Realizacja działań informacyjnych na temat Poznania w bezpłatnym tygodniku "WPoznaniu.pl” oraz na portalu www.wpoznaniu.pl
Miasto Poznań - Urząd Miasta Poznania
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00502504
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00502504/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2024-09-17 09:46
- Lokalizacja
- Poznań, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-0e88704d-91ed-46e6-8eec-62b7abe70bf0
- Identyfikator
- 2090001440
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00502504 z dnia 2024-09-17 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Realizacja działań informacyjnych na temat Poznania w bezpłatnym tygodniku "WPoznaniu.pl” oraz na portalu www.wpoznaniu.pl
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Poznań - Urząd Miasta Poznania
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 631257822
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Plac Kolegiacki 17
1.5.2.) Miejscowość: Poznań
1.5.3.) Kod pocztowy: 61-841
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL415 - Miasto Poznań
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zpb@um.poznan.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.poznan.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/poznan1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Realizacja działań informacyjnych na temat Poznania w bezpłatnym tygodniku "WPoznaniu.pl” oraz na portalu www.wpoznaniu.pl2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0e88704d-91ed-46e6-8eec-62b7abe70bf0
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00502504
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-09-17
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00049162/19/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.70 Realizacja działań informacyjnych na temat Poznania w bezpłatnym tygodniku „WPoznaniu.pl” oraz na portalu www.wpoznaniu.pl w ramach kampanii informacyjnej „Strefa Mieszkańca”
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00495896
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Uzasadnienie prawne:
Art. 305 pkt 1) w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1) lit. a) ustawy Pzp.
Uzasadnienie faktyczne:
Kampania informacyjna „Strefa Mieszkańca”, w ramach której realizowana będzie usługa polegająca na publikacji artykułów o Poznaniu w bezpłatnym tygodniku „WPoznaniu.pl” oraz na portalu www.wpoznaniu.pl, jest autorskim projektem spółki World Trade Center Poznań, a zatem jest to jedyny możliwy wykonawca tego zamówienia. Treści publikowane w ramach materiałów informacyjnych dotyczyć będą informacji związanych z wydarzeniami istotnymi dla mieszkańców Miasta Poznania, w szczególności obejmować będą tematykę społeczną, kulturalną, edukacyjną, obywatelską, sportową, turystyczną, inwestycyjną oraz profilaktykę zdrowia.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZPb-II.271.106.2024.DK
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 86100,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1) Przedmiotem zamówienia jest realizacja działań informacyjnych na terenie Poznania, polegających na publikacji artykułów o Poznaniu w bezpłatnym tygodniku „WPoznaniu.pl” oraz na portalu www.wpoznaniu.pl, w ramach kampanii informacyjnej „Strefa Mieszkańca”. Treści publikowane w ramach materiałów informacyjnych dotyczyć będą informacji związanych z wydarzeniami istotnymi dla mieszkańców Miasta Poznania, w szczególności obejmować będą tematykę społeczną, kulturalną, edukacyjną, obywatelską, sportową, turystyczną, inwestycyjną oraz profilaktykę zdrowia.
2) Usługa obejmuje wykonanie, w terminie od dnia zawarcia umowy do dnia
12 grudnia 2024 r., usług polegających na następujących czynnościach:
a) przygotowaniu i publikacji materiałów informacyjnych w tygodniku „WPoznaniu.pl”, w jego 14 wydaniach, według harmonogramu ustalonego przez Strony. Jednorazowa publikacja nie może być mniejsza niż o objętości
1 strony, format artykułów – cała strona tygodnika o wymiarach: szerokość
250 mm x wysokość 304 mm. W momencie zawarcia umowy nakład tygodnika wynosi 20 000 egzemplarzy;
b) oznaczeniu materiałów informacyjnych publikowanych w tygodniku „WPoznaniu.pl”, jako „Materiał Partnera”;
c) publikacji materiałów informacyjnych on-line na portalu wpoznaniu.pl;
d) umieszczeniu materiałów informacyjnych na portalu wpoznaniu.pl przez trzy dni od dnia publikacji na stronie głównej, po trzech dniach umieszczeniu tych materiałów informacyjnych w archiwum;
e) oznaczeniu artykułów publikowanych na portalu wpoznaniu.pl, jako "Materiał Partnera" oraz „Strefa Mieszkańca”;
f) przygotowaniu i publikacji on-line na Facebooku na profilu portalu wpoznaniu.pl, postów dotyczących materiałów informacyjnych, o których mowa w pkt 1, odpowiednio oznaczonych na zasadach wskazanych w pkt 5;
g) dostosowaniu publikowanych na portalu www.wpoznaniu.pl materiałów informacyjnych do zasad dostępności cyfrowej.
3) Szczegółowe warunki realizacji zamówienia zawiera wzór umowy, stanowiący załącznik nr 4 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 79970000-4 - Usługi publikacji
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: World Trade Center Poznań Sp. z o. o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7791966026
7.3.3) Ulica: Bukowska 12
7.3.4) Miejscowość: Poznań
7.3.5) Kod pocztowy: 60-810
7.3.6.) Województwo: wielkopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-09-10
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 105903,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2024-12-12SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Z uwagi na ograniczenia ilości znaków w niektórych pozycjach ogłoszeniach podano skrócone informacje.W związku z powyższym:
1. Pełne brzmienie nazwy postępowania:
Realizacja działań informacyjnych na temat Poznania w bezpłatnym tygodniku „WPoznaniu.pl” oraz na portalu www.wpoznaniu.pl, obejmujących tematykę społeczną, kulturalną, edukacyjną, obywatelską, sportową, turystyczną,
inwestycyjną oraz profilaktykę zdrowia, w ramach kampanii informacyjnej „Strefa Mieszkańca”
2. Pełne uzasadnienie faktyczne wyboru trybu zamówienia z wolnej ręki:
Kampania informacyjna „Strefa Mieszkańca”, w ramach której realizowana będzie usługa polegająca na publikacji artykułów o Poznaniu w bezpłatnym tygodniku „WPoznaniu.pl” oraz na portalu www.wpoznaniu.pl, jest autorskim projektem spółki World Trade Center Poznań, a zatem jest to jedyny możliwy wykonawca tego zamówienia. Treści publikowane w ramach materiałów informacyjnych dotyczyć będą informacji związanych z wydarzeniami istotnymi dla mieszkańców Miasta Poznania, w szczególności obejmować będą tematykę społeczną, kulturalną, edukacyjną, obywatelską, sportową, turystyczną, inwestycyjną oraz profilaktykę zdrowia.
Tygodnik „WPoznaniu.pl” jest jedynym drukowanym, bezpłatnym, regularnie wychodzącym periodykiem, dystrybuowanym co tydzień na terenie aglomeracji poznańskiej. Dzięki temu raz umieszczona na jego łamach informacja jest dostępna aż 7 dni. Do tego wyróżnia się elastycznością w dystrybucji - istnieje możliwość wytypowania preferowanych miejsc dystrybucji na terenie miasta Poznań. Zwiększa to możliwość dotarcia do określonego czytelnika i miejsca.
Najważniejszym atutem tygodnika „WPoznaniu.pl” jest to, że posiada największy nakład spośród tytułów bezpłatnej prasy drukowanej ukazujących się co tydzień na terenie aglomeracji miasta Poznania. Stwarzając tym możliwość masowego dotarcia do odbiorcy bez ponoszenia przez niego kosztów. Warto zaznaczyć, że treści zamieszczane w tygodniku
"WPoznaniu.pl” trafiają również na portal wpoznaniu.pl.
Bezpłatny drukowany tygodnik oraz portal on-line umożliwiają dotarcie jednocześnie do maksymalnej liczby odbiorców, również tych nie korzystających z mediów cyfrowych, czy np. ze względu na wiek wykluczonych cyfrowo. Projekt wpoznaniu.pl w bezpłatnej wersji drukowanej oraz on-line to jedyny tego typu informacyjny tandem w Poznaniu.
Jednocześnie portal internetowy wpoznaniu.pl to najbardziej opiniotwórczy portal aglomeracji poznańskiej o ugruntowanej pozycji na rynku mediów. Jest ukierunkowany na czytelnika w wieku 35+ o ustabilizowanej sytuacji życiowej. Posiada 324 tys. unikalnych użytkowników miesięcznie. Jego treści wykorzystywane są przez wiodący ogólnopolski portal - onet.pl. Przez
ostatnie 3 miesiące Google Discovery wyświetla użytkownikom ponad 10,5 mln razy artykuły z wpoznaniu.pl. Przez ostatnie 3 miesiące 132 tysięcy razy artykuły z wpoznaniu.pl wyświetliły się też użytkownikom w Google News.
| 2024-09-17 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |