Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie gminy Bierawa - Budowa sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej w Ortowicach, ul. Bukowa
GMINA BIERAWA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00149634
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00149634/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-03-11 11:08
- Lokalizacja
- Bierawa, opolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-f2017684-fc0e-4af8-a4ea-b2f095590961
- Identyfikator
- 7492055417
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00149634 z dnia 2026-03-11 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie gminy Bierawa - Budowa sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej w Ortowicach, ul. Bukowa
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA BIERAWA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531412935
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Wojska Polskiego 12
1.5.2.) Miejscowość: Bierawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 47-240
1.5.4.) Województwo: opolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski
1.5.7.) Numer telefonu: +48774872266
1.5.8.) Numer faksu: +48774872262
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@bierawa.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bierawa.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-f2017684-fc0e-4af8-a4ea-b2f0955909611.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie gminy Bierawa - Budowa sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej w Ortowicach, ul. Bukowa2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f2017684-fc0e-4af8-a4ea-b2f095590961
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00149634
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-03-11
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00016406/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Budowa sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej w Ortowicach, ul. Bukowa
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności w zakresie inwestycji w zrównoważoną gospodarkę wodno-ściekową na terenach wiejskich w zakresie inwestycji B3.1.1 „Inwestycji w zrównoważoną gospodarkę wodno-ściekową na terenach wiejskich"2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00021873
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IRZP.271.1.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 1036260,70 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest budowa sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej w Ortowicach, ul Bukowa.
Przedsięwzięcie realizowane w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności w zakresie inwestycji w zrównoważoną gospodarkę wodno-ściekową na terenach wiejskich w zakresie inwestycji B3.1.1 „Inwestycji w zrównoważoną gospodarkę wodno-ściekową na terenach wiejskich”.
1. Zakres rzeczowy zadania obejmuje m.in.:
a) sieć kanalizacji sanitarnej:
- kolektory z rur PVC Dz 200 – 370,1 mb,
- przykanaliki z ruru PVC Dz160 – 93,4 mb,
- przepompownia ścieków sanitarnych – 1 kpl.,
- rurociąg tłoczny Dz 90 – 395,8 mb.
b) sieć wodociągowa
- sieć wodociągowa DZ 110 – 544 mb
- hydrant nadziemny dn 80 – 5 szt.
- przyłącza wody
Szczegółowy zakres robót precyzuje dokumentacja projektowa oraz STWIORB stanowiące załączniki do SWZ.
Przedmiar robót stanowi wyłącznie materiał pomocniczy ułatwiający Wykonawcy wyliczenie ceny ofertowej przedmiotu zamówienia.
2.Szczegółowe zasady i warunki realizacji zamówienia publicznego, warunki płatności, oraz warunki odbioru robót zawarte są we wzorze umowy.
3.Gwarancja co najmniej 36 miesięcy, licząc od daty odbioru końcowego przedmiotu umowy.
4.Wykonanie zadania obejmuje dodatkowo m.in.:
- kompleksową obsługę geodezyjną,
- wykonanie dokumentacji powykonawczej,
- organizację, zagospodarowanie i likwidację placu budowy,
- oznakowanie budowy,
- odbiory z udziałem inwestora,
- po zakończeniu robót doprowadzenie do należytego stanu i porządku teren budowy,
- opracowanie planu BIOZ jeżeli będzie wymagany.
- uzyskanie uzgodnień związanych z zajęciem pasa drogowego,
- opracowanie organizacji ruchu na czas prowadzonych robót.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
45232423-3 - Roboty budowlane w zakresie przepompowni ścieków
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 11
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 11
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 750055,23 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1388301,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 750055,23 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Firma Handlowo-Usługowa Czesław Kaim
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7371215052
7.3.3) Ulica: Rupniów 157
7.3.4) Miejscowość: Nowe Rybie
7.3.5) Kod pocztowy: 34-652
7.3.6.) Województwo: małopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-02-24
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 750055,23 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-05-088.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-03-11 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |