Dostawa sprzętu związana z realizacją projektu w ramach grantu "Cyberbezpieczny samorząd w Powiecie Karkonoskim"

Powiat Karkonoski - Starostwo Powiatowe w Jeleniej Górze

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00142756
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00142756/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-03-06 08:59
Lokalizacja
Jelenia Góra, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-e2b0188d-802d-4a54-add5-c30f61d3ceb8
Identyfikator
6112503548
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Urządzenia komputeroweUrządzenia do przechowywania i odczytu danychSystemy operacyjneSerweryUrządzenia sieciowePakiety oprogramowania do kopii zapasowych i odzyskiwaniaUsługi konfiguracji oprogramowaniaUsługi szkolenia specjalistycznego

Wykonawcy

1 przyznane

TRECOM WROCŁAW SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄWarszawa, PL · lot 0
861 163,49 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00142756 z dnia 2026-03-06

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa sprzętu związana z realizacją projektu w ramach grantu "Cyberbezpieczny samorząd w Powiecie Karkonoskim"

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Karkonoski - Starostwo Powiatowe w Jeleniej Górze

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 230821492

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Kochanowskiego 10

1.5.2.) Miejscowość: Jelenia Góra

1.5.3.) Kod pocztowy: 58-500

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL515 - Jeleniogórski

1.5.7.) Numer telefonu: 75 6473118

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: bzp@powiatkarkonoski.eu

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.powiatkarkonoski.eu/5918

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://powiatkarkonoski.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa sprzętu związana z realizacją projektu w ramach grantu "Cyberbezpieczny samorząd w Powiecie Karkonoskim"

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e2b0188d-802d-4a54-add5-c30f61d3ceb8

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00142756

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-03-06

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00070492/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.1 Dostawa i wdrożenie infrastruktury serwerowej w Starostwie Powiatowym i Powiatowym Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach konkursu grantowego „Cyberbezpieczny Samorząd” o numerze FERC.02.02-CS.01-001/23, realizowanego w ramach Funduszy Europejskich na Rozwój Cyfrowy 2021-2027 (FERC) Priorytet II: Zaawansowane usługi cyfrowe. Działanie 2.2. – Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00107115

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: BZP.272.1.2.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 927396,15 PLN

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 568323,29 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa infrastruktury serwerowej sieciowej przeznaczonej dla Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze oraz licencje dla Powiatowego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Jeleniej Górze – wraz z jej przygotowaniem, konfiguracją i integracją z dotychczas stosowanymi rozwiązaniami oraz migracją danych ze wskazanych serwerów i nośników w celu uzyskania funkcjonalności wymaganych przez Zamawiającego.
2. Przedmiot zamówienia obejmuje trzy zakresy:
1) dostawę infrastruktury serwerowej, macierzy i macierzy NAS dla Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze;
2) dostawę infrastruktury serwerowej w Powiatowym Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Jeleniej Górze;
3) wdrożenie rozwiązania kopii zapasowej dla Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze.
3. W ramach zadania obejmującego zakup i dostawę infrastruktury serwerowej, macierzy i macierzy NAS dla Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze, Wykonawca zapewni:
1) klaster serwerowy (min. 2 serwery fizyczne), zgodny z Załącznikiem Nr 3 do Specyfikacji Warunków Zamówienia (zwanej dalej: SWZ), przeznaczony do wykorzystania jako baza wirtualizacyjna dla stworzenia serwerów wirtualnych wykorzystywanych przez Starostwo Powiatowe w Jeleniej Górze – bez ograniczenia ilości licencji serwerów wirtualnych;
2) macierz dyskową o pojemności łącznej nie mniejszej niż 84 TB, przeznaczoną do wykorzystania jako zasób pamięci do wykorzystania przez Starostwo Powiatowe w Jeleniej Górze;
3) macierz NAS o pojemności nie mniej niż 24 TB, przeznaczoną do przechowywania danych z kopii zapasowych Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze;
4) dwa fizyczne przełączniki sieciowe, spięte w jedno logiczne zarządzalne urządzenie sieciowe, przeznaczone do zarządzania i agregowania ruchu sieciowego infrastruktury Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze;
5) powiązane licencje systemowe i dostępowe.
4. W ramach zadania obejmującego zakup i dostawę infrastruktury serwerowej w Powiatowym Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej, Wykonawca zapewni licencje dostępowe.
5. W ramach zadania obejmującego wdrożenie rozwiązania kopii zapasowej dla Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze, Wykonawca zapewni:
1) licencje oprogramowania do wykonywania kopii zapasowych;
2) przygotowanie i wdrożenie system kopii zapasowych.
6. Zamówienie uzyskało dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach konkursu grantowego „Cyberbezpieczny Samorząd” o numerze FERC.02.02-CS.01-001/23, realizowanego w ramach Funduszy Europejskich na Rozwój Cyfrowy 2021-2027 (FERC) Priorytet II: Zaawansowane usługi cyfrowe. Działanie 2.2. – Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa.
7. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, w tym minimalne wymagania dotyczące parametrów technicznych, wdrożenia, gwarancji i serwisu, a także instruktażu pracowników Zamawiającego, został zawarty w Załączniku Nr 3 do SWZ. Wykonawca zobowiązany jest zaoferować przedmiot zamówienia zgodny z wymaganiami minimalnymi lub o parametrach nie gorszych, niż wskazane w Opisie przedmiotu zamówienia (Załączniku Nr 3 do SWZ).
8. Dostarczany przedmiot zamówienia musi być:
1) sprzęt – fabrycznie nowy, nieużywany, nieregenerowany, kompletny, wyprodukowany nie wcześniej niż 6 miesięcy przed datą dostarczenia do Zamawiającego, sprawny technicznie, pochodzący z oficjalnego kanału dystrybucyjnego, dostarczony w opakowaniu oryginalnym (opakowanie musi być nienaruszone i posiadać zabezpieczenie zastosowane przez producenta), wolny od wad fizycznych i prawnych;
2) oprogramowanie – nowe, nieużywane, nieaktywowane wcześniej na innym urządzeniu, dostarczone w najnowszej stabilnej wersji pochodzącej z oficjalnego kanału dystrybucyjnego producenta oprogramowania, nieobciążony prawami na rzecz osób trzecich.
9. Dodatkowe informacje dotyczące zamówienia:
1) Wykonawca, w celu potwierdzenia, że oferowany przedmiot zamówienia odpowiada wymaganiom określonym przez Zamawiającego w Załączniku Nr 3 do SWZ, uzupełni zawarty w Formularzu ofertowym (Załączniku Nr 1 do SWZ) opis parametrów oferowanego sprzętu/licencji.
2) W Formularzu ofertowym Wykonawca musi wskazać dane pozwalające na zidentyfikowanie oferowanego produktu, tj. nazwę producenta, modelu i symbolu oferowanego sprzętu/licencji, a także (w zakresie serwerów, macierzy i macierzy NAS oraz przełączników sieciowych) okres gwarancji, adres strony internetowej producenta, na której znajdują się dane umożliwiające zgłaszanie usterek (nr telefonu oraz formularz zgłoszeniowy) oraz okres serwisu gwarancyjnego producenta lub autoryzowanego serwisu realizowanego na bazie wykupionej usługi serwisowej producenta w zakresie przełączników sieciowych, a ponadto okres dostępu do aktualizacji i poprawek oprogramowania, umożliwiającego kontakt z działem technicznym producenta oprogramowania do wykonywania kopii zapasowych. W każdej wymaganej pozycji tabeli (oświadczenie o spełnianiu przez produkt wymagań określonych w OPZ) Wykonawca udziela jednoznacznej odpowiedzi „TAK” lub „NIE”. Wszystkie rubryki tabeli muszą zostać wypełnione przez Wykonawcę, a w przypadku nieuzupełnienia którejkolwiek wymaganej rubryki, będzie to skutkowało odrzuceniem oferty Wykonawcy jako niezgodnej z warunkami zamówienia.
10. Okres gwarancji stanowi jedno z punktowanych kryteriów oceny ofert, stąd Wykonawca może wydłużyć oferowany okres gwarancji na zasadach określonych w Dziale XXVI SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 30200000-1 - Urządzenia komputerowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

30233000-1 - Urządzenia do przechowywania i odczytu danych

48620000-0 - Systemy operacyjne

48820000-2 - Serwery

32420000-3 - Urządzenia sieciowe

48710000-8 - Pakiety oprogramowania do kopii zapasowych i odzyskiwania

72265000-0 - Usługi konfiguracji oprogramowania

80510000-2 - Usługi szkolenia specjalistycznego

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 861163,49 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 861163,49 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 861163,49 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Trecom Wrocław Sp. z o. o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7010269629

7.3.3) Ulica: Czyżewska 10

7.3.4) Miejscowość: Warszawa

7.3.5) Kod pocztowy: 02-908

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-03-05

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 861163,49 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-04-30

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

W sekcji VIII pkt 8.3 niniejszego ogłoszenia (okres realizacji zamówienia) wskazana została data - do dnia 30.04.2026 r. (co wynika z funkcjonalności systemu, który uniemożliwia podanie okresu realizacji zamówienia w innej formie, niż w dniach, miesiącach lub poprzez wskazanie daty).
W umowie określony został termin realizacji zadania w tygodniach (8 tygodni licząc od dnia zawarcia umowy). Jako że umowa zawarta została z dniem 05.03.2026 r., 8-tygodniowy termin realizacji zadania upłynie z dniem 30.04.2026 r. i data ta została podana w sekcji VIII pkt 8.3 niniejszego ogłoszenia.
2026-03-06 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy