Podniesienie cyberbezpieczeństwa Gminy Rusinów

Gmina Rusinów

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00146022
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00146022/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-03-09 13:46
Lokalizacja
Rusinów, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-32fbeca8-1c93-4f5a-bb37-7a16c2c9a685
Identyfikator
6010085662
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Urządzenia do przechowywania i odczytu danychNadmiarowa macierz niezależnych dysków (RAID)Urządzenia z pamięcią flashJednostki do przechowywania taśm magnetycznychUrządzenia siecioweSieć internetowaSystem kontroli dostępuPakiety oprogramowania zabezpieczającegoSystemy operacyjneSerweryUsługi szkolenioweUsługi audytu komputerowego i testowania komputerówTesty i ocena sprzętu bezpieczeństwa

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00146022 z dnia 2026-03-09

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Podniesienie cyberbezpieczeństwa Gminy Rusinów

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Rusinów

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 670223965

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Żeromskiego 4

1.5.2.) Miejscowość: Rusinów

1.5.3.) Kod pocztowy: 26-411

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL921 - Radomski

1.5.7.) Numer telefonu: 48 6727025

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@rusinow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.rusinow.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-32fbeca8-1c93-4f5a-bb37-7a16c2c9a685

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Podniesienie cyberbezpieczeństwa Gminy Rusinów

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-32fbeca8-1c93-4f5a-bb37-7a16c2c9a685

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00146022

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-03-09

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00007282/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.1 Podniesienie cyberbezpieczeństwa Gminy Rusinów

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Program grantowy "Cyberbezpieczny Samorząd"

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00130529

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZF.271.6.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Realizacja zamówienia obejmuje wdrożenie technicznych systemów zabezpieczeń infrastruktury teleinformatycznej Zamawiającego, a następnie opracowanie i wdrożenie Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji (SZBI), przeprowadzenie audytów bezpieczeństwa oraz osiągnięcie zgodności z wymaganiami Krajowych Ram Interoperacyjności.

W ramach realizacji zamówienia przewiduje się w szczególności:

a) dostawę i wdrożenie systemu zabezpieczeń sieci obejmującego zaporę sieciową klasy Next-Generation Firewall (NGFW),
b) dostawę i wdrożenie zintegrowanego systemu cyberbezpieczeństwa w modelu SaaS zapewniającego ochronę stacji roboczych i serwerów oraz wykrywanie i reagowanie na incydenty bezpieczeństwa,
c) dostawę i wdrożenie systemu kontroli dostępu do sieci (NAC) zapewniającego kontrolę urządzeń i użytkowników uzyskujących dostęp do sieci teleinformatycznej Zamawiającego,
d) przeprowadzenie audytu wstępnego cyberbezpieczeństwa oraz identyfikację luk bezpieczeństwa,
e) opracowanie i wdrożenie dokumentacji oraz procedur Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji,
f) przeprowadzenie audytu zgodności z Krajowymi Ramami Interoperacyjności, realizację szkoleń z zakresu cyberbezpieczeństwa,
g) przeprowadzenie audytu końcowego potwierdzającego wdrożenie SZBI oraz osiągnięcie wymaganej zgodności.

4.5.3.) Główny kod CPV: 30233000-1 - Urządzenia do przechowywania i odczytu danych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

30233141-1 - Nadmiarowa macierz niezależnych dysków (RAID)

30233180-6 - Urządzenia z pamięcią flash

30233120-8 - Jednostki do przechowywania taśm magnetycznych

32420000-3 - Urządzenia sieciowe

32412110-8 - Sieć internetowa

42961100-1 - System kontroli dostępu

48730000-4 - Pakiety oprogramowania zabezpieczającego

48620000-0 - Systemy operacyjne

48820000-2 - Serwery

80500000-9 - Usługi szkoleniowe

72800000-8 - Usługi audytu komputerowego i testowania komputerów

73431000-2 - Testy i ocena sprzętu bezpieczeństwa

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zgodnie z dyspozycją art. 255 pkt 2 ustawy PZP postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na ww. zadanie zostaje unieważnione, ponieważ wszystkie złożone oferty podlegały odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 lub 6. Wpłynęły dwie oferty, z których jedna nie obejmowała całości przedmiotu zamówienia, a druga została sporządzona na nieprawidłowym formularzu, wskutek czego nie zawierała wszystkich informacji, wymaganych zgodnie z SWZ.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

2026-03-09 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy