licencji systemu VL Dictate do transkrypcji audio przez okres 12 miesięcy

Telewizja Polska S.A. w likwidacji

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00136593
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00136593/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-03-03 10:50
Lokalizacja
Warszawa, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-15dfd993-7585-4eab-8881-ff7d8bdf3d51
Identyfikator
5210412987
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi w zakresie konserwacji i wsparcia systemów

Wykonawcy

1 przyznane

VOICELAB.AI SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄGdańsk, PL · lot 0
194 000 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00136593 z dnia 2026-03-03

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Dostawa subskrypcji licencji systemu VL Dictate do transkrypcji audio przez okres 12
miesięcy

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Telewizja Polska S.A. w likwidacji

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 01041897300000

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: J.P. Woronicza 17

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 00-999

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariatbzizp@tvp.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.tvp.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


media

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa subskrypcji licencji systemu VL Dictate do transkrypcji audio przez okres 12
miesięcy

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-15dfd993-7585-4eab-8881-ff7d8bdf3d51

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00136593

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-03-03

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00118476

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

System VL Dictate został wdrożony w TVP przez sp. VoiceLab.Al Sp. z o.o. Jest wykorzystywany do realizacji obowiązków TVP wynikających z Ustawy o R i T. Twórcą Syst. i właścicielem praw autorskich jest spółka VoiceLab.AI Sp. z o.o. Prawa te podlegają ochronie na podstawie ust. z dnia 4.02.1994 roku o pr. aut. (t. jedn.: Dz. U. z 2022 r. poz. 2509). TVP wykorzystuje i eksploatuje Syst. na podstawie udzielonej przez Wykonawcę, odnawianej co rocznie, licencji. Ingerencja w Syst. ani nie może być zrealizowana przez TVP ani zlecona innemu podmiotowi, który nie posiada praw autorskich do opr.
Ze względu na posiadane wyłączne prawa aut. do kodu źródłowego Systemu, jedynie VoiceLab.AI Sp. z o.o. może dokonywać modyfikacji tego kodu w celu wprowadzenia uzupełnień i zmian w działającym Syst., zapewniając jednocześnie wymaganą ciągłość eksploatacji. Przedmiotem zamówienia jest odnowienie subskrypcji licencji na Syst. w celu utrzymania ciągłości działania Systemu na wymaganym przez TVP poziomie.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP/TITT/8/2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa subskrypcji licencji systemu VL Dictate do transkrypcji audio przez okres 12
miesięcy

4.5.3.) Główny kod CPV: 72250000-2 - Usługi w zakresie konserwacji i wsparcia systemów

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 238620,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 238620,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 238620,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Voicelab.AI Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9571082332

7.3.3) Ulica: Al. Grunwaldzkiej 135A

7.3.4) Miejscowość: Gdańsk

7.3.5) Kod pocztowy: 80-264

7.3.6.) Województwo: pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-02-24

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 194000,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące

2026-03-03 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi