Remont wraz z koniecznymi przebudowami i rozbudowami budynku laboratoryjnego Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim na Centrum Innowacji Technologicznych
ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNYCH
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00145219
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00145219/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-03-09 10:52
- Lokalizacja
- Ostrów Wielkopolski, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-07da4b31-8a3a-400d-af1f-ae70ee9125c0
- Identyfikator
- 6222234859
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00145219 z dnia 2026-03-09 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont wraz z koniecznymi przebudowami i rozbudowami budynku laboratoryjnego Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim na Centrum Innowacji Technologicznych
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNYCH
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000035139
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Poznańska 43
1.5.2.) Miejscowość: Ostrów Wielkopolski
1.5.3.) Kod pocztowy: 63-400
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL416 - Kaliski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zst@zst-ostrow.edu.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bis.zst-ostrow.edu.pl/
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remont wraz z koniecznymi przebudowami i rozbudowami budynku laboratoryjnego Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim na Centrum Innowacji Technologicznych2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-07da4b31-8a3a-400d-af1f-ae70ee9125c0
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00145219
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-03-09
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00113795
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Zamawiający może udzielić zamówienia w trybie zamówienia z wolnej ręki, jeżeli w przypadku udzielenia, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego, dotychczasowemu wykonawcy usług lub robót budowlanych, zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług lub robót budowlanych, jeżeli takie zamówienie było przewidziane w ogłoszeniu o zamówieniu dla zamówienia podstawowego i jest zgodne z jego przedmiotem oraz całkowita wartość tego zamówienia została uwzględniona przy obliczaniu jego wartości.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Obecnie trwa rozbudowa Zespołu Szkół Technologicznych w Ostrowie Wielkopolskim, głównie w zakresie budynku laboratorium na Centrum Innowacji Technologicznych (dalej CIT). Projekt ten jest realizowany w ramach projektu "Poprawa jakości kształcenia w Powiecie Ostrowskim poprzez utworzenie CIT - Centrum Innowacji Technologicznych" nr FEWP.05.01.IZ.00-0045/23-00, dofinansowanego z funduszy Unii Europejskiej.
W trakcie realizacji adaptacji budynku laboratorium na CIT, Zamawiający postanowił, iż strefy nieobjęte dofinansowaniem także powinny zostać wyremontowane, by zapewnić ciągłość instalacji, spójność funkcjonalną i rzeczową nowobudowanej części z tą już istniejącą. Wszystkie rozwiązania funkcjonalne, techniczne oraz architektoniczne muszą zostać opracowane z uwzględnieniem opracowań określonych w ww. zadaniu, a prace określone w PFU mają na celu ujednolicenie standardu dla całego budynku. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowej oraz wykonanie prac budowlanych.
Zamawiający postanowił skorzystać z przewidzianej w ogłoszeniu o zamówieniu dotyczącego CIT możliwości zlecenia, za pomocą zamówienia z wolnej ręki, prac remontowych i modernizacyjnych w budynku laboratorium.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przembud POB Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6222826413
7.3.4) Miejscowość: Ostrów Wielkopolski
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-02-24
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 4300000 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-06-30| 2026-03-09 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |