Transformacja energetyczna budynków mieszkalnych w celu ograniczenia niskiej emisji w Gminie Strzegom.

Gmina Strzegom

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00148581
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00148581/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-03-10 15:36
Lokalizacja
Strzegom, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-8e6975e0-29ab-4404-ab16-576b159bc538
Identyfikator
8842365255
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty elewacyjneWykonywanie pokryć dachowych

Wykonawcy

3 przyznane

BUDRAF SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ - SPÓŁKA KOMANDYTOWAWałbrzych, PL · lot 0
819 564,3 PLN
PIOTR PIASECKIŚwidnica, PL · lot 1
841 745,76 PLN
PIOTR PIASECKIŚwidnica, PL · lot 2
1 083 808,16 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00148581 z dnia 2026-03-10

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Transformacja energetyczna budynków mieszkalnych w celu ograniczenia niskiej emisji w Gminie Strzegom.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Strzegom

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 890718372

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek 38

1.5.2.) Miejscowość: Strzegom

1.5.3.) Kod pocztowy: 58-150

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski

1.5.7.) Numer telefonu: 748560599

1.5.8.) Numer faksu: 748560516

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: strzegom@strzegom.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.strzegom.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1249650

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Transformacja energetyczna budynków mieszkalnych w celu ograniczenia niskiej emisji w Gminie Strzegom.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8e6975e0-29ab-4404-ab16-576b159bc538

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00148581

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-03-10

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00038444/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.11 Transformacja energetyczna budynków mieszkalnych w celu ograniczenia niskiej emisji w Gminie Strzegom

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Program Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021-2027.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00059585

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WIiZP.271.1.2026.AJk

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 2369892,92 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zadanie 1: Termomodernizacja budynku mieszkalnego wielorodzinnego
przy ul. Wałbrzyskiej nr 2 w Strzegomiu
Zamówienie polega na wykonaniu robót budowlanych w zakresie wykonania prac termomodernizacyjnych w budynku mieszkalnym wielorodzinnym przy ul. Wałbrzyskiej nr 2 w Strzegomiu.
Zakres zadania 1 wynika z dokumentacji projektowej oraz z audytu energetycznego budynku, stanowiącego załącznik do SWZ. Zakres zadania 1 obejmuje następujące prace:
1) termomodernizacja ścian zewnętrznych przy uwzględnieniu ocieplenia ścian do głębokości 80 cm) poniżej poziomu gruntu,
2) termomodernizacja stropu nad piwnicą,
3) termomodernizacja części stropów wewnętrznych od strony poddasza (na dwóch poziomach),
4) termomodernizacja ściany wewnętrznej poddasza, wydzielającej części mieszkalne,
5) termomodernizacja połaci dachu od wewnątrz w części mieszkalnej,
6) wymiana określonej w projekcie stolarki okiennej i drzwiowej zewnętrznej,
7) wymiana obróbek blacharskich, rynien, rur spustowych i parapetów zewnętrznych,
8) wykonanie nowej instalacji odgromowej (wymiana), po uprzednim demontażu istniejącej w związku z ociepleniem ścian zewnętrznych,
9) docieplenie stropodachu płaskiego oraz wymiana pokrycia dachu skośnego wraz z remontem kominów,
10)wykonanie wszystkich robót towarzyszących wynikających z projektu technicznego i opisanych w audycie energetycznym dla budynku (Audyt energetyczny dla budynku mieszkalnego wielorodzinnego, ul. Wałbrzyska 2 w Strzegomiu - str. 31-32- pkt 8 Opis techniczny optymalnego wariantu przedsięwzięcia termomodernizacyjnego, przypisy do poszczególnych usprawnień- Uwagi: Roboty towarzyszące).
11) wykonanie wszystkich robót przygotowawczych niezbędnych do wykonania zakresu robót zgodnie z przedmiotem zamówienia,
12) montaż 5 szt. budek lęgowych dla wróbli i 4 szt. budek dedykowanych dla nietoperzy, jako działanie kompensacyjne- minimalizujące negatywny wpływ inwestycji na chronione gatunki ptaków i nietoperzy, wynikające z przeprowadzonej ekspertyzy przyrodniczej (ornitologicznej i chiropterologicznej), zleconej przez Zamawiającego; budki zostaną dostarczone Wykonawcy przez Zamawiającego,
13) montaż tablicy informującej o dofinansowaniu zadania (tablica informacyjna zostanie dostarczona przez Zamawiającego).
Szczegółowy zakres robót dla poszczególnych zadań wynika z SWZ, umowy i dokumentacji technicznej.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45443000-4 - Roboty elewacyjne

45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych

4.5.5.) Wartość części: 788453,61 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zamówienie polega na wykonaniu robót budowlanych w zakresie wykonania prac termomodernizacyjnych w budynku mieszkalnym przy ul. Szkolnej nr 5 w Goczałkowie.
Zakres robót dla zadania 2- Termomodernizacja budynku mieszkalnego przy ul. Szkolnej nr 5 w Goczałkowie.
Zakres zadania 2 wynika z dokumentacji projektowej oraz z audytu energetycznego budynku, stanowiącego załącznik do SWZ. Zakres zadania 2 obejmuje następujące prace:
1) termomodernizacja ścian zewnętrznych przy uwzględnieniu ocieplenia ścian do głębokości 80 cm) poniżej poziomu gruntu,
2) termomodernizacja części stropów wewnętrznych od strony poddasza (na dwóch poziomach),
3) termomodernizacja ściany wewnętrznej poddasza, wydzielającej części mieszkalne,
4) termomodernizacja połaci dachu od wewnątrz w części mieszkalnej,
5) wymiana określonej w projekcie stolarki okiennej i drzwiowej zewnętrznej,
6) wymiana obróbek blacharskich, rynien, rur spustowych i parapetów zewnętrznych,
7) wykonanie nowej instalacji odgromowej (wymiana), po uprzednim demontażu istniejącej w związku z ociepleniem ścian zewnętrznych,
8) remont dachu i wymiana pokrycia dachu wraz z remontem kominów,
9) wykonanie wszystkich robót towarzyszących wynikających z projektu technicznego i opisanych w audycie energetycznym dla budynku (Audyt energetyczny dla budynku mieszkalnego wielorodzinnego, ul. Szkolna 5 w Goczałkowie - str. 28-29- pkt 8 Opis techniczny optymalnego wariantu przedsięwzięcia termomodernizacyjnego, przypisy do poszczególnych usprawnień- Uwagi: Roboty towarzyszące),
10) wykonanie wszystkich robót przygotowawczych niezbędnych do wykonania zakresu robót zgodnie z przedmiotem zamówienia.
11) montaż 3 szt. budek lęgowych dla wróbli i 3 szt. budek dedykowanych dla nietoperzy, jako działanie kompensacyjne- minimalizujące negatywny wpływ inwestycji na chronione gatunki ptaków i nietoperzy, wynikające z przeprowadzonej ekspertyzy przyrodniczej (ornitologicznej i chiropterologicznej), zleconej przez Zamawiającego; budki zostaną dostarczone Wykonawcy przez Zamawiającego,
12) montaż tablicy informującej o dofinansowaniu zadania (tablica informacyjna zostanie dostarczona przez Zamawiającego).
Szczegółowy zakres robót dla poszczególnych zadań wynika z SWZ, umowy i dokumentacji technicznej.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45443000-4 - Roboty elewacyjne

45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych

4.5.5.) Wartość części: 671626,15 PLN

Część 3

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zamówienie polega na wykonaniu robót budowlanych w zakresie wykonania prac termomodernizacyjnych w budynku mieszkalnym przy ul. Jeleniogórskiej
nr 13 w Strzegomiu.
Zakres robót dla zadania 3- Termomodernizacja budynku mieszkalnego przy
ul. Jeleniogórskiej nr 13 w Strzegomiu.
Zakres zadania 3 wynika z dokumentacji projektowej oraz z audytu energetycznego budynku, stanowiącego załącznik do SWZ. Zakres Zadania 3 obejmuje następujące prace:
1) termomodernizacja ścian zewnętrznych przy uwzględnieniu ocieplenia ścian do głębokości 80 cm) poniżej poziomu gruntu,
2) termomodernizacja stropu nad piwnicą,
3) termomodernizacja części stropów wewnętrznych od strony poddasza (na dwóch poziomach),
4) termomodernizacja ściany wewnętrznej poddasza, wydzielającej części mieszkalne,
5) termomodernizacja połaci dachu od wewnątrz w części mieszkalnej,
6) wymiana określonej w projekcie stolarki okiennej i drzwiowej zewnętrznej,
7) wymiana obróbek blacharskich, rynien, rur spustowych i parapetów zewnętrznych,
8) wykonanie nowej instalacji odgromowej (wymiana), po uprzednim demontażu istniejącej w związku z ociepleniem ścian zewnętrznych,
9) remont dachu i wymiana pokrycia dachu wraz z remontem kominów,
10) renowacja (oczyszczenie i impregnacja) schodów granitowych oraz tynkowanie oraz malowanie balustrady stalowej i murowanej,
11) wykonanie wszystkich robót towarzyszących wynikających z projektu technicznego i opisanych w audycie energetycznym dla budynku (Audyt energetyczny dla budynku mieszkalnego wielorodzinnego, ul. Jeleniogórska 13 w Strzegomiu - str. 30-31- pkt 8 Opis techniczny optymalnego wariantu przedsięwzięcia termomodernizacyjnego, przypisy do poszczególnych usprawnień- Uwagi: Roboty towarzyszące),
12) wykonanie wszystkich robót przygotowawczych niezbędnych do wykonania zakresu robót zgodnie z przedmiotem zamówienia,
13) montaż 3 szt. budek lęgowych dla wróbli i 3 szt. budek dedykowanych dla nietoperzy, jako działanie kompensacyjne- minimalizujące negatywny wpływ inwestycji na chronione gatunki ptaków i nietoperzy, wynikające z przeprowadzonej ekspertyzy przyrodniczej (ornitologicznej i chiropterologicznej), zleconej przez Zamawiającego; budki zostaną dostarczone Wykonawcy przez Zamawiającego,
14) montaż tablicy informującej o dofinansowaniu zadania (tablica informacyjna zostanie dostarczona przez Zamawiającego).
Szczegółowy zakres robót dla poszczególnych zadań wynika z SWZ, umowy i dokumentacji technicznej.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45443000-4 - Roboty elewacyjne

45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych

4.5.5.) Wartość części: 909813,16 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 819564,30 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 899174,23 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 819564,30 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: BUDRAF Sp. z o.o. Sp. K.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8862978564

7.3.3) Ulica: Niepodległości 37A

7.3.4) Miejscowość: Wałbrzych

7.3.5) Kod pocztowy: 58-303

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-03-10

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 819564,30 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 165 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 841745,76 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 841745,76 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 841745,76 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: MAX-PROFI Piotr Piasecki

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8842797492

7.3.3) Ulica: Sarnia 5

7.3.4) Miejscowość: Świdnica

7.3.5) Kod pocztowy: 58-150

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-03-10

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 841745,76 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 165 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Część 3

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1083808,16 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1083808,16 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1083808,16 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: MAX-PROFI Piotr Piasecki

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8842797492

7.3.3) Ulica: Sarnia 5

7.3.4) Miejscowość: Świdnica

7.3.5) Kod pocztowy: 58-100

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 3)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-03-10

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1083808,16 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 165 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-03-10 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane