„Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Izbica oraz prowadzenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w 2026 r”

GMINA IZBICA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00143327
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00143327/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-03-06 11:22
Lokalizacja
Izbica-Wieś, lubelskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-89cf3235-e2f7-4d79-9f4b-7544a1ec6809
Identyfikator
5641750513
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi związane z odpadamiUsługi wywozu odpadówUsługi transportu odpadówUsługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowychUsługi gospodarki odpadami

Wykonawcy

1 przyznane

" GMINNE PRZEDSIĘBIORSTWO GOSPODARKI KOMUNALNEJ " SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄOstrzyca, PL · lot 0
1 736 640 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00143327 z dnia 2026-03-06

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
„Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Izbica oraz prowadzenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w 2026 r”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA IZBICA

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 950371703

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Gminna 4

1.5.2.) Miejscowość: Izbica-Wieś

1.5.3.) Kod pocztowy: 22-375

1.5.4.) Województwo: lubelskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL812 - Chełmsko-zamojski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ugizbica@mbnet.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://ugizbica.bip.e-zeto.eu/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-89cf3235-e2f7-4d79-9f4b-7544a1ec6809

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Izbica oraz prowadzenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w 2026 r”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-89cf3235-e2f7-4d79-9f4b-7544a1ec6809

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00143327

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-03-06

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00009339/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

2.3.1 Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Izbica oraz prowadzenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w 2026 r

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00611717

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Gmina Izbica - Zamawiający sprawuje nad Wykonawcą kontrolę odpowiadającą kontroli
sprawowanej nad własnymi jednostkami, polegającą na dominującym wpływie na cele
strategiczne oraz istotne decyzje dotyczące zarządzania sprawami Przedsiębiorstwa. Ponad
90% działalności Gminnego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej dotyczy zadań
powierzonych jej przez Zamawiającego - Gminę Izbica sprawującą kontrolę nad
Przedsiębiorstwem. W kontrolowanym Przedsiębiorstwie nie ma bezpośredniego udziału
kapitału prywatnego. Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.16.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usług polegających na:
odbiorze i zagospodarowaniu całej ilości odpadów komunalnych od właścicieli wszystkich nieruchomości zamieszkałych na terenie gminy Izbica z następujących miejscowości: Bobliwo, Dworzyska, Izbica Osada, Izbica Wieś, Mchy, Orłów Drewniany, Orłów Drewniany Kolonia, Orłów Murowany, Orłów Murowany Kolonia, Ostrzyca, Ostrówek, Romanów, Tarnogóra, Tarnogóra Kolonia, Tarzymiechy Pierwsze, Tarzymiechy Drugie, Tarzymiechy Trzecie, Topola, Stryjów, Wirkowice Pierwsze, Wirkowice Drugie, Wólka Orłowska, Kryniczki, Majdan Krynicki, Wał, Zalesie.
Prowadzeniu Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych dla mieszkańców Gminy Izbica. W ramach prowadzenia PSZOK

4.5.3.) Główny kod CPV: 90500000-2 - Usługi związane z odpadami

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

90511000-2 - Usługi wywozu odpadów

90512000-9 - Usługi transportu odpadów

90513100-7 - Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych

90533000-2 - Usługi gospodarki odpadami

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Gminne Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 564-16-56-895

7.3.4) Miejscowość: Ostrzyca

7.3.5) Kod pocztowy: 22-375

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-01-15

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1736640,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-12-31
2026-03-06 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi