Zakup ciągnika rolniczego
Gmina Święciechowa
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00144088
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00144088/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-03-06 14:15
- Lokalizacja
- Święciechowa, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-5d1e62b2-a929-4ee1-9d08-2fa89ae68583
- Identyfikator
- 6972235722
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00144088 z dnia 2026-03-06 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Zakup ciągnika rolniczego
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Święciechowa
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 411050712
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Ułańska
1.5.2.) Miejscowość: Święciechowa
1.5.3.) Kod pocztowy: 64-115
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL417 - Leszczyński
1.5.7.) Numer telefonu: (65)5333510
1.5.8.) Numer faksu: (65)5299548
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzadgminy@swieciechowa.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://swieciechowa.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-5d1e62b2-a929-4ee1-9d08-2fa89ae685831.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Zakup ciągnika rolniczego2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5d1e62b2-a929-4ee1-9d08-2fa89ae68583
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00144088
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-03-06
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00039171/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.2 Zakup ciągnika
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00116908
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: P.271.5.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest zakup ciągnika rolniczego. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia i zakres wymaganych parametrów zamówienia określono w Załączniku nr 1A do SWZ. 2. W terminie dostawy ciągnika należy dostarczyć instrukcje obsługi i konserwacji ciągnika, urządzeń i sprzętu zamontowanego w ciągniku w języku polskim, książki gwarancyjne ciągnika oraz wyposażenia, świadectwo homologacji oraz komplet dokumentów niezbędnych do dokonania rejestracji ciągnika.
3. Wykonawca dostarczy ciągnik rolniczy do siedziby zamawiającego na swój koszt.
4. Oferowany ciągnik musi być fabrycznie nowy, przy czym Zamawiający dopuszcza dostawę ciągnika nowego, zarejestrowanego w Polsce z rokiem produkcji od 2024 włącznie.
5. Szczegółowy zakres wymaganych parametrów zamówienia określono w Załączniku nr 1A do SWZ. Zamawiający będzie sprawdzał parametry techniczne zaoferowanego przedmiotu zamówienia na podstawie dokumentów złożonych do oferty (Załącznik nr 1A do SWZ) oraz oficjalnych specyfikacji technicznych jego producenta.
6. Wykonawca zobowiązany jest do posiadania ważnego ubezpieczenia pojazdów.
4.5.3.) Główny kod CPV: 16700000-2 - Ciągniki
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Przepis art. 255 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych stanowi, iż Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli: cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.Do postępowania wpłynęły trzy oferty:
1) P.H.P. Agro-Efekt Sp. z o.o., Słupia 53, 63 – 642 Perzów – wartość oferty brutto 509 220,00 zł;
2) Kelver Sp. z o.o., Al. Jana Pawła II 85, 44 – 240 Żory – wartość oferty brutto 1 230 000,00 zł;
3) KUNERT Spółka Jawna, Poladowo 70, 64 – 030 Śmigiel – wartość oferty brutto 568 137,00 zł.
Zamawiający odrzucił z postępowania oferty złożone przez firmę P.H.P. Agro-Efekt Sp. z o.o. oraz KUNERT Spółka Jawna. W postępowaniu pozostała jedna ofert o wartości 1 230 000,00 zł.
Wartość oferty z najniższą ceną dla przedmiotowego zamówienia publicznego wynosi 1 230 000,00 zł brutto, natomiast kwota jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia wynosi 500 000,00 zł. Jednocześnie Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty. Zatem zaistniała przesłanka do unieważnienia postępowania, o której mowa w cytowanym wyżej art. 255 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych.
| 2026-03-06 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |