Zakup narzędzi i artykułów do zabezpieczania drewna przed pękaniem

Zakład Produkcyjno Usługowo Handlowy Lasów Państwowych

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00142537
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00142537/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-03-06 07:41
Lokalizacja
Olsztyn, warmińsko-mazurskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-2f265fa3-9537-4e10-82db-df719f750667
Identyfikator
7390207177
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Drobne artykuły metaloweNarzędzia

Wykonawcy

2 przyznane

NARZĘDZIA DLA LEŚNICTWA GRUBE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄSUCHY LAS, PL · lot 0
223 023,6 PLN
ZBIGNIEW SIKORATarnowiec, PL · lot 1
30 073,5 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00142537 z dnia 2026-03-06

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Zakup narzędzi i artykułów do zabezpieczania drewna przed pękaniem

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zakład Produkcyjno Usługowo Handlowy Lasów Państwowych

1.3.) Oddział zamawiającego: ZPUH

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 511001691

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Marii Zientary Malewskiej 51/53

1.5.2.) Miejscowość: Olsztyn

1.5.3.) Kod pocztowy: 10-307

1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL622 - Olsztyński

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zpuh@olsztyn.lasy.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zpuh.olsztyn.lasy.gov.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-2f265fa3-9537-4e10-82db-df719f750667

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zakup narzędzi i artykułów do zabezpieczania drewna przed pękaniem

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2f265fa3-9537-4e10-82db-df719f750667

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00142537

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-03-06

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00608327/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.2 Płytki przeciw pękaniu drzew

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00088614

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: HP.270.2.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa płytki przeciw pękaniu drewna w ilości 130 000 szt.
Opis: płytka kolczasta przeciw pękaniu drewna, stalowa, ocynkowana, służąca do zabezpieczenia drewna przed pękaniem. Znajdująca zastosowanie do zabezpieczenia czół surowca drzewnego w postaci kłód oraz tarcicy. Posiadająca ocynkowanie zabezpieczające płytkę przed rdzewieniem i ograniczające przebarwienia drewna. Posiadające również oznaczenie CE (deklaracja producenta, że oznakowany wyrób spełnia wymagania dyrektyw Unii Europejskiej).
O wymiarach :
grubość blachy – 1,5 mm
długość kolców – 1,5 cm
szerokość płytki – 3,5 cm
długość płytki – 14,7 cm .

1.2. Przedmiotem zamówienia jest dostawa esów plastikowych i matrycy do nabijania esów.
1.2.1. Esy plastikowe - 4 000 szt.
Wykonane z tworzywa sztucznego, do zabezpieczania czół kłód drewna cennego. W kształcie litery H (dwuteownik)
1.2.2. Matryca do esów – 20 szt.
Młotek pozwalający nabijanie esów plastikowych na czoła kłód.

4.5.3.) Główny kod CPV: 44316400-2 - Drobne artykuły metalowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

44510000-8 - Narzędzia

4.5.5.) Wartość części: 347544,00 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa esów metalowych w ilości 17 250 szt.

Esy wykonane ze stali konstrukcyjnej, gięte w kształt litery S o długościach: 10cm, 12cm, 14cm, 16cm, 18cm z blachy o szerokości 20mm i grubości 2,5 mm.
Esy malowane farbą antykorozyjną w kolorze czarnym, ostrza esów są szlifowane.
ESY METALOWE 10 cm 4500 szt.
ESY METALOWE 12 cm 3750 szt.
ESY METALOWE 14 cm 3000 szt.
ESY METALOWE 16 cm 3000 szt.
ESY METALOWE 18 cm 3000 szt.

4.5.3.) Główny kod CPV: 44316400-2 - Drobne artykuły metalowe

4.5.5.) Wartość części: 43740,00 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 223023,60 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 223023,60 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 223023,60 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Narzędzia dla Leśnictwa Grube Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7810014026

7.3.3) Ulica: ul. Obornicka 14A

7.3.4) Miejscowość: Suchy Las

7.3.5) Kod pocztowy: 62-002

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-03-05

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 223023,60 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 30073,50 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 30073,50 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 30073,50 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ZBIGNIEW SIKORA Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo- Usługowe "SENIMA"

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6851025486

7.3.3) Ulica: Tarnowiec 143 B

7.3.4) Miejscowość: Tarnowiec

7.3.5) Kod pocztowy: 38-204

7.3.6.) Województwo: podkarpackie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-03-05

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 30073,50 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące

2026-03-06 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy