Dostawa urządzeń i oprogramowania zwiększających odporność na cyberataki wraz z wdrożeniem w ramach realizacji projektu „Cyberbezpieczny Samorząd” realizowanego przez Gminę Sobolew
GMINA SOBOLEW
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00148500
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00148500/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-03-10 15:02
- Lokalizacja
- Sobolew, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-7a5ca4b9-2d23-4a98-a125-e4415f0f3773
- Identyfikator
- 8262044209
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00148500 z dnia 2026-03-10 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa urządzeń i oprogramowania zwiększających odporność na cyberataki wraz z wdrożeniem w ramach realizacji projektu „Cyberbezpieczny Samorząd” realizowanego przez Gminę Sobolew
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA SOBOLEW
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 711582351
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Rynek 1
1.5.2.) Miejscowość: Sobolew
1.5.3.) Kod pocztowy: 08-460
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL912 - Warszawski wschodni
1.5.7.) Numer telefonu: 256825023
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@sobolew.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.sobolew.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-7a5ca4b9-2d23-4a98-a125-e4415f0f37731.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawa urządzeń i oprogramowania zwiększających odporność na cyberataki wraz z wdrożeniem w ramach realizacji projektu „Cyberbezpieczny Samorząd” realizowanego przez Gminę Sobolew2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7a5ca4b9-2d23-4a98-a125-e4415f0f3773
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00148500
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-03-10
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00036536/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.1 Realizacja projektu Cyberbezpieczny Samorząd
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Cyberbezpieczny Samorząd" z Funduszy Europejskich na Rozwój Cyfrowy 2021-2027 (FERC) Priorytet II: Zaawansowane usługi cyfrowe, Działanie 2.2.- Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00124379
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IG.271.2.2026/ZP
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest: Zakup i dostawa sprzętu komputerowego i oprogramowania wraz z usługą wdrożenia w ramach realizacji projektu „Cyberbezpieczny Samorząd” realizowanego przez Gminę Sobolew. Zamówienie ma na celu podniesienie standardów bezpieczeństwa informacji w Gminie Sobolew poprzez szereg inwestycji w infrastrukturę serwerową, narzędzia informatyczne oraz środki organizacyjne aby zapewnić cyberodporność infrastruktury. Zachowując ciągłość realizowania zadań publicznych, wzmacnianie odporności oraz zdolności do skutecznego zapobiegania i reagowania na incydenty w systemach teleinformatycznych w następujących obszarach:
1.1. Centralny System Bezpieczeństwa: System Zarządzania Infrastrukturą z Modułami Inwentaryzacji, Monitorowania Sieci i Ochrony Danych
1.2. Oprogramowanie antywirusowe z funkcjami klasy EDR
1.3. Oprogramowanie BDR
1.4. Wdrożanie systemu automatycznego skanowania podatności
1.5. Utworzenie systemu monitorowania zmian w otoczeniu – System monitorowania i centralny system logowania
1.6. NAS (Network Attached Storage) - Przestrzeń Dyskowa na potrzeby Backup, przestrzeni Logów, przestrzeni plików użytkownik
1.7. UPS
1.8. Zakup usługi segmentacji sieci na VLAN wraz z zakupem nowych zarządzalnych urządzeń sieciowe z obsługą VLAN, MACsec, standardu 802.1X i wsparciem rozwiązań UTM
1.9. Zakup i dostawa agregatu prądotwórczego
2. Zakres zamówienia został szczegółowo opisany w Opisie Przedmiotu Zamówienia (załącznik nr 1 do SWZ).
3. Wykonawca zobowiązuje się dostarczyć fabrycznie nowy sprzęt, nieużywany, nieregenerowany, kompletny, wyprodukowany nie wcześniej niż w styczniu 2025 r., dostarczony w oryginalnym, nienaruszonym opakowaniu, zabezpieczonym przez producenta, wraz z niezbędnymi przewodami, odpowiednim oprogramowaniem oraz wymaganymi prawem atestami i certyfikatami
4.5.3.) Główny kod CPV: 30200000-1 - Urządzenia komputerowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
48822000-6 - Serwery komputerowe
31682520-1 - Awaryjne urządzenia wyłączeniowe
32420000-3 - Urządzenia sieciowe
35120000-1 - Systemy i urządzenia nadzoru i bezpieczeństwa
48821000-9 - Serwery sieciowe
51610000-1 - Usługi instalowania urządzeń komputerowych i przetwarzania informacji
48620000-0 - Systemy operacyjne
48900000-7 - Różne pakiety oprogramowania i systemy komputerowe
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Z uwagi na fakt, że jedyna oferta złożona w postępowaniu podlega odrzuceniu, zgodnie z brzmieniem art. 255 pkt 2) ustawy Pzp Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, jeżeli wszystkie oferty podlegały odrzuceniu.Z uwagi na fakt, że jedyna oferta złożona w postępowaniu podlega odrzuceniu na podstawie art. 266 ust. 1 pkt. 5 ustawy pzp, zgodnie z brzmieniem art. 255 pkt 2) ustawy pzp Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, jeżeli wszystkie oferty podlegały odrzuceniu.
| 2026-03-10 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |