Zimowe utrzymanie dróg wojewódzkich RDW w Gryficach: Zad. Nr 5 Ciąg pieszo-jezdny Dziwnów-Kamień Pomorski– zam .na podst. art. 305 pkt. 1 w zw. z art. 214 ust. 1 pkt. 7 ustawy PZP

ZACHODNIOPOMORSKI ZARZĄD DRÓG WOJEWÓDZKICH

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00140087
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00140087/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-03-04 14:47
Lokalizacja
Koszalin, zachodniopomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-ac991a91-cc43-430e-8e49-cc9fe144e2d5
Identyfikator
6692214133
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi usuwania oblodzeńUsługi odśnieżania

Wykonawcy

1 przyznane

TOMASZ KŁOSOWSKIKamień Pomorski, PL · lot 0
117 109,62 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00140087 z dnia 2026-03-04

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Zimowe utrzymanie dróg wojewódzkich RDW w Gryficach: Zad. Nr 5 Ciąg pieszo-jezdny Dziwnów-Kamień Pomorski– zam .na podst. art. 305 pkt. 1 w zw. z art. 214 ust. 1 pkt. 7 ustawy PZP

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: ZACHODNIOPOMORSKI ZARZĄD DRÓG WOJEWÓDZKICH

1.3.) Oddział zamawiającego: ZZDW Koszalin

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 330961132

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Szczecińska 31

1.5.2.) Miejscowość: Koszalin

1.5.3.) Kod pocztowy: 75-122

1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL426 - Koszaliński

1.5.7.) Numer telefonu: 913871124

1.5.8.) Numer faksu: 913842815

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: rdw.gryfice@zzdw.koszalin.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zzdw.koszalin.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


zarządzanie drogami

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zimowe utrzymanie dróg wojewódzkich RDW w Gryficach: Zad. Nr 5 Ciąg pieszo-jezdny Dziwnów-Kamień Pomorski– zam .na podst. art. 305 pkt. 1 w zw. z art. 214 ust. 1 pkt. 7 ustawy PZP

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ac991a91-cc43-430e-8e49-cc9fe144e2d5

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00140087

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-03-04

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

1) zamówienie zostaje udzielone w okresie 3 lat od udzielenia zamówienia podstawowego;
2) zamówienie zostanie udzielone dotychczasowemu Wykonawcy: POLTOM Tomasz Kłosowski, Buszęcin 8, 72-400 Kamień Pomorski;
3) zamówienie polega na powtórzeniu tego samego rodzaju zamówień: usługi zimowego utrzymania dróg;
4) zamówienie zostało przewidziane w ogłoszeniu o zamówieniu dla zamówienia podstawowego: ogłoszenie nr 2023/S 145-463581 z dnia 31.07.2023 oraz Specyfikacji Warunków Zamówienia ZZDW-6.3810.110.2023.8.3.4;
5) zamówienie jest zgodne z jego przedmiotem zamówienia;
6) całkowita wartość zamówienia została uwzględniona przy obliczaniu wartości na zadanie Nr 5. Szacunkowa wartość niniejszego zamówienia z art.214 ust. 1 pkt. 7 ustawy PZP została określona na kwotę 108 435,00 zł netto;
7) powodem rozszerzenia zakresu zamówienia jest zapewnienie bezpieczeństwa ruchu pieszego w okresie zimowym w związku z wykorzystaniem dotychczasowej kwoty na realizację powyższego zadania w sezonie 2025/2026.

3.1.2.) Identyfikator wcześniejszego postępowania: 2023/S 145-463581

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZZDW-6.3810.30.2026.4

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 108435,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi zimowego utrzymania dróg wojewódzkich zarządzanych przez Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie na terenie działania Rejonu Dróg Wojewódzkich w Gryficach - Zadanie nr 5 Ciąg pieszo-jezdny Dziwnów - Kamień Pomorski
2. Zakres:
1) zimowe utrzymanie ciągów pieszych i pieszo - rowerowych w zakresie odśnieżania: 90000m2;
2) zimowe utrzymanie ciągów pieszych i pieszo - rowerowych w zakresie posypywania: 150000 m2;
3)zimowe utrzymanie ciągów pieszych i pieszo - rowerowych w zakresie posypywania z odśnieżaniem: 90737 m2

4.5.3.) Główny kod CPV: 90630000-2 - Usługi usuwania oblodzeń

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

90620000-9 - Usługi odśnieżania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 117109,62 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 117109,62 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 117109,62 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: POLTOM Tomasz Kłosowski

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9860019015

7.3.3) Ulica: Buszęcin 8

7.3.4) Miejscowość: Kamień Pomorsk

7.3.5) Kod pocztowy: 72-400

7.3.6.) Województwo: zachodniopomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-02-23

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 117109,62 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 66 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-03-04 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi