Dostawa kontenerów morskich na potrzeby realizacji zadań ochrony ludności i obrony cywilnej

POWIAT OSTROŁĘCKI

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00138477
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00138477/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-03-04 09:21
Lokalizacja
Ostrołęka, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-c205a808-9a34-4663-b3b4-9471d8e91cba
Identyfikator
7582359776
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Budynki modułowe i przenośne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00138477 z dnia 2026-03-04

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa kontenerów morskich na potrzeby realizacji zadań ochrony ludności i obrony cywilnej

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIAT OSTROŁĘCKI

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 550668835

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Plac Generała Józefa Bema 5

1.5.2.) Miejscowość: Ostrołęka

1.5.3.) Kod pocztowy: 07-410

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL924 - Ostrołęcki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: kancelaria@powiatostrolecki.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.powiatostrolecki.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/powiatostrolecki

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


jednostka samorządu terytorialnego

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa kontenerów morskich na potrzeby realizacji zadań ochrony ludności i obrony cywilnej

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c205a808-9a34-4663-b3b4-9471d8e91cba

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00138477

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-03-04

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00011765/07/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.4 Dostawa kontenerów morskich na potrzeby realizacji zadań ochrony ludności i obrony cywilnej

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00567571

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZI.272.14.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 53000 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa 5 szt. kontenerów morskich typu 40’
o następujących parametrach:
a) Wymiary wewnętrzne kontenera:
• długość: nie mniej niż 12 m
• szerokość: nie mniej niż 2,30 m
• wysokość: nie mniej niż 2,65 m
b) Pozostałe parametry:
• waga: od 3700 kg do 3900 kg
• ładowność: nie mniej niż 15 ton
Pozostałe informacje, w tym wyposażenie kontenera zostały przedstawione w Opisie Przedmiotu Zamówienia zawartym w SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 44211100-3 - Budynki modułowe i przenośne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie prawne:
Zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy Pzp „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli (…) 3) cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty;”.

Uzasadnienie faktyczne:
Oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia (tj. 66 000,00 zł) oraz brak jest możliwości zwiększenia środków finansowych na ten cel.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 18

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 18

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 69003,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 440340 PLN

2026-03-04 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy