Opracowanie dokumentacji projektowej dla budowy chodników w ciągu dróg wojewódzkich na terenie Gminy Gromnik
GMINA GROMNIK
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00143997
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00143997/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-03-06 13:57
- Lokalizacja
- Gromnik, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-7c290ba5-89ad-4910-9101-12846ea525fb
- Identyfikator
- 8732614007
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
—
—
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00143997 z dnia 2026-03-06 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Opracowanie dokumentacji projektowej dla budowy chodników w ciągu dróg wojewódzkich na terenie Gminy Gromnik
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA GROMNIK
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 851660950
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Witosa 2
1.5.2.) Miejscowość: Gromnik
1.5.3.) Kod pocztowy: 33-180
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL217 - Tarnowski
1.5.7.) Numer telefonu: 146514202, 146514238
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ug@gromnik.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gromnik.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-7c290ba5-89ad-4910-9101-12846ea525fb1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Opracowanie dokumentacji projektowej dla budowy chodników w ciągu dróg wojewódzkich na terenie Gminy Gromnik2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7c290ba5-89ad-4910-9101-12846ea525fb
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00143997
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-03-06
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00023658/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.4 Opracowanie dokumentacji projektowej dla budowy chodników w ciągu dróg wojewódzkich na terenie Gminy Gromnik
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00120035
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IK.271.2.2026.ZP
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca opracowaniu dokumentacji projektowej budowy chodników w ciągu dróg wojewódzkich na terenie Gminy Gromnik wraz z uzyskaniem niezbędnych decyzji / zaświadczeń od właściwych organów umożliwiających Zamawiającemu rozpoczęcie zamierzenia budowlanego. Zadanie zostało podzielone na dwie części:• część pierwsza obejmuje opracowanie dokumentacji projektowej budowy chodnika w ciągu drogi wojewódzkiej nr 980 od drogi gminnej nr 203826K do ulicy Westerplatte w miejscowości Gromnik (około 515 m.b.) wraz z zaprojektowaniem ciągu pieszego na moście na rzece Biała oraz przeprojektowaniem istniejącego przystanku autobusowego.
2. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia obejmuje w zakresie obydwu części zamówienia:
1) wykonanie inwentaryzacji terenu objętego przedmiotowym zamówieniem,
2) opracowanie kompletnego projektu budowlano – wykonawczego,
3) opracowanie dokumentacji środowiskowej, wodno-prawnej, geologicznej wraz z uzyskaniem decyzji administracyjnych / pozwoleń (jeśli będzie wymagana)
4) opracowanie projektu czasowej oraz docelowej organizacji ruchu,
5) opracowanie Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych wszystkich branż wchodzących w zakres dokumentacji projektowej,
6) opracowanie kosztorysu inwestorskiego wszystkich branż wchodzących w zakres dokumentacji,
7) opracowanie przedmiaru robót ze szczegółowym zestawieniem robót,
8) uzyskanie na własny koszt warunków technicznych, uzgodnień, opinii i decyzji – w tym mapy dla celów projektowych – niezbędnych do zaprojektowania i uzyskania pozwolenia na budowę przez Wykonawcę/braku sprzeciwu do zgłoszenia budowy obiektów lub wykonania robót budowlanych nie wymagających pozwolenia na budowę z odpowiedniego organu wraz z tym brakiem sprzeciwu (Po podpisaniu umowy, Zamawiający wyda Wykonawcy odpowiednie upoważnienie.),
9) opracowanie ewentualnych wyjaśnień do złożonego wniosku o wydanie decyzji pozwolenia na budowę/zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych,
10) opracowanie odpowiedzi na ewentualne pytania Wykonawców na etapie postepowania o udzielenie zamówienia publicznego na roboty objęte dokumentacją będącą przedmiotem niniejszego zamówienia,
11) opracowanie ewentualnych aktualizacji kosztorysu inwestorskiego oraz przedmiaru robót w okresie 5 lat od dnia przekazania Zamawiającemu kompletnej dokumentacji będącej przedmiotem niniejszego postępowania bez żądania dodatkowego wynagrodzenia od Zamawiającego,
12) opracowanie ewentualnych aktualizacji projektów czasowej i docelowej organizacji ruchu w okresie 5 lat od dnia przekazania Zamawiającemu kompletnej dokumentacji będącej przedmiotem niniejszego postępowania bez żądania dodatkowego wynagrodzenia od Zamawiającego,
13) modyfikacja ewentualnych opracowań projektowych na etapie wykonania robót budowlanych.
3. Uwagi do projektowania:
1. Zaleca się dokonanie wizji lokalnej w miejscu realizacji przedmiotu zamówienia, celem oszacowania na własną odpowiedzialność kosztów i ryzyka wykonania zamówienia oraz uzyskanie wszelkich danych jakie mogą być niezbędne do rzetelnego przygotowania oferty.
2. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za zgodność dokumentacji projektowej z obowiązującymi w Polsce przepisami prawa i normami.
3. Realizacja przedmiotu zamówienia będzie odbywać się z podziałem na następujące etapy:
Etap I – opracowanie wstępnej koncepcji przyjętych rozwiązań projektowych oraz mapy do celów projektowych
Etap II – opracowanie pozostałej dokumentacji projektowej przewidzianej do wykonania w ramach niniejszej umowy wraz z uzyskaniem niezbędnych decyzji pozwolenia na budowę /zaświadczenia o braku sprzeciwu do zgłoszenia robót budowlanych niezbędnych do rozpoczęcia przez Zamawiającego zamierzenia budowlanego.
4. Przed podjęciem czynności projektowych, koniecznym jest przedstawienie Zamawiającemu wstępnej koncepcji przyjętych rozwiązań oraz uzyskanie od Zamawiającego pisemnej akceptacji.
5. Po pisemnej akceptacji przez Zamawiającego przedstawionej w/w koncepcji, Wykonawca wykona drugi prac projektowych objętych niniejszą umową.
6. Wykonawca najpóźniej w terminie opracowania wstępnej koncepcji przyjętych rozwiązań przedłoży Zamawiającemu koncepcję podziałów nieruchomości w sytuacji gdy aktualna powierzchnia pasa drogowego będzie niewystarczająca na zrealizowanie inwestycji drogowej.
7. Wykonawca minimum 1 raz w miesiącu będzie przekazywał informacje dot. postępów prac projektowych za pomocą poczty elektronicznej na adres e-mail Zamawiającego.
8. W dokumentacji projektowej zabrania się opisywania materiałów i urządzeń za pomocą znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, chyba, że jest to uzasadnione specyfiką przedmiotu zamówienia i Wykonawca nie może opisać przedmiotu zamówienia za pomocą dostatecznie dokładnych określeń a wskazaniu takiemu towarzyszy sformułowanie „lub równoważny”. W takim przypadku Wykonawca zobowiązany jest sporządzić szczegółowy opis, w jaki sposób równoważność może być weryfikowana przez Zamawiającego. Do opisu przedmiotu zamówienia stosuje się nazwy i kody określone we Wspólnym Słowniku Zamówień.
9. Dokumentacja projektowa, o której mowa powyżej, powinna zawierać i powinna być przekazana w następujących formach:
a) kompletny projekt budowlany i wykonawczy /3 egz. w wersji papierowej oraz 1 egz. w wersji elektronicznej/,
b) projekt czasowej oraz docelowej organizacji ruchu /3 egz. w wersji papierowej oraz 1 egz. w wersji elektronicznej/,
c) Specyfikacje Techniczną Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych /1 egz. w wersji papierowej oraz 1 egz. w wersji elektronicznej/,
d) kosztorys inwestorski /1 egz. w wersji papierowej oraz 1 egz. w wersji elektronicznej/,
e) przedmiar robót /1 egz. w wersji papierowej oraz 1 egz. w wersji elektronicznej/.
4.5.3.) Główny kod CPV: 71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
4.5.5.) Wartość części: 91514,95 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca opracowaniu dokumentacji projektowej budowy chodników w ciągu dróg wojewódzkich na terenie Gminy Gromnik wraz z uzyskaniem niezbędnych decyzji / zaświadczeń od właściwych organów umożliwiających Zamawiającemu rozpoczęcie zamierzenia budowlanego. Zadanie zostało podzielone na dwie części:• część druga obejmuje opracowanie dokumentacji projektowej budowy chodnika w ciągu drogi wojewódzkiej nr 980 Siemiechów do granicy z m. Faściszowa, odcinek od granicy z m. Faściszowa do km 2+073,65 (około 530 m.b.) wraz z przeprojektowaniem istniejącej zatoki autobusowej.
2. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia obejmuje w zakresie obydwu części zamówienia:
1) wykonanie inwentaryzacji terenu objętego przedmiotowym zamówieniem,
2) opracowanie kompletnego projektu budowlano – wykonawczego,
3) opracowanie dokumentacji środowiskowej, wodno-prawnej, geologicznej wraz z uzyskaniem decyzji administracyjnych / pozwoleń (jeśli będzie wymagana)
4) opracowanie projektu czasowej oraz docelowej organizacji ruchu,
5) opracowanie Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych wszystkich branż wchodzących w zakres dokumentacji projektowej,
6) opracowanie kosztorysu inwestorskiego wszystkich branż wchodzących w zakres dokumentacji,
7) opracowanie przedmiaru robót ze szczegółowym zestawieniem robót,
8) uzyskanie na własny koszt warunków technicznych, uzgodnień, opinii i decyzji – w tym mapy dla celów projektowych – niezbędnych do zaprojektowania i uzyskania pozwolenia na budowę przez Wykonawcę/braku sprzeciwu do zgłoszenia budowy obiektów lub wykonania robót budowlanych nie wymagających pozwolenia na budowę z odpowiedniego organu wraz z tym brakiem sprzeciwu (Po podpisaniu umowy, Zamawiający wyda Wykonawcy odpowiednie upoważnienie.),
9) opracowanie ewentualnych wyjaśnień do złożonego wniosku o wydanie decyzji pozwolenia na budowę/zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych,
10) opracowanie odpowiedzi na ewentualne pytania Wykonawców na etapie postepowania o udzielenie zamówienia publicznego na roboty objęte dokumentacją będącą przedmiotem niniejszego zamówienia,
11) opracowanie ewentualnych aktualizacji kosztorysu inwestorskiego oraz przedmiaru robót w okresie 5 lat od dnia przekazania Zamawiającemu kompletnej dokumentacji będącej przedmiotem niniejszego postępowania bez żądania dodatkowego wynagrodzenia od Zamawiającego,
12) opracowanie ewentualnych aktualizacji projektów czasowej i docelowej organizacji ruchu w okresie 5 lat od dnia przekazania Zamawiającemu kompletnej dokumentacji będącej przedmiotem niniejszego postępowania bez żądania dodatkowego wynagrodzenia od Zamawiającego,
13) modyfikacja ewentualnych opracowań projektowych na etapie wykonania robót budowlanych.
3. Uwagi do projektowania:
1. Zaleca się dokonanie wizji lokalnej w miejscu realizacji przedmiotu zamówienia, celem oszacowania na własną odpowiedzialność kosztów i ryzyka wykonania zamówienia oraz uzyskanie wszelkich danych jakie mogą być niezbędne do rzetelnego przygotowania oferty.
2. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za zgodność dokumentacji projektowej z obowiązującymi w Polsce przepisami prawa i normami.
3. Realizacja przedmiotu zamówienia będzie odbywać się z podziałem na następujące etapy:
Etap I – opracowanie wstępnej koncepcji przyjętych rozwiązań projektowych oraz mapy do celów projektowych
Etap II – opracowanie pozostałej dokumentacji projektowej przewidzianej do wykonania w ramach niniejszej umowy wraz z uzyskaniem niezbędnych decyzji pozwolenia na budowę /zaświadczenia o braku sprzeciwu do zgłoszenia robót budowlanych niezbędnych do rozpoczęcia przez Zamawiającego zamierzenia budowlanego.
4. Przed podjęciem czynności projektowych, koniecznym jest przedstawienie Zamawiającemu wstępnej koncepcji przyjętych rozwiązań oraz uzyskanie od Zamawiającego pisemnej akceptacji.
5. Po pisemnej akceptacji przez Zamawiającego przedstawionej w/w koncepcji, Wykonawca wykona drugi prac projektowych objętych niniejszą umową.
6. Wykonawca najpóźniej w terminie opracowania wstępnej koncepcji przyjętych rozwiązań przedłoży Zamawiającemu koncepcję podziałów nieruchomości w sytuacji gdy aktualna powierzchnia pasa drogowego będzie niewystarczająca na zrealizowanie inwestycji drogowej.
7. Wykonawca minimum 1 raz w miesiącu będzie przekazywał informacje dot. postępów prac projektowych za pomocą poczty elektronicznej na adres e-mail Zamawiającego.
8. W dokumentacji projektowej zabrania się opisywania materiałów i urządzeń za pomocą znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, chyba, że jest to uzasadnione specyfiką przedmiotu zamówienia i Wykonawca nie może opisać przedmiotu zamówienia za pomocą dostatecznie dokładnych określeń a wskazaniu takiemu towarzyszy sformułowanie „lub równoważny”. W takim przypadku Wykonawca zobowiązany jest sporządzić szczegółowy opis, w jaki sposób równoważność może być weryfikowana przez Zamawiającego. Do opisu przedmiotu zamówienia stosuje się nazwy i kody określone we Wspólnym Słowniku Zamówień.
9. Dokumentacja projektowa, o której mowa powyżej, powinna zawierać i powinna być przekazana w następujących formach:
a) kompletny projekt budowlany i wykonawczy /3 egz. w wersji papierowej oraz 1 egz. w wersji elektronicznej/,
b) projekt czasowej oraz docelowej organizacji ruchu /3 egz. w wersji papierowej oraz 1 egz. w wersji elektronicznej/,
c) Specyfikacje Techniczną Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych /1 egz. w wersji papierowej oraz 1 egz. w wersji elektronicznej/,
d) kosztorys inwestorski /1 egz. w wersji papierowej oraz 1 egz. w wersji elektronicznej/,
e) przedmiar robót /1 egz. w wersji papierowej oraz 1 egz. w wersji elektronicznej/.
4.5.3.) Główny kod CPV: 71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
4.5.5.) Wartość części: 91514,95 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający unieważnia postępowanie - w zakresie części I - na podstawie art. 255 pkt. 1 ustawy zgodnie z którym Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia jeżeli nie złożono żadnego wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo żadnej oferty.
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Nie rozstrzygnięto
| 2026-03-06 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |