Roboty budowlane w ramach Projektu FEPK.05.03-IZ.00-0019/23 "Poprawa dostępności budynków użyteczności publicznej Powiatu Sanockiego"
POWIAT SANOCKI
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00137632
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00137632/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-03-03 14:14
- Lokalizacja
- Sanok, podkarpackie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-7d203f43-005c-4e21-af02-5fedaa860235
- Identyfikator
- 6871786679
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00137632 z dnia 2026-03-03 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Roboty budowlane w ramach Projektu FEPK.05.03-IZ.00-0019/23 "Poprawa dostępności budynków użyteczności publicznej Powiatu Sanockiego"
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIAT SANOCKI
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 370440703
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Rynek 1
1.5.2.) Miejscowość: Sanok
1.5.3.) Kod pocztowy: 38-500
1.5.4.) Województwo: podkarpackie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL821 - Krośnieński
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowieniapubliczne@powiat-sanok.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://powiat-sanok.pl/bip/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-7d203f43-005c-4e21-af02-5fedaa8602351.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Roboty budowlane w ramach Projektu FEPK.05.03-IZ.00-0019/23 "Poprawa dostępności budynków użyteczności publicznej Powiatu Sanockiego"2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7d203f43-005c-4e21-af02-5fedaa860235
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00137632
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-03-03
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00090586/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Poprawa dostępności budynków użyteczności publicznej Powiatu Sanockiego
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
"Poprawa dostępności budynków użyteczności publicznej Powiatu Sanockiego" FEPK.05.03-IZ.00-0019/232.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00105067
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: OR-II.272.4.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Roboty budowlane w ramach zadania Poprawa dostępności budynku Starostwa Powiatowego w Sanoku, ul. Kościuszki 36, obejmującego dostosowanie budynku Starostwa Powiatowego zlokalizowanego na działkach nr 267/2, 280/1, 280/2 w Sanok obręb -Śródmieście do ustawy o zapewnieniu dostępności osób ze szczególnymi potrzebami wraz z wykonaniem 8 miejsc postojowych dla pojazdów osobowych w sąsiedztwie budynku.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku Nr 1 do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia (dokumentacja budowlana).
4.5.3.) Główny kod CPV: 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków
45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45431000-7 - Kładzenie płytek
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
4.5.5.) Wartość części: 371193,36 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część2 Roboty budowlane w ramach zadania Poprawa dostępności budynku Powiatowego Zarządu Dróg w Sanoku, ul. Witkiewicza 8, obejmujące dostosowanie budynku Powiatowego Zarządu Dróg w Sanoku do ustawy o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami wraz z wykonaniem 2 miejsc postojowych dla pojazdów osobowych w sąsiedztwie budynku.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku Nr 1 do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia (dokumentacja budowlana).
4.5.3.) Główny kod CPV: 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków
45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45431000-7 - Kładzenie płytek
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
4.5.5.) Wartość części: 187257,22 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie faktyczne
Zamawiający przygotowując wezwania do przedłożenia podmiotowych środków dowodowych odkrył sprzeczność pomiędzy zapisami SWZ i Ogłoszenia o zamówieniu.
Zamawiający w pkt. 6.1.4 SWZ określił warunki udziału w postępowaniu polegające na dysponowaniu co najmniej jedną osobą, która będzie uczestniczyć w realizacji zamówienia (pełnić funkcję kierownika budowy) posiadającą uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno - budowlanej w rozumieniu ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów.
Natomiast w Ogłoszeniu o zamówieniu w pkt.5.3. nie przewidział żadnych warunków udziału w postępowaniu.
Zgodnie z wyrokiem Krajowej Izby Odwoławczej z 2 czerwca 2010 r. (sygn. akt: KIO/UZP 939/10), „ustawa nie pozwala na przyjęcie prymatu zapisów SIWZ nad treścią ogłoszenia. Są to dokumenty, które powinny być ze sobą spójne i w sposób jednakowy opisywać np. sposób oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu wymieniając przy tym taki sam katalog dokumentów, które należy wraz z ofertą przedłożyć”.
Mając na względzie powyższe Zamawiający po analizie stanu faktycznego i prawnego aby uniknąć niemożności zawarcia niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego, podjął decyzję o unieważnieniu postępowania na podstawie art. 255 pkt 6 Pzp.
Uzasadnienie prawne
W związku z tym, że dokumenty postępowania (SWZ i Ogłoszenie o zamówieniu), zawierają sprzeczne informacje o warunkach udziału w postępowaniu, a sprzeczności tej na obecnym etapie postępowania nie można usunąć Powiat Sanocki na podstawie art. 255 pkt 6 Pzp unieważnia postępowanie, gdyż jest ono obarczone niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 461431,61 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1324567,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie faktyczne
Zamawiający przygotowując wezwania do przedłożenia podmiotowych środków dowodowych odkrył sprzeczność pomiędzy zapisami SWZ i Ogłoszenia o zamówieniu.
Zamawiający w pkt. 6.1.4 SWZ określił warunki udziału w postępowaniu polegające na dysponowaniu co najmniej jedną osobą, która będzie uczestniczyć w realizacji zamówienia (pełnić funkcję kierownika budowy) posiadającą uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno - budowlanej w rozumieniu ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów.
Natomiast w Ogłoszeniu o zamówieniu w pkt.5.3. nie przewidział żadnych warunków udziału w postępowaniu.
Zgodnie z wyrokiem Krajowej Izby Odwoławczej z 2 czerwca 2010 r. (sygn. akt: KIO/UZP 939/10), „ustawa nie pozwala na przyjęcie prymatu zapisów SIWZ nad treścią ogłoszenia. Są to dokumenty, które powinny być ze sobą spójne i w sposób jednakowy opisywać np. sposób oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu wymieniając przy tym taki sam katalog dokumentów, które należy wraz z ofertą przedłożyć”.
Mając na względzie powyższe Zamawiający po analizie stanu faktycznego i prawnego aby uniknąć niemożności zawarcia niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego, podjął decyzję o unieważnieniu postępowania na podstawie art. 255 pkt 6 Pzp.
Uzasadnienie prawne
W związku z tym, że dokumenty postępowania (SWZ i Ogłoszenie o zamówieniu), zawierają sprzeczne informacje o warunkach udziału w postępowaniu, a sprzeczności tej na obecnym etapie postępowania nie można usunąć Powiat Sanocki na podstawie art. 255 pkt 6 Pzp unieważnia postępowanie, gdyż jest ono obarczone niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 172000 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 643852,00 PLN
| 2026-03-03 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |