Plac zabaw przy Przedszkolu nr 421 ul. Cegłowska 13a w Warszawie
Miasto Stołeczne Warszawa - Dzielnica Bielany
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00503734
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00503734/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-09-17 13:56
- Lokalizacja
- Warszawa, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-767b9afa-bdc7-44ec-bbc0-de19656165fd
- Identyfikator
- 01525964000041
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00503734 z dnia 2024-09-17 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Plac zabaw przy Przedszkolu nr 421 ul. Cegłowska 13a w Warszawie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Stołeczne Warszawa - Dzielnica Bielany
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 01525964000041
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: S. Żeromskiego 29
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 01-882
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.7.) Numer telefonu: 224434818
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: bielany.zamowienia@um.warszawa.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.um.warszawa.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://zamowienia.um.warszawa.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Plac zabaw przy Przedszkolu nr 421 ul. Cegłowska 13a w Warszawie2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-767b9afa-bdc7-44ec-bbc0-de19656165fd
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00503734
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-09-17
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00030972/11/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.25 Plac zabaw przy Przedszkolu nr 421 ul. Cegłowska 13A
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00443551
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: UD-III-WZP.271.29.2024.PMA
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 1016260,16 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie w formule „zaprojektuj i wybuduj” placu zabaw przy Przedszkolu nr 421 ul. Cegłowska 13a w Warszawie zgodnie z założeniami Programu Funkcjonalno-Użytkowego.
Przedmiot zamówienia obejmuje:
a) opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej zgodnie z Programem Funkcjonalno-Użytkowym;
b) opracowanie Specyfikacji Technicznych Wykonania i Odbioru Robót;
c) wykonanie robót budowlano-remontowych zgodnie z zaakceptowaną przez Zamawiającego dokumentacją projektową i Specyfikacją Techniczną Wykonania i Odbioru Robót;
d) pełnienie nadzoru autorskiego;
e) zabezpieczenie istniejącej roślinności zlokalizowanej w sąsiedztwie prowadzonych prac budowlanych na czas budowy;
f) wykonanie robót na podstawie dokumentów, o których mowa w lit. a)i b).
Aktualnie na placu zabaw znajdują się urządzenia zabawowe i drewniany płot, które należy zdemontować, a następnie zutylizować (na koszt Wykonawcy).
Planowane rozwiązanie ma zapewnić bezpieczeństwo dzieciom korzystającym z placu zabaw. Jednocześnie ma podwyższyć atrakcyjność terenu zabaw. Powstający plac zabaw ma być kameralny, powinien stanowić atrakcję dla dzieci w wieku przedszkolnym. Urządzenia zabawowe zostały tak dobrane aby rozszerzyć funkcjonalność względem obecnego wyposażenia. Zaplanowano nawierzchnię bezpieczną z EPDM z wzorami.
Tematyka placu zabaw nawiązuje do lasu. Kolorystyka urządzeń powinna być stonowana: brązowa, szara, zielona, nawierzchnia bezpieczna w kolorze zielonym.
UWAGA!
- Na działce znajduje się budynek, który podlega ochronie Konserwatora Zabytków oraz drzewo - Pomnik Przyrody. Przy projektowaniu należy uwzględnić zalecenia Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków oraz wytyczne Biura Ochrony Środowiska, stanowiące załączniki do PFU.
- Urządzenia zabawowe przeznaczone do zaprojektowania, a opisane w PFU jako wyłączone z realizacji nie wchodzą w zakres przedmiotowego zamówienia, dlatego NIE NALEŻY ICH KALKULOWAĆ W CENIE OFERTY. Urządzenia te stanowić będą zakres odrębnego zamówienia. Urządzenia zabawowe przeznaczone do zaprojektowania należy jedynie uwzględnić przy opracowaniu koncepcji programowo-przestrzennej oraz dokumentacji projektowej.
2. Lokalizacja (adres inwestycji):
Podlegający modernizacji plac zabaw jest zlokalizowany na działce nr 75 z obrębu 7-05-05, na terenie Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy.
Plac zabaw znajduje się na terenie Przedszkola nr 421 przy ul. Cegłowskiej 13a w Warszawie.
3. Zamawiający wymaga, aby przy organizacji robót szczególną uwagę zwrócić na kwestię bezpieczeństwa dzieci i personelu szkoły.
4. Dostępność dla osób niepełnosprawnych
Przedmiot umowy powinien być wykonany zgodnie z normami i przepisami powszechnie obowiązującego prawa, w tym zgodnie z zarządzeniem nr 1682/2017 Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy z dnia 23 października 2017 r. w sprawie tworzenia na terenie miasta stołecznego Warszawy dostępnej przestrzeni, w tym infrastruktury dla pieszych ze szczególnym uwzględnieniem osób o ograniczonej mobilności i percepcji zmienionego zarządzeniami Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy nr 291/2018 z dnia 23 lutego 2018 r i nr 1783/2022 z dnia 1 grudnia 2022 r. oraz załącznikami do tego zarządzenia: „Standardy dostępności dla miasta stołecznego Warszawy” zwane dalej „Standardami dostępności”, stanowiące załącznik nr 1 do zarządzenia; „Standardy projektowe i wykonawcze infrastruktury dla pieszych w mieście stołecznym Warszawie” zwane dalej „Standardami infrastruktury dla pieszych”, stanowiące załącznik nr 2 do zarządzenia.
5. Klauzule społeczne
Zamawiający przewiduje wymagania związane z realizacją zamówienia w zakresie zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy Prawo zamówień publicznych, które zostały zawarte w Projektowanych postanowieniach umowy – stanowiących Załącznik nr 2 do SWZ.
6. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają:
1. Projektowane postanowienia umowy, które zostaną wprowadzone do jej treści – stanowiące Załącznik nr 2 do SWZ;
2. Program Funkcjonalno-Użytkowy wraz z zaleceniami Konserwatora Zabytków – stanowiący Załącznik nr 9 do SWZ;
Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia, tj. w PFU odniósł się do norm. W przypadku gdy Wykonawca zaoferuje rozwiązanie nieodpowiadające wprost normom referencyjnym opisanym w ww. PFU wówczas na Wykonawcy spoczywa obowiązek udowodnienia w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104-107 ustawy PZP, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia.
W takim przypadku dokumenty przedmiotowe, o których mowa w pkt 26.2.6 lit. a) SWZ Wykonawca składa wraz z ofertą.
7. Termin realizacji zamówienia.
Zamawiający wymaga aby przedmiot zamówienia został zrealizowany w terminie 140 dni od dnia podpisania umowy z jednoczesnym zastrzeżeniem, iż:
a) termin wykonania koncepcji wynosi 7 dni od dnia podpisania umowy.
b) termin wykonania dokumentacji projektowej i STWIOR wraz z uzgodnieniem i uzyskaniem akceptacji Biura Ochrony Środowiska oraz Mazowieckiego Stołecznego Konserwatora Zabytków wynosi 31 dni od dnia podpisania umowy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45112723-9 - Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45000000-7 - Roboty budowlane
71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych
37535200-9 - Wyposażenie placów zabaw
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45223800-4 - Montaż i wznoszenie gotowych konstrukcji
45113000-2 - Roboty na placu budowy
45212140-9 - Obiekty rekreacyjne
71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów
71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1195000,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1198000,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1195000,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: EDUCARIUM Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5542684799
7.3.3) Ulica: ul. Grunwaldzka 207
7.3.4) Miejscowość: Bydgoszcz
7.3.5) Kod pocztowy: 85-451
7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-09-05
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1195000,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 140 dni
| 2024-09-17 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |