Budowa boiska piłkarskiego przy ul. Kopernika w Płońsku wraz z obiektami rozgrzewkowymi – „zaprojektuj i wybuduj”
Gmina Miasto Płońsk reprezentowana przez Burmistrza Miasta Płońsk
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00502719
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00502719/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-09-17 10:39
- Lokalizacja
- Płońsk, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-7e04ba47-2892-11ef-87ba-8eb060fd7bb8
- Identyfikator
- 5671783718
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00502719 z dnia 2024-09-17 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa boiska piłkarskiego przy ul. Kopernika w Płońsku wraz z obiektami rozgrzewkowymi – „zaprojektuj i wybuduj”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasto Płońsk reprezentowana przez Burmistrza Miasta Płońsk
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 130377847
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Płocka 39
1.5.2.) Miejscowość: Płońsk
1.5.3.) Kod pocztowy: 09-100
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL922 - Ciechanowski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: plonsk@plonsk.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.plonsk.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://plonsk.ezamawiajacy.pl/app/login1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa boiska piłkarskiego przy ul. Kopernika w Płońsku wraz z obiektami rozgrzewkowymi – „zaprojektuj i wybuduj”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7e04ba47-2892-11ef-87ba-8eb060fd7bb8
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00502719
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-09-17
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00033455/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.4 Budowa boiska piłkarskiego przy ul. Kopernika w Płońsku wraz z obiektami rozgrzewkowymi -"zaprojektuj i wybuduj"
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00379930
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.9.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
3.1. Zamówienie obejmuje budowę boiska piłkarskiego przy ul. Kopernika wraz z obiektami rozgrzewkowymi w formule „zaprojektuj i wybuduj” wraz z pozyskaniem decyzji zatwierdzającej projekt budowlany i udzielającej pozwolenia na budowę.
Teren, na którym ma powstać boisko jest terenem zalewowym, zlokalizowany przy ul. Kopernika na działkach ewidencyjnych nr: 359/15, 359/29, 359/31, 359/34, 359/35, 359/24.
Do dyspozycji pozostaje również część działek ewidencyjnych do nieprzekraczalnej linii zabudowy o nr: 403/1, 403/3, 403/4.
Gmina Miasto Płońsk posiada prawo do dysponowania powyższymi nieruchomościami niebędącymi własnością gminy.
Aktualnie na terenie znajduje się boisko do piłki nożnej z nawierzchni naturalnej, trawiastej wyposażone w dwie bramki.
Przez ww. działki przebiega przyłącze ciepłownicze (zgodnie z załącznikiem nr 7 do swz) oraz linia SN - należy wziąć pod uwagę przebudowanie i uzgodnienia z Energa-Operator.
Etap I – „zaprojektuj” obejmuje opracowanie dokumentacji technicznej na budowę boiska piłkarskiego wraz z obiektami rozgrzewkowymi o nawierzchni syntetycznej na podbudowie oraz zaplecza sanitarno - szatniowego wraz z pozostałą infrastrukturą towarzyszącą. W ramach wykonania dokumentacji Wykonawca zapewni przeprowadzenie wszelkich niezbędnych prac poprzedzających proces projektowania, min. uzyskanie innych decyzji, zgód, pozwoleń, uzgodnień i warunków umożliwiających realizację projektowanej inwestycji, niezbędnych do prawidłowego wykonania przedmiotu zamówienia oraz sprawowanie nadzoru autorskiego w trakcie realizacji inwestycji objętej projektem.
Etap 2 - „wybuduj” realizacja przedmiotowej inwestycji na podstawie opracowanego i zatwierdzonego projektu budowlanego, pod warunkiem uzyskania pozwolenia na budowę. Etap obejmuje:
1. Budowę boiska piłkarskiego z zapleczem sanitarno-szatniowym wraz z pozostała infrastrukturą towarzyszącą.
2. Budowę obiektów rozgrzewkowych.
3. Remont kładki dla pieszych na rzece Płonce zgodnie z Protokołem nr 7A/2024 kontroli okresowej obiektu inżynierskiego.
4. Wykonanie ok. 15 m chodnika z kostki betonowej gr. 6 cm, po stronie południowej - dojście do schodów przy ul. M. Kopernika (w nawiązaniu do istniejących).
5. Przywrócenie do użytkowania istniejących schodów przy ul. M. Kopernika (patrz. pkt 4) - 14
schodów o wym. 0,78 m x 1,5 m. Zdjęcia w załączeniu.
Zakres przedmiotu zamówienia:
ETAP I – ZAPROJEKTUJ
W ramach zadania należy zaprojektować budowę:
pełnowymiarowego boisko do gry w piłkę nożną (wg. PZPN wym. 68 x 105 m) o nawierzchni sztucznej na podbudowie przepuszczalnej wraz z drenażem pod boiskiem odprowadzający wodę opadową,
czterotorowej bieżni rozgrzewkowej o długości 200 m. Cztery tory o szerokości 1,22 m z nawierzchnią z kauczuku prefabrykowanego identycznego jak na bieżni stadionu,
skoczni do skoku wzwyż o rozbiegu długości 15 m,
skoczni do skoku w dal i trójskoku z rozbiegiem długości 42 m,
skoczni do skoku o tyczce o długości 40m i zeskoku o wymiarach 6x8 m,
rzutni do pchnięcie kulą,
rzutni do rzutu oszczepem ze strefą rzutów długości 90 m i rozbiegiem długości 35,25 m,
rzutni do rzutu dyskiem i młotek ze strefą rzutów długości 80 m,
zaplecza sanitarno - szatniowe w zabudowie kontenerowej (2 gotowe stacje kontenerowe) wyposażone w instalacje (elektryczne , w tym ogrzewanie i wentylacja) i przyłącza (kanalizacji sanitarnej i wodociągowe):
- kontener A: 2 szatnie z 2 łazienkami dla zawodników (w każdej łazience: 1 oczko, 1 umywalka, 1 prysznic),
- kontener B: magazynek i pomieszczenie dla sędziów z łazienką (1 oczko, umywalka i prysznic),
ogrodzenia terenu z panela ogrodzeniowego ocynkowanego,
wewnętrznego ogrodzenie płyty boiska,
zadaszonych ławeczek dla trenerów i zawodników,
trybun dla kibiców 2 x50 miejsc,
oświetlenia terenu,
instalacji fotowoltaicznej,
przebudowę linii SN,
monitoringu terenu,
instalacji drenażowej i kanalizacji deszczowej wraz ze szczelnym zbiornikiem retencyjnym,
ciągów pieszych (chodniki i tereny utwardzone).
Zamawiający wymaga zaprojektowania boiska piłkarskiego o nawierzchni sztucznej. Z uwagi na zapis w MPZP mówiący o minimalnym udziale procentowym powierzchni biologicznie czynnej – 70% powierzchni działki budowlanej, została podana powierzchnia działek pozwalająca spełnić ww. ustalenie.
Projekt w części budowy obiektów rozgrzewkowych musi uzyskać pozytywną opinię Komisji Obiektów i Urządzeń Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Obiekty rozgrzewkowe muszą być zgodne z uzgodnionym projektem budowlanym budowy stadionu miejskiego w Płońsku.
Warunki gruntowo wodne na obszarze przedmiotowej inwestycji zostały określone na podstawie badań geotechnicznych. Zamawiający dysponuje opinią geotechniczną, która stanowi załącznik do swz.
Przed złożeniem w Starostwie Powiatowym wniosku o pozwolenie na budowę, Wykonawca przedłoży Zamawiającemu pełną dokumentację do zatwierdzenia.
ETAP II – WYBUDUJ
Etap II obejmuje:
1. Budowę boiska piłkarskiego z zapleczem sanitarno-szatniowym wraz z pozostałą infrastrukturą towarzyszącą.
2. Budowę obiektów rozgrzewkowych składających się z:
czterotorowej bieżni rozgrzewkowej o długości 200 m. Cztery tory o szerokości 1,22 m z nawierzchnią z kauczuku prefabrykowanego identycznego jak na bieżni stadionu;
skoczni do skoku wzwyż o rozbiegu długości 15 m;
skoczni do skoku w dal i trójskoku z rozbiegiem długości 42 m;
rzutni do pchnięcie kulą;
skoczni do skoku o tyczce o długości 40 m i zeskoku o wymiarach 6x8 m;
rzutni do rzutu oszczepem ze strefą rzutów długości 90 m i rozbiegiem długości 35,25 m;
rzutni do rzutu dyskiem i młotek ze strefą rzutów długości 80 m.
3. Remont kładki dla pieszych na rzece Płonce zgodnie z Protokołem nr 7A/2024 kontroli okresowej obiektu inżynierskiego.
Kładka dla pieszych o konstrukcji wieszarowo – rozporowej wykonana ze stali szerokość użytkowa 1,27-1,32 m, nienormatywne balustrady o wysokości 1,01 m.
Kładka jest utrzymana w niedostatecznym stanie. Istnieją uszkodzenia, które wpływają na obniżenie oceny bezpieczeństwa ruchu publicznego. Występuje ogólna korozja konstrukcji.
Według protokołu nr 7A/2024 kontroli okresowej obiektu inżynierskiego (w załączeniu) należy wykonać poniższe prace naprawcze:
- oczyszczenie stożków z roślinności – 20 m2
- uzupełnienie ubytków na połączeniu chodnika z przęsłem po południowej stronie rzeki Płonki – 1,5 m 2
- naprawa, podwyższenie i zabezpieczenie antykorozyjne stali balustrad – 30 m
- naprawa/oczyszczenie i zabezpieczenie antykorozyjne konstrukcji stalowej kładki- 1 kpl.
- miejscowe mocowanie obluzowanych blach pomostu – 5 m
- naprawa/oczyszczenie i zabezpieczenie antykorozyjne konstrukcji stalowej kładki (dźwigarów głównych) – 1 kpl.
- wykonanie kotwienia rozpór do betonu – 4 szt.
4. Wykonanie ok. 15 m chodnika z kostki betonowej gr. 6 cm, po stronie południowej - dojście do schodów przy ul. M. Kopernika (w nawiązaniu do istniejących).
5. Przywrócenie do użytkowania istniejących schodów przy ul. M. Kopernika (patrz. pkt 4) - 14 schodów o wym. 0,78 m x 1,5 m. Zdjęcia w załączeniu.
Wykonawca zobligowany jest uzyskać certyfikację obiektów rozgrzewkowych zaakceptowaną przez PZLA.
3.2. Szczegółowe informacje nt. przedmiotu zamówienia zawarte są w Szczegółowym Opisie Przedmiotu Zamówienia, stanowiącym załącznik nr 5 do SWZ oraz w dokumentacji technicznej stanowiącej załącznik nr 7 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu
45212140-9 - Obiekty rekreacyjne
45212200-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów sportowych
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45232410-9 - Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45232130-2 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający unieważnia postępowanie ze względu na brak ofert.| 2024-09-17 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |