DOSTAWA URZĄDZEŃ SYMULUJĄCYCH OGRANICZONĄ WIDOCZNOŚĆ DO SZKOLENIA W LOTACH WEDŁUG WSKAZAŃ PRZYRZĄDÓW.
Lotnicze Pogotowie Ratunkowe
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00147499
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00147499/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-03-10 11:47
- Lokalizacja
- Warszawa, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-cb75219a-31dd-4ff4-9a2d-c903a279daa1
- Identyfikator
- 5222548391
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Napowietrzne, lotnicze urządzenia szkoleniowe
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
—
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00147499 z dnia 2026-03-10 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
DOSTAWA URZĄDZEŃ SYMULUJĄCYCH OGRANICZONĄ WIDOCZNOŚĆ DO SZKOLENIA W LOTACH WEDŁUG WSKAZAŃ PRZYRZĄDÓW.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Lotnicze Pogotowie Ratunkowe
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 016321074
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Księżycowa 5
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 01-934
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: dzp@lpr.com.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.lpr.com.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-cb75219a-31dd-4ff4-9a2d-c903a279daa11.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
DOSTAWA URZĄDZEŃ SYMULUJĄCYCH OGRANICZONĄ WIDOCZNOŚĆ DO SZKOLENIA W LOTACH WEDŁUG WSKAZAŃ PRZYRZĄDÓW.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-cb75219a-31dd-4ff4-9a2d-c903a279daa1
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00147499
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-03-10
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Zamawiający informuje, że zamówienie jest współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027, projekt pn. „Szkolenia kadry Lotniczego Pogotowia Ratunkowego”, numer: FERS.01.13-IP.07-0009/25.2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00104303
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: Nr sprawy: ZP/2/II/2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest dostawa 27 sztuk fabrycznie nowych urządzeń (wraz z dedykowanym oprogramowaniem) symulujących ograniczoną widoczność podczas lotu śmigłowcem.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 2 do SWZ. Sposób realizacji zamówienia określony jest w projektowanych postanowieniach umowy (załącznik nr 3 do SWZ).
4.5.3.) Główny kod CPV: 34741500-8 - Napowietrzne, lotnicze urządzenia szkoleniowe
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie faktyczne: W przedmiotowym postępowaniu została złożona jedna oferta:AIR TEAM, s.r.o.
Masarykovo namesti 354,
66471 Veverska Bityska,
Republika Czeska
cena 200 934,00 PLN
cena brutto: 247 148,82 PLN*
* cena oferty wraz z kwotą podatku od towarów i usług, którą Zamawiający zobowiązany będzie rozliczyć przy wyborze oferty, zgodnie z art. 225 ustawy Pzp.
Oferta z najniższą ceną przekroczyła kwotę, którą Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia o 29 967,57 PLN brutto. W związku z brakiem możliwości zwiększenia przedmiotowej kwoty do oferty z najniższą ceną, Zamawiający unieważnia postępowanie.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 200934 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 200934 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 200934 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
| 2026-03-10 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |