Termomodernizacja budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Mesznej przy ul. Szkolnej.
GMINA WILKOWICE
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00141972
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00141972/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-03-05 14:09
- Lokalizacja
- Wilkowice, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-40bbb8b8-a47a-4cc1-94d1-e6d45d975bab
- Identyfikator
- 9372632468
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00141972 z dnia 2026-03-05 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Termomodernizacja budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Mesznej przy ul. Szkolnej.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA WILKOWICE
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072182309
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Wyzwolenia 25
1.5.2.) Miejscowość: Wilkowice
1.5.3.) Kod pocztowy: 43-365
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL225 - Bielski
1.5.7.) Numer telefonu: 33 4990077
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@wilkowice.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://wilkowice.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://gmina-wilkowice.logintrade.net/zapytania_email,222531,635efc522c33ff4a89ba885071837747.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Termomodernizacja budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Mesznej przy ul. Szkolnej.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-40bbb8b8-a47a-4cc1-94d1-e6d45d975bab
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00141972
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-03-05
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00080498/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.5 Termomodernizacja budynku OSP w Mesznej przy ul. Szkolnej 25
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00115823
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.3.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 600906,80 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest robota budowlana pn. „Termomodernizacja budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Mesznej przy ul. Szkolnej 25.
2. Inwestycja planowana jest do dofinansowania ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (Załącznik nr 5 do SWZ) zawierają odpowiednio:
a) Skrócony Opis Przedmiotu Zamówienia,
b) Projekt Wykonawczy,
c) Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót,
d) Przedmiar robót – Pomocniczo,
e) Projektowane postanowienia umowy – stanowiące załącznik nr 4 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45321000-3 - Izolacja cieplna
45443000-4 - Roboty elewacyjne
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
45262100-2 - Roboty przy wznoszeniu rusztowań
45312310-3 - Ochrona odgromowa
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 256 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający działając na podstawie art. 256 ustawy z dnia 11 września 2019r.– Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 ze zmianami) zwanej dalej ustawą PZP, unieważnił postępowanie na zadanie pn. „Termomodernizacja budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Mesznej przy ul. Szkolnej 25”.W toku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, ogłoszonego w dniu 17.02.2026 r., Zamawiający dokonał ponownej analizy dokumentacji projektowej stanowiącej opis przedmiotu zamówienia.
W wyniku przeprowadzonej weryfikacji stwierdzono, iż dokumentacja projektowa zawiera istotną wadę polegającą na określeniu zakresu robót budowlanych w sposób niezgodny z zakresem rzeczowym przedsięwzięcia objętego wnioskiem o dofinansowanie ze środków WFOŚiGW. Niezgodność dotyczy w szczególności zakresu robót obejmujących docieplenie ścian płytami styropianowymi, wykonanie cienkowarstwowej wyprawy elewacyjnej, gruntowanie podłoży oraz malowanie elewacji.
Stwierdzona wada ma charakter istotny, gdyż prowadzenie postępowania w oparciu o dokumentację projektową o nieprawidłowo określonym zakresie rzeczowym skutkowałoby udzieleniem zamówienia niezgodnie z zakresem objętym dofinansowaniem, co mogłoby narazić Zamawiającego na konsekwencje finansowe, w tym ryzyko utraty części lub całości przyznanego dofinansowania, stąd dalsze prowadzenie postępowania przez Zamawiającego jest nieuzasadnione.
| 2026-03-05 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |