Usługa promocji gospodarczej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego podczas rundy wiosennej sezonu rozgrywkowego 2025/2026 drużyny PGE Start Lublin w rozgrywkach Orlen Basket Ligi.
Województwo Lubelskie z siedzibą w Lublinie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00139795
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00139795/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-03-04 13:57
- Lokalizacja
- Lublin, lubelskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-cfd84231-2006-476f-8da9-50d0b8a0efed
- Identyfikator
- 7122904545
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00139795 z dnia 2026-03-04 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Usługa promocji gospodarczej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego podczas rundy wiosennej sezonu rozgrywkowego 2025/2026 drużyny PGE Start Lublin w rozgrywkach Orlen Basket Ligi.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Województwo Lubelskie z siedzibą w Lublinie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 431019170
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Artura Grottgera 4
1.5.2.) Miejscowość: Lublin
1.5.3.) Kod pocztowy: 20-029
1.5.4.) Województwo: lubelskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL814 - Lubelski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: magdalena.markowicz@lubelskie.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://umwl.bip.lubelskie.pl/index.php?id=85
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Usługa promocji gospodarczej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego podczas rundy wiosennej sezonu rozgrywkowego 2025/2026 drużyny PGE Start Lublin w rozgrywkach Orlen Basket Ligi.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-cfd84231-2006-476f-8da9-50d0b8a0efed
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00139795
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-03-04
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00034520/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.68 Zakup usługi promocji gospodarczej województwa lubelskiego podczas udziału drużyny PGE Start Lublin w rundzie wiosennej sezonu 2025/2026 Orlen Basket Ligi
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00115755
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Zamówienie publiczne w trybie Zamówienia z wolnej ręki na podstawie art. 305 ustawy w związku z art. 214 ust.1 pkt. 1 lit. a) i b) ustawy z dnia 11 września 2019 r.- Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320, z późn.zm.) - przedmiotem Zamówienia jest usługa świadczona przez jednego wykonawcę, dlatego zamówienie z wolnej ręki.
Drużyna PGE Start Lublin to jedna z najlepszych drużyn koszykarskich w kraju. Promocja województwa lubelskiego podczas udziału drużyny w rozgrywkach Orlen Basket Ligi z pewnością przełoży się na wzrost atrakcyjności Województwa Lubelskiego wśród mieszkańców całego kraju. Drużyna PGE Start Lublin oferuje wachlarz środków komunikacji i promocji w trakcie udziału w rozgrywkach w ramach realizacji umowy, co przyczyni się do skutecznej promocji gospodarczej Województwa Lubelskiego. c.d. uzasadnienia w informacjach dodatkowych.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: OP-IV.272.8.2026.MGLM
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest usługa organizacji promocji gospodarczej województwa lubelskiego podczas udziału drużyny PGE Start Lublin w rozgrywkach Orlen Basket Ligi podczas rundy wiosennej sezonu rozgrywkowego 2025/2026.
4.5.3.) Główny kod CPV: 79342200-5 - Usługi w zakresie promocji
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Miejski Klub Sportowy Start Spółka Akcyjna
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9462632992
7.3.3) Ulica: Montażowa 16
7.3.4) Miejscowość: Lublin
7.3.5) Kod pocztowy: 20-214
7.3.6.) Województwo: lubelskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-03-04
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 900000,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-05-10SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Dalsza część uzasadnienia: Mecze z udziałem Startu Lublin dają znakomitą okazję do promowania Województwa Lubelskiego. Wartość medialna wygenerowana prze klub w roku 2025 przekroczyła 11 mln zł w ekwiwalencie reklamowym. Systematycznie ukazują się artykuły prasowe o wynikach sportowych drużyny w ogólnopolskiej prasie sportowej oraz w reportażach sportowych i w artykułach internetowych (na takich stronach jak www.sport.pl, www.sportowefakty.wp.pl, www.plk.pl). Informacja o partnerstwie Województwa Lubelskiego pojawiać się będzie regularnie we wszystkich mediach w tym prasie, radiu, Internecie przez okres trwania przedmiotu umowy, co pozwoli na dotarcie do szerokiego grona odbiorców. Podczas wszystkich meczów realizowane są transmisje live emitowane na platformie streamingowej Emocje.TV oraz na kanale Polsat Sport HD. Podczas rundy zasadniczej sezonu 2024/2025 w Hali Globus zrealizowane zostały transmisje telewizyjne live na kanale Polsat Sport HD lub na platformie streamingowej Emocje.TV. Działania marketingowe klubu docierają łącznie do ok. 800 000 osób. Biorąc pod uwagę specyfikę i zakres zamówienia nie istnieje na rynku alternatywne rozwiązanie lub rozwiązanie zastępcze odpowiadające wymogom i potrzebom Zamawiającego, a brak konkurencji nie jest wynikiem celowego zawężenia parametrów zamówienia. MKS Start Lublin S. A. jako jedyny dysponuje prawami marketingowymi dotyczącymi Klubu oraz prawami do wizerunku wszystkich koszykarzy.| 2026-03-04 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |