Usunięcie usterki nawiewu zimnego powietrza” do budynków „C” i „D” oraz przebarwień na suficie budynku „D” Opery Krakowskiej przy ul. Lubicz 48

"Opera Krakowska" w Krakowie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00139430
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00139430/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-03-04 12:56
Lokalizacja
Kraków, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-8bfcef70-585b-4992-833b-65d27cb0a08b
Identyfikator
6750006174
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie budynkówIzolacja cieplnaKładzenie glazuryRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty w zakresie instalacji elektrycznych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00139430 z dnia 2026-03-04

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Usunięcie usterki nawiewu zimnego powietrza” do budynków „C” i „D” oraz przebarwień na suficie budynku „D” Opery Krakowskiej przy ul. Lubicz 48

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: "Opera Krakowska" w Krakowie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000278801

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Lubicz 48

1.5.2.) Miejscowość: Kraków

1.5.3.) Kod pocztowy: 31-512

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków

1.5.7.) Numer telefonu: 122966101

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@opera.krakow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.opera.krakow.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-8bfcef70-585b-4992-833b-65d27cb0a08b

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - państwowe i samorządowe instytucje kultury

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Rekreacja, kultura i religia

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Usunięcie usterki nawiewu zimnego powietrza” do budynków „C” i „D” oraz przebarwień na suficie budynku „D” Opery Krakowskiej przy ul. Lubicz 48

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8bfcef70-585b-4992-833b-65d27cb0a08b

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00139430

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-03-04

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00044480/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Usunięcie usterki nawiewu zimnego powietrza do budynków C i D oraz przebarwień na suficie budynku D Opery Krakowskiej przy ul. Lubicz 48 w Krakowie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00063749

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: CK-03/200-01/26

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 1924244,69 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest: wykonanie robót budowlano-remontowych usunięcia usterki nawiewu zimnego powietrza do budynków „C” i „D” oraz przebarwień na suficie budynku „D” w obiekcie Opery Krakowskiej w Krakowie oraz modernizacja okablowania strukturalnego wraz z montażem nowych tablic i gniazd wtykowych dla obsługi urządzeń elektrycznych i elektrostatycznych w budynku D.
Szczegółowy zakres i sposób wykonania zadania określają kolejno: Opis Przedmiotu Zamówienia i dołączona dokumentacja wg wykazu: projekty wykonawcze, przedmiar robót, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót, projekt umowy, stanowiące załączniki do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45321000-3 - Izolacja cieplna

45431200-9 - Kładzenie glazury

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zgodnie z informacją o kwocie przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia z dnia 12 lutego 2026 r., Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę w wysokości: 2.366.820,97 zł.
W przedmiotowym postępowaniu cena najkorzystniejszej oferty przekracza możliwości finansowe Zamawiającego; Zamawiający nie może zwiększyć środków na sfinansowanie zamówienia, dlatego zasadne jest unieważnienie postępowania na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp.
2026-03-04 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane