Zakup i dostawa materiałów plastycznych, zestawów edukacyjnych i robotycznych, pomocy multimedialnych oraz wyposażenia stref relaksu dla placówki edukacyjnej

GMINA BARCZEWO

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00148745
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00148745/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-03-10 21:20
Lokalizacja
Barczewo, warmińsko-mazurskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-6962692f-a83f-4e3f-81ee-20e13d2f7b74
Identyfikator
7393844890
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Pomoce dydaktyczneBadawcze, testowe i naukowe symulatory techniczneUrządzenia multimedialneMeble szkolne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00148745 z dnia 2026-03-10

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Zakup i dostawa materiałów plastycznych, zestawów edukacyjnych i
robotycznych, pomocy multimedialnych oraz wyposażenia stref relaksu
dla placówki edukacyjnej

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA BARCZEWO

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 510743574

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: pl. Ratuszowy 1

1.5.2.) Miejscowość: Barczewo

1.5.3.) Kod pocztowy: 11-010

1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL622 - Olsztyński

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@barczewo.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://barczewo.bip.net.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/barczewo

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zakup i dostawa materiałów plastycznych, zestawów edukacyjnych i
robotycznych, pomocy multimedialnych oraz wyposażenia stref relaksu
dla placówki edukacyjnej

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6962692f-a83f-4e3f-81ee-20e13d2f7b74

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00148745

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-03-10

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00017828/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.1 SkillUp-rozwijaj kompetencje w szkole podstawowej nr 3 w Barczewie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Zadanie dofinansowane jest w ramach dotacji z Funduszy Europejskich dla Warmii i Mazur.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00049007

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: BI.271.1.4.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 60561,22 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa materiałów plastycznych, zestawów
edukacyjnych i robotycznych, pomocy multimedialnych oraz wyposażenia stref
relaksu przeznaczonych do realizacji zajęć dydaktycznych, edukacyjnych i
rozwojowych w placówce edukacyjnej.
2. Zakres zamówienia obejmuje w szczególności:
1) Materiały plastyczne i kreatywne,
2) Zestawy edukacyjne – Blok I,
3) Zestawy edukacyjne – Blok II,
4) Pomoce multimedialne,
5) Wyposażenie stref relaksu.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 1.1 do
niniejszej SWZ postępowania.
4. Wszystkie dostarczone produkty muszą być:
1) fabrycznie nowe,
2) wolne od wad fizycznych i prawnych,
3) zgodne z obowiązującymi normami oraz przepisami bezpieczeństwa,
4) dopuszczone do użytkowania w placówkach edukacyjnych.

4.5.3.) Główny kod CPV: 39162100-6 - Pomoce dydaktyczne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

38970000-5 - Badawcze, testowe i naukowe symulatory techniczne

32322000-6 - Urządzenia multimedialne

39160000-1 - Meble szkolne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W toku prowadzonego postępowania Zamawiający stwierdził wystąpienie
nieprawidłowości w dokumentacji zamówienia polegającej na ujęciu w opisie przedmiotu
zamówienia jednej pozycji asortymentowej, która omyłkowo została włączona do zakresu
niniejszego postępowania, pomimo że nie powinna stanowić jego przedmiotu.
Wskazana pozycja została uwzględniona w dokumentacji zamówienia oraz w formularzu
ofertowym, co miało bezpośredni wpływ na sposób kalkulacji ceny ofertowej oraz
przygotowanie ofert przez wykonawców. W konsekwencji wykonawcy sporządzili oferty
w oparciu o zakres zamówienia obejmujący element, który nie powinien być objęty
niniejszym postępowaniem.
Stwierdzona nieprawidłowość ma charakter istotny, gdyż wpływa na zakres przedmiotu
zamówienia oraz sposób kalkulacji ceny ofertowej. Usunięcie wskazanej wady na
obecnym etapie postępowania wymagałoby zmiany zakresu zamówienia oraz
ponownego umożliwienia wykonawcom przygotowania ofert, co nie jest możliwe bez
naruszenia zasad określonych w ustawie Prawo zamówień publicznych, w szczególności
zasad uczciwej konkurencji i równego traktowania wykonawców.
Jednocześnie w trakcie trwania postępowania upłynął termin związania ofertą określony
w dokumentach zamówienia. W konsekwencji wykonawcy nie są już związani złożonymi
ofertami, co uniemożliwia Zamawiającemu dokonanie skutecznego wyboru oferty
najkorzystniejszej oraz zawarcie ważnej umowy w sprawie zamówienia publicznego.
W zaistniałym stanie faktycznym kontynuowanie postępowania nie pozwalałoby na
zawarcie umowy, która nie byłaby obarczona wadą prawną.
2026-03-10 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy